Forum: Subiecte de afaceri Despre vanzarea unor modele de produse in format PDF

  • Soffice
    Soffice

    Am vazut pe alte site-ri, de exemplu pe , ca anumiti creatori de handmade isi vand ideile, respectiv vand in format PDF, explicand pas cu pas cum se realizeaza un anume produs.
    Pe Breslo se poate asa ceva ? Si daca DA, cum anume.
    Multumiri anticipate !

    25.08.2015, 16:31:03
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Soffice, cred ca te referi la tutoriale, nu?

    Propun asa: listeaza "coperta" tutorialului, eventual poza produsului pentru care este tutorialul, apoi in descriere poti specifica faptul ca fisierul se transmite pe e-mail ca atasament in 24h (spre exemplu) de la confirmarea platii produsului;
    deocamdata, pe Breslo nu exista optiunea de a lista un produs digital..

    28.08.2015, 10:14:42
  • Soffice
    Soffice

    Multumesc EtnoWare !
    Da, ma refer la tutoriale adica la pattern pdf.
    Ar fi bine ca si pe Breslo sa existe posibilitatea vanzarii ideilor, a creativitatii nu numai a produselor.

    28.08.2015, 17:34:12
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Eu am incercat mai demult sa vad chestii digitale pe Breslo, nu m-au lasat.

    30.08.2015, 23:17:36
  • ArtGallerySABINA
    ArtGallerySABINA

    Eu cred ca piata nu este pregatita pt asa ceva.
    Si eu m-am gandit, am incercat cu carti de vizita, format electronic (ca oamenii sa-si tipareasca cate vor), dar lumea nu a inteles. Momentan, am postat vanzarea pe serie de 20 de bucati.

    Spor fetele!

    PS: tipare, cel mai bine se vinde in strainatate, acolo vreau sa incerc si eu :) Va pup!

    01.10.2015, 15:38:52
  • AcasaCuIna
    AcasaCuIna

    Soffice, de cind s-au schimbat termenii si conditile, in Permis si interzis pe Breslo apare si optiunea de a vinde produse digitale. "Pot fi vandute ca Handmade pe Breslo: Bunuri digitale create de catre vanzator sau echipa sa (ex: tutoriale, modele de carti de vizita, etc.)"
    Daca ai avea si clienti, nu stiu, dar am vazut ca nu prea sint tutoriale in romana, majoritatea se inspira de pe internet, din alte limbi. Succes! Sarbatori fericite!

    24.12.2015, 18:37:49
  • GyaDesign
    GyaDesign

    @Soffice poti incerca sa-ti faci cont pe ......acolo am vazut o sumedenie de produse digitale.Succes

    05.02.2016, 17:34:10
  • Day
    Day

    Eu tocmai am inceput sa postez tutoriale in limba romana in magazinul meu Breslo ! Nu am intampinat niciun fel de problema.

    20.12.2016, 17:14:59