Forum: Suport Breslo De ce nu pot salva bannerul nou?

  • Simina
    Simina

    Incerc sa experimentez si sa vad ce imagini s-ar potrivi pentru banne-ul magazinului. Intru in magazin-optiuni avansate-profil-browse-selectez imaginea-salveaza, apare imaginea noua, insa cand dau clic pe magazin, imi apare tot bannerul vechi. Ce gresesc?
    Multumesc pentru raspunsuri si pupici!

    17.12.2009, 13:12:51
  • BohemianSin
    BohemianSin

    si mie mi s-a intamplat la fel, in sensul in care nu mi-a aparut imediat, insa in cateva ore s-a schimbat....

    17.12.2009, 13:27:18
  • Simina
    Simina

    Da, multumesc draga mea, s-a schimbat! E inca la nivelul de test, pana gasesc unul sa-mi placa!

    17.12.2009, 14:32:22
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    in citeva ore se schimba? si eu ma chinuiam cu aceeasi problema....o salvam iar si iar....bine ca exista forumul...multumesc si eu!

    22.12.2009, 11:30:05
  • orangepunctgreen
    orangepunctgreen

    E posibil ca in unele cazuri ca vechiul banner sa fie salvat in cache si de aceea sa nu se vada imediat modificarea.

    Cache-ul este o zona unde browserul salveaza anumite elemente de pe pagini ca la urmatoarea incarcare a paginii sa mearga mai repede. Se poate sterge cache-ul asa (nu face rau, cel mult dureaza putin mai mult incarcarea paginilor): in Firefox: Tools->Clear private data-> bifat Cache -> Clear private data nou (atentie mare, daca sutn bifate si altele si nu stiti ce fac, debifati-le). In IE: Click pe Tools(coltul dreapta la cele mai noi)->Delete browsing history -> Temporary Internet Files -> click pe butonul Delete Files.

    Dupa asta reincarcati pagina si ar trebui sa se vada.

    09.01.2010, 22:02:13
  • dcfan
    dcfan

    cel mai simplu e sa dai un refresh/reload paginii, astfel vor fi aduse la zi toate elementele de pe pagina ;)

    10.01.2010, 12:48:17
  • orangepunctgreen
    orangepunctgreen

    Eu am presupus ca s-a facut refresh si am uitat sa zic :)

    11.01.2010, 21:37:56