Forum: Suport Breslo doresc schimabrea numelui magazinului

  • insirte.margarite
    insirte.margarite

    Buna.

    Mi-am creat magazin pe breslo, precum si pe un alt site, ca sa descoper ca numele pe care mi l-am ales este folosit, e drept, intr-o varianta asemanatoare (difera modalitatea de scriere si de ortografiere) de o persoana care m-a atentionat asupra acestui lucru.
    Se paote schimba denumirea magazinului meu pe breslo?
    Sau sunt obligata sa il abandonez si sa imi fac altul?

    Multumesc pentru intelegere.
    Astept un raspuns din partea voastra.

    15.12.2010, 08:23:51
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Margarite, ai un raspuns pe PM de la mine.

    15.12.2010, 21:40:59
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ei, hai sa il postez si aici in caz ca mai vrea cineva sa stie:

    Username-ul tau pe Breslo (insirte-margarite) nu mai poate fi schimbat din pacate. Ar trebui sa iti faci un nou cont cu o noua adresa de mail ca sa ai alt username. Daca faci asta o sa pierzi insa toate statisticile de vanzare si toate adaugarile produselor tale la Favorite. Practic e ca si cum ai lua-o de la capat cu un magazin complet nou. Daca te hotarasti sa faci acesta pas e bine sa iei o decizie cat mai repede. Ai deschis magaziul destul de curand asa ca momentan nu pierzi foarte mult deschizand alt magazin cu alt nume.

    Ce poti schimba oricand este numele magazinului (Bisisica bijuterii). Pentru asta mergi in Magazin>Optiuni Avansate. Acolo este un camp in care poti completa numele magazinului. Pentru a evita confuzia clientilor eu recomand mereu ca username-ul sa fie identic cu numele magazinului. Pe forum si in istoricul comenzilor apare numai username-ul tau asa ca majoritatea te va asocia cu acest nume.

    Sper ca te-am putut ajuta,
    Andreea
    Cinnamon&Cloves

    15.12.2010, 21:41:55