Forum: Idei si sugestii etichete furnituri handmade

  • capacel
    capacel

    Buna, as dori sa pot adauga furniturile handmade facute de mine la categoria handmade si nu la non-handmade!

    10.06.2014, 22:16:21
  • fimomimo
    fimomimo

    cred ca poti sa le adaugi la "orice altceva" la sectiunea handmade !?

    15.06.2014, 14:50:59
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Eu as vrea categorie in toata regula, nu doar eticheta! Acolo alaturi de bijuterii si Accesorii si alte nebunii
    Da, varianta pe care o poti folosi acum este sa le pui la... orice altceva.
    Dar cine cauta la orice altceva dupa furnituri handmade?! Nimeni. De fapt, cine se uita la orice altceva (in mod regulat nu doar o data, candva, de curiozitate)?!
    De aceea nici nu m-am agitat cu proiectul asta, dar il voi materializa curand. Dar chiar as vrea sa fac si as vrea sa fac si tutoriale - pe care acum le pun unde?!- (si chiar si acum am elemente facute carora inca nu le-am gasit utilitatea intr-o bijuterie... )! Am mai spus-o si acum cativa ani buni... sa tot fie vreo 2 jumate sigur ...
    Si sa platesti taxa de magazin de furnituri pentru furnituri handmade, nici nu se pune problema, chiar daca la categoria de Furnituri ai vizibilitate mare pentru furnituri si le vinzi. La final, iesi pe minus garantat.

    15.06.2014, 20:20:14
  • capacel
    capacel

    Va multumesc pentru sfaturi, o sa le pun la "orice altceva" deocamdata daca sunteti de acord si voi cu ideea.
    Am avut o retinere sa fac asta pentru ca la non-handmade exista eticheta "furnituri handmade" si m-am gandit ca o sa le stergeti...
    O seara frumoasa va doresc :*

    15.06.2014, 21:42:45
  • user61482
    user61482

    Da dar in categoria "Materiale" subcategoria "Handmade" nici 5% nu sunt incadrate corect :( Pre putine sunt handmade ....Si da, nu ar trebui sa fie taxate drept non handmade...
    Si eu ma gandeam sa incep sa fac si pentru vanzare dar n-am sa platesc ca pentru magazin non handmade nici daca voi depasi 20 produse permise... sa vedem ce se intampla...

    12.09.2014, 19:15:23
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Pai, Cristina, daca ajungi la 20 produse incadrate la non handmade nu mai poti posta altele la non handmade. Nu poti posta altele nici chiar daca unele din acestea 20 sunt cu stoc 0. Probabil ca vei primi un mesaj de genul "ai postat nr maximd e produse permise in sectiunea non handmade; te rugam sa contactezi echipa Breslo pentru a schimba tipul magazinului"

    12.09.2014, 21:19:41