Forum: Feedback pentru magazinul tau Despre feedback negativ primit pe nedrept

  • user14792
    user14792

    Salut!

    As dori sa stiu daca pot trimite undeva hartiile doveditoare cum ca am trimis o comanda solicitata, care ulterior s-a intors la mine pe motiv ca nu a fost ridicata de destinatar. Din acest motiv eu am lasat un feedback negativ iar ca "razbunare" (pt ca altfel nu pot sa-i spun), am primit la randul meu feedback negativ si un mesaj care nu corespunde deloc cu tratamentul aplicat clientei.
    Poate ma ajuta vreun adminostrator!

    27.09.2010, 14:20:25
  • BohemianSin
    BohemianSin

    pasii ce ti-i recomand sunt urmatorii:

    lasi un feedback persoanei in cauza(serveste si vanzatorilor ce vor mai avea de a face cu respectivul/a) la care atasezi fotografiile cu pachetelul returnat(sa apara numele si adresa destianatarului si stampila postei).

    trimiti un mail la [email protected] in care sesizezi problema

    iti vor raspunde pe masura timpului disponibil!

    27.09.2010, 19:55:55
  • user14792
    user14792

    Multumesc mult pentru ajutor! Deja clienta respectiva apeleaza la metode intimidatoare, fiind foarte lezata de faptul ca am rugat-o sa-si reconsidere feedback-ul acordat pe principii total de neconceput pentru mine! Un lucru e cert, cand ti se spune la posta ca acest colet nu a fost ridicat de destinatar si ca acesta este motivul returului, nu cred ca mai exista dubii... Mai adaugam la toate astea si paguba adunata din taxele de expediere si cele de retur.

    27.09.2010, 20:02:14
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @artboutique: scrie neaparat la [email protected] si trimitele atasate si documentele care dovedesc ca ai trimis pachetul si ca s-a intors. Asa sigur o sa ti se stearga feedbackul de razbunare.

    PS Ar fi fost bine ca odata ce ai dat negativul sa anulezi comanda pentru ca cumparatorul sa nu mai poata acorda feed de razbunare.

    27.09.2010, 21:03:11
  • user14792
    user14792

    @ CinnamonCloves - mersi de sugestie, voi tine cont pe viitor de sugestia ta!

    28.09.2010, 01:07:41
  • goodchoice
    goodchoice

    Am trimis mesaj si la ioana si la luigi, azi am scris mail si la [email protected] in legatura cu problema feedback-ului pe care l-am primit de la "imagination"
    I-am trimis si lui imagination mesaj dar se pare ca nu vrea sa inteleaga ca elogiile pe care mi le aduce prin mesagerie nu au nici o valoare in timp ce eu m-am ales cu feedback negativ sau neutru din partea dumneai.
    Cinnamon, sper ca cineva sa se ocupe de asta.
    Multumesc,
    Corina Ilie

    01.11.2010, 15:10:39
  • FKG
    FKG

    @ goodchoice: Vai ce m-am distrat!!! lol
    Eu cred ca cineva din admin ar trebui sa-i explice doamne imagination ca in feedback nu poate scrie orice ii trece prin cap. Nu e corect sa dea feedback negativ pt ca ea a uitat sa comande mai multe produsele din acel tip si ca nu are bani sa mai ia acum!!
    La fel cu proprietatile distruse ale "howlitilor" vopsiti:)). Scrie clar ca sunt vopsite!!
    Sau citez: "aM INCERCAT SA-MI CONFECTIONEZ O BRATARA DIN ELE SI NU A MERS,NU STIU DE UNDE SA IAU ATA DE PLUTA". Cum sa dea feedback negativ ca nu stie de unde sa ia ata..de pluta??!!!!! Mai ramane sa scrie ca si-a facut singura o bijuterie care nu-i place cum a iesit si sa dea negativ pe acest motiv :))
    Sugestie: goodchoise am vazut ca nu ai dat inca feedback persoanei respective. Eu ti-as sugera ca atunci cand dai feedback sa mentionezi neaparat ca alti viitori vanzatori sa se uite si pe feedbackurile date de imagination inainte de a livra o comanda. In felul asta va fi toata lumea avertizata sa nu aiba surprize cu niste feedbackuri..ciudate!

    01.11.2010, 16:57:24
  • artemiza.design
    artemiza.design

    :))))))))))))))))) Te rog sa ma scuzi, goodchoice, dar e de antologie umoristica feedbackul ce l-ai primit! M-a facut curioasa FKG si am intrat si eu sa vad de ce s-a distrat asa, mna,... amu m-am lamurit.

    01.11.2010, 18:51:43
  • CAT.E
    CAT.E

    Produsele au fost vandute ca materiale, nu ca produse de cristaloterapie. Pentru cristaloterapie exista site-uri specializate. Feed -ul este nedrept, plus ca este si incoerent

    01.11.2010, 19:36:03
  • Elven.Rose.Design
    Elven.Rose.Design

    Acest mesaj este pentru Imagination:

    - GoodChoice a vandut materiale pentru confectionat bijuterii, nu chestii cu efect terapeutic.
    - nu scrie in descrierea produsului ca ar avea vre-un efect terapeutic.
    - faptul ca nu ai putut face bratara cu ele nu este vina vanzatorului - decat daca, de exemplu, nu sunt gaurite dintr-o parte in alta
    - pietrele nu au fost vopsite de catre GoodChoice
    - daca voiai lucruri cu efect terapeutic trebuia sa le cumperi dintr-un magazin specializat in cristalo-terapie.
    - ca idee, in mod normal, pentru a beneficia de efectele terapeutice ale unei pietre, trebuie sa o purifici.

    In concluzie feedback-ul respectiv mi se pare total deplasat.

    01.11.2010, 19:37:09
  • goodchoice
    goodchoice

    Ma abtin de la comentarii pt ca cica nu e frumos sa barfesti pe forum! Si eu am ras o zi intreaga de m-a durut burta. Ar fi ok daca ar ramane comentariile care sunt, ca se mai distreaza lumea care intra pe pagina mea de feedback, dar nu-mi convine din cauza ca n-o sa stea nimeni sa dea de cursor pana ameteste ca sa vada pt ce am primit negative... Ideea e ca dupa un schimb de mesaje mi-am dat seama ca imagination nu intelege problema pt ca si-a cerut scuze si mi-a trimis niste texte cu titlul de "feedback revizuit" in care imi aduce osanale cum ca sunt cea mai tare din parcare, dar sa modific eu feedback-ul cu textul respectiv pt ca ea nu poate...
    Din cauza asta apelez la cei din administratia site-ului.

    01.11.2010, 20:23:02
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Goodchoice, sigur echipa o sa modifice feedback-urile in cauza. Desi trebuie sa recunosc ca m-am distrat pe cinste :))

    Ca sa se miste lucrurile mai repede ai putea eventual sa ii explici clientei tale pas cu pas exact cum se poate schimba feedbackul. Poate ai succes si nu mai trebuie sa astepti pana este modificat de echipa.

    01.11.2010, 21:45:18
  • goodchoice
    goodchoice

    I-am scris si i-am explicat inca de vineri, dar nu mi-a mai raspuns la mesaje.

    01.11.2010, 23:20:02
  • beadshop
    beadshop

    Mai bine s-ar schimba doar feedbackul in pozitiv dar comentariile sa ramana, sunt tare amuzante :))

    02.11.2010, 09:39:45
  • Margelute
    Margelute

    O dovada in plus ca proprietatile benefico-zen ale howlitilor au fost distruse la vopsire :)))

    02.11.2010, 09:57:06
  • dodo
    dodo

    Am citit comentariile si ar fi mare pacat sa dispara..sunt unice..as mai spune ceva legat de gradina..cum ca-i mare...uffffffff.

    02.11.2010, 10:06:17
  • DeianeiraJewellery
    DeianeiraJewellery

    Doamne ma doare burta de cat am ras!!! Este incredibil! Sa faci dizertatie halucinanta si scrisa ca de un vorbitor nativ de araba intr-o sectiune dedicata unui feed concret!!!!! Cred ca deja Corina are 3 fire de par albe in plus :)) In mod cert administratia se va ocupa de abracadabrantul feed.

    02.11.2010, 11:21:50
  • TheRockBoutique
    TheRockBoutique

    No, pai daca howlitul roz nu-i kosher, atunci hotarat lucru nu voi mai "presta" bratari "recurente" in veci :) :) :). Cred ca howlitul buclucas batea contradictoriu ba inspre rosu, ba spre o tenta gri, sigur de la setarile monitorului, cu valente de parametri energetico- fantastici... Si uite asa acum mai e inca un stomac in suferinta de la ras :)). Ma scuzati, dar a trebuit sa scriu :).

    02.11.2010, 15:14:59
  • goodchoice
    goodchoice

    Ei, gata cu rasul!:))))
    Imagination a reusit sa schimbe feedback-ul. Ii multumim pt tot! In perioada asta gri chiar avem nevoie de astfel de distractii! Trebuie sa va povestesc si voua ca in ziua respectiva am vazut 2 filme de comedie, dar mi s-au parut bancuri seci in comparatie cu senzatiile pe care le-am avut in legatura cu feedback-ul si comentariile lui imagination.
    De altfel, dumneai e o persoana tare draguta dar cel mai probabil a dat click din greseala pe negativ sau neutru si din cauza asta comentariile si tipul de feed se bateau cap in cap!
    Va pup si va multumesc pt solidaritate! ;)

    02.11.2010, 19:40:02