Forum: Idei si sugestii :D GIF .... Yay ..

  • fimomimo
    fimomimo

    Ca sa nu treaca momentul si sa nu va spun ca am crezut ca s-a facut un upgrade la Breslo (yeah right); oricum se pare ca exista de cat lumea ... gif-urile animate.
    Am mai observat acum ceva vreme folosita ca imagine de fundal .. sclipici si artificii :| , dar abia acum mi-am dat seama de cat de folositoare poate fi pentru toata comunitatea :)
    M-am reintalnit cu gif-urile recent in magazinul lui Issa, www.breslo.ro/Product/Inel-cu-structura-dendritica_1222419

    Faptul ca se accepta gif-urile la incarcare imagini, imagini de fundal, chiar si la banner iti da sansa sa animi putin magazinelul :)

    Iute am zburat sa caut un site pentru creare de gif-uri:
    http://gifmaker.me/

    Eu deja l-am folosit :D, dar voi??

    31.07.2014, 01:50:17
  • capacel
    capacel

    Multumesc mult!!!!!!!!!! :)

    31.07.2014, 09:04:55
  • fimomimo
    fimomimo

    Cu placere, sa-ti fie de folos! :)
    :D aww ... se putea pune si sunet dar dupa ce am upload-at imaginea pe site nu se aude nimic

    31.07.2014, 11:19:49
  • Carmen.Sylva.ART
    Carmen.Sylva.ART

    Ce draguuut, acum m-am jucat si eu putin:)
    Thanks for sharing!

    01.08.2014, 15:37:50
  • AndiBede
    AndiBede

    Super! Presupun că funcționează cât timp fișierul are sub 1mb. Cine are Photoshop știe că se pot face foarte ușor gif-uri și în el.

    01.08.2014, 17:29:08
  • fimomimo
    fimomimo

    pe - gifmaker.me/ au si redimensionare la fisiere si e gratis pe langa Adobe unde trebuie cumparata licenta.
    Ce am observat ca se pierde putin din calitate - nu recunoaste degradee largi

    03.08.2014, 22:31:14