Forum: Bug-uri Dezorganizare

  • kiti
    kiti

    Nu stiu ce se intampla cu Breslo de la un timp dar in loc sa se organizeze se dezorganizeaza din ce in ce mai mult.
    Daca intru la "comenzi" sau la "cumparaturi" este o dezordine totala, nu mai stii fiecare produs cui apartine, de unde ai facut comanda etc. Inainte erau asa de frumos organizate si incadrate incat puteai sa cauti un produs cumparat si gaseai imediat toate datele in legatura cu el?

    Apoi in magazinul fiecaruia in partea stanga chiar sub avatar erau recute data deschiderii magazinului, locatia,feedbackul.Acum acestea au fost aruncate in josul paginii iar in locul lor au fost trecute portofoliu scris f mic, alt feedback dar fara procente(in fapt acelasi), profilul (pe care am vrut sa-l modific dar nu mai stiu cum ca nu am mai gasit portita catre el).
    Ca sa vezi de unde este magazinul si cand a fost deschis trebuie sa te plimbi injosul paginii in loc ca ele sa fi fost puse sub celelalte si sa ai toate datele legate de magazin adunate.
    De ce nu au fost lasate cum erau????
    Acum ametesti cautand ceva si te enervezi cand vezi dezordinea la superlativ.

    10.03.2011, 07:34:12
  • mssdelilah
    mssdelilah

    subscriu, este intr-adevar ceva dezordine

    10.03.2011, 15:26:12
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Modificarea pagnii a fost facuta pentru ca Luigi a renuntat la elementele "tabbed" de sus (erau Profil, Feedback, Produse vandute, Politica Mag., Portofoliu si Contact daca nu ma insel) si a ales sa le afiseze in stanga sub avatar.

    Mie imi place mult ca produsele vandute sunt acum o subcategorie in "Magazin" si ca Portofoliul este mai vizibil.

    Recunosc ca mai ales la magazinele care au foarte multe categorii proprii trebui sa dai scroll mult ca sa vezi data deschiderii sau locatia - eu am doar 11 categorii in magazin si pagina arata foarte frumos si organizat. Cred oricum ca data deschiderii sau adaugarii unui produs nu e o informatie de interes general, dar mi-ar fi placut ca locatia sa fie un pic mai evidenta.

    --------------
    Asa, acum despre comenzi & cumparaturi:
    Cele doua pagini nu s-au schimbat deloc, numai ca acum in loc sa existe "Magazinul meu" si "My Breslo" separat pe fiecare pagina, ele au fost grupate in acel drop down "Contul meu" (chestie care mie mi se pare extrem de utila).
    Paginile in sine nu au fost modificate de loc, apare ca si pana acum avatarul si datele despre magazin in stanga, in mijloc adresa ta si in dreapta datele despre produs si pretul.

    Schimbarea datelor din profil se face ca si pana acum: My Breslo (il gasesti in Contul meu) >Informatii personale.

    10.03.2011, 15:43:41
  • kiti
    kiti

    Andreea o s-o iau de jos in sus
    - cu profilul am rezolvat-o, mersi.
    - La comenzi si cumparaturi insa este debandada cea mai mare.O fi numai la mine?Ca sunt introduse in contul meu nu-i rau ci raul incepe cand vreau sa caut ceva pt ca mie cel putin imi apar datele magazinului in stanga dar intre o comanda si alta nu am nici o delimitare deci curge la vale text avatar text avatar s.a.m.d. Asta tot n-ar fi nimic dar adresa din mijloc este decalata fata de avatar atfel incat nu mai stiu daca apartine celui de sus sau celui de jos.Cireasa pe tort este pusa de fotografia obiectului cumparat sau vandut care este in dreapta dar mai sus decat celelalte date.La o privire de ansamblu avatarurile se intercaleaza cu pozele marfurilor intre ele fiind datele cumparatorului.Intre cele trei coloane nu exista delimitare nici pe verticala nici pe orizontala. Poate ca mi se intampla numai mie, asa cum altii au sesizat alte buguri care la mine nu apar.Apropos , scuze ar fi trebuit sa scriu la buguri si din gresala am scris aici(nu ma intrebati cum, ca nu stiu) si cand am cautat raspunsul nu mi-am gasit nici macar mesajul decat dupa o plimbare prin forum.

    Cu locatia poate se poate face ceva sa fie pusa sub avatar la un loc cu celelalte date, iar la feedback sa lase unul singur sus cu procente si sa-l scoata pe cel de jos.

    De portofoliu nu cred ca este mai vizibil.Este cartea de vizita a oricarui magazin si cred ca ar fi trebuit scris cu majuscule.

    10.03.2011, 16:57:42
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Kiti, am facut un screenshot cum arata la mine cumparaturile (exact asa arata si comenzile): http://i56.tinypic.com/sdcr5h.png

    Daca la tine nu arata asa, inseamna ca e un bug. Scrie-i lui Luigi la [email protected], ataseaza-i si un screenshot ca sa vada cum arata la tine si spune-i si ce browser folosesti.

    Btw, ai incercat sa schimbi browserul? Eu folosesc Firefox 3.6.15

    10.03.2011, 22:24:41
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    PS: Eu am mutat topicul de la Buguri aici, fiindca am crezut ca nu iti place noua organizare cu "contul meu" etc (deci era un topic despre sugestii de imbunatatire)

    Aparent este insa un bug, deci merge inapoi la Bug-uri. :)))

    10.03.2011, 22:26:31
  • kiti
    kiti

    Multumesc mult Andreea, am schimbat browserul si toate au intrat in normal. Parca am facut ordine generala in magazin.Pupici.

    10.03.2011, 23:42:22