Forum: Idei si sugestii Cutiile in care se trimit bijuterii

  • ABClockwork
    ABClockwork

    Salutare, fetelor. Voiam sa va intreb in ce expediati voi bijuteriile. Eu acum imi pregatesc magazinul si voi avea bijuterii din lut polimeric, asadar destul de fragile. Voi folositi cutii si, daca da, unde gasiti asa mici? Sau plicuri captusite cu folie cu bule de aer pe interior? Sau ce si de unde?

    14.07.2015, 21:15:37
  • EtnoWare
    EtnoWare

    ..depinde cat de mici :D Noi cumparam de la paff cutiile - au multe dimensiuni la ele; au si folie cu bule de aer daca iti este necesara la ambalat :) plicurile anti-soc ni se par putin inestetice pentru livrarea bijuteriilor, asa ca am renuntat la ele..in schimb, inainte de a pune produsele in cutii, folosim hartie de matase - iar, in cele mai multe cazuri, ambalam individual produsele, pentru a evita frecarea lor pe timpul transportului .. care stim noi toti, nu se face prea finut :D

    15.07.2015, 14:01:25
  • ABClockwork
    ABClockwork

    EtnoWare, multumesc pentru raspuns. Paff presupun ca e un magazin :). O sa caut si eu prin magazine, eu sunt din Timisoara, sa vad ce si unde gasesc.

    16.07.2015, 18:56:44
  • ABClockwork
    ABClockwork

    Intre timp am intrat pe site-ul paff si am si comandat cutii. Intr-adevar, e mai elegant decat cu plicuri. In plus, sunt protejate mai bine produsele mai fragile. Nu in ultimul rand, cutiile m-au costat de cinci ori mai putin decat plicurile. Multumesc mult pentru ajutor!

    16.07.2015, 19:33:52
  • EtnoWare
    EtnoWare

    ei, atunci nu mai ramane decat sa-ti uram sa le termini cat mai repede :)) Spor!

    20.07.2015, 15:28:51
  • ABClockwork
    ABClockwork

    Multumesc asemenea, EtnoWare! :)

    27.07.2015, 19:43:27