Forum: Feedback pentru magazinul tau DeliaNechifor - Feedback imbunatatire , va rog

  • DeliaNechifor
    DeliaNechifor

    Buna tuturor,
    eu sunt o noua utilizatoare breslo si as vrea sa aflu parerea voastra desre rodusele pe care le-am realizat. Imi face foarte mare plcere sa le fac dar nu stiu cat de apreciate ar fi ele de alti omeni.Astept cu neradare raspunsurile vaostre s tn sa entionz ca stiu saapreciez o critica constructive :)

    24.08.2011, 16:30:30
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hey Delia,
    Momentan ai inca putine produse in magazin deci este mai greu sa dau un feedback obiectiv referitor la creatii.

    2 lucruri mi-au sarit insa in ochi la poze: primul ar fi efectele pe care le aplici pozelor; mi se pare ca abat atentia de la produs si nu folosesc nimanui asa ca as sugera sa renunti la ele.
    Al doilea este ca pozele par putin neclare si blurate, ai incercat sa folosesti functia macro a aparatului foto?

    25.08.2011, 20:54:30
  • DeliaNechifor
    DeliaNechifor

    Mersi tare mult pentu feedback, din pacate am un aparat de fotografiat cam antic si nu are functia macro, sper sa fac rost de unul mai bun .... efectele speciale le-am pus ca sa distrag atentia de la calitatea proasta a fotografiilor (deci cam totul se leaga de aparatul antic), dar o sa incerc sa renunt la ele. Mersi mult de tot de sugestii :) , le apreciez din plin si sper sa devin un membru activ Breslo.

    26.08.2011, 16:57:09
  • gemsgems
    gemsgems

    Salutare! :D Produsele tale sunt foarte dragute. :)

    As avea o sugestie pentru fotografii. Am vazut un background cu flori roz. Acest background este ok numai in cazul bijuteriilor de culori diferite, cum sunt verde, albastru sau culori inchise. Daca pozezi bijuterii roz pe fundal roz nu faci decat sa le estompezi detaliile.

    Eu una prefer fundalul alb sau negru, simplu, pentru ca asa detaliile bijuteriilor ies in evidenta. Dar daca totusi vrei un fundal deosebit, incearca sa alegi culori si modele care sa scoata in evidenta detaliile lucrarilor tale. Albastru - portocaliu, verde -rosu, galben - violet sunt perechi de culori care se scot in evidenta reciproc.

    Sper sa iti fi fost de ajutor. Daca mi-am dat prea mult cu parerea imi cer scuze. :D O zi minunata!

    01.09.2011, 21:05:03
  • DeliaNechifor
    DeliaNechifor

    gemsgems, mersi mult pentru feedback, m-am uitat si eu si ai perfecta dreptate, asa ca voi fi mai atenta pe viitor cum aleg backgroundul potrivit.

    din pacate aparatul de fotografiat nu ma prea ajuta are cineva vreo sugestie cum pot face de un aparat bun la un pret covenabil?

    02.09.2011, 16:40:20
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    pentru inceput iti trebuie neaparat un aparat foto cu functia macro, ai incercat pe .ro? Chiar si aparatele mai vechi sau f. simple ar trebui sa ofere optiunea asta.

    02.09.2011, 21:08:13
  • gemsgems
    gemsgems

    Noi avem un aparat la fel ca asta: http://www.emag.ro/foto_digitale/aparat-foto-digital-nikon-coolpix-l21-maro--pVMA581E6 . Am dat 299 de lei pe el si suntem foarte multumiti! Isi face treaba bine si cu macro si cu celelalte functii. Are memorie mare. Bateriile vin cu incarcator si tin destul de mult. :D

    M-am uitat acum si vad ca cel mai ieftin cu functia macro este asta http://www.emag.ro/aparate-foto-compacte/aparat-foto-digital-benq-c1030-10mp--pC1030-9H.A0901.9AE .

    De asemenea, la fiecare marca poti sa vezi ce modele au resigilate; aparate care au fost expuse si au mici defecte, probabil. Discounturile sunt pe masura defectelor, presupun. Cel mai mare discount pe care l-am vazut eu din cateva priviri a fost de 31%.

    In caz ca vrei sa iti cumperi unul, sper ca iti sunt de ajutor informatiile mele orientative. Noi l-am luat de la emag pentru ca stateam in Bucuresti atunci. :P Dar cred ca se gasesc in multe alte locuri, la magazine fizice si online. Bafta! :D (Scuze pentru link-uri, daca trebuie copiate. Nu prea stiu cum functioneaza link-urile in forum. :D)

    Seara buna!

    15.09.2011, 00:08:16
  • DeliaNechifor
    DeliaNechifor

    Mersi mult de sugestii, pentru inceput am imprumutat aparatul de la o prietena si am facut cateva poze...diferenta e foarte mare :D...o sa incerc sa fac si eu rost de un aparat cu functia macro...mai ales pentru ca mi-am descoperit o pasiune in materie de margelit cu margele de nisip :D, voi posta ultimele mele creatii odata ce fac rost de un aparat bun.

    18.09.2011, 18:12:29
  • gemsgems
    gemsgems

    Abia astept sa vad si noile creatii si noile poze! :->

    18.09.2011, 18:57:41
  • kiti
    kiti

    Delia , esti destul de noua pe breslo dar pt a te lansa si pt a avea vanzari trebuie sa faci ceva care sa te caracterizeze sa-ti gasesti o nise mai putin batatorita, o amprenta a ta personala dupa care sa fi recunoscuta.Plimbate putin prin magazinele breslo, vezi cam ce se lucreaza si incearca sa gasesti ceva nou.Incearca sa experimentezi tehnici noi, modele noi pt a razbi.Ceea ce ai lucrat sunt lucruri dragute dar sunt pline magazinele si in situatia asta lumea intra se uita, admira si trece mai departe.Nu stiu ce varsta ai dar daca esti tanara incearca sa creezi bijuterii mai altfel care sa iasa din tiparele obisnuite, care sa "socheze" si sigur vei avea succes.Deasemenea, cum au spus si fetele mai sus conteaza mult calitatea si claritatea pozelor. Multa imaginatie iti doresc si spor la lucru.

    28.09.2011, 22:01:07
  • DeliaNechifor
    DeliaNechifor

    Mersi mult de sugestii Kiti, apreciez cele spuse de tine. Momentan incerc sa-mi perfectionez o tehnica mai aparte, sper ca in max o luna sa postez macar una din noile mele creatii.

    30.09.2011, 00:19:00