Forum: Suport Breslo expedieri externe

  • BEAUTICIAN.TS
    BEAUTICIAN.TS

    daca vrea sa-mi raspunda cineva, care-i in tema cu expedierile in afara tarii, de exemplu in Germania. Am o comanda ptr Berlin, colet mic circa 2 kg, si nu stiu cum se procedeaza. Cum se calculeaza taxa de transport? E prima comanda ,,in afara''. Multumesc anticipat!

    14.05.2015, 20:19:34
  • EtnoWare
    EtnoWare

    BEAUTICIAN.TS e important de stiut daca livrarea se face sau nu in sistem ramburs; costurile sunt foarte mari la ramburs, iar pt colete poti verifica pe site ul postei romane http://www.posta-romana.ro/posta-romana/tarife/tarife-servicii/Marfuri0.html insa, pentru o cotatie exacta, intreaba la oficiul postal - o sa iti dea un cost estimativ mai apropiat de cel real.

    15.05.2015, 13:48:39
  • BEAUTICIAN.TS
    BEAUTICIAN.TS

    eu ma gandeam cu plata in avans. Nu risc sa trimit, si apoi sa-l primesc retur.
    Eu toate ingredientele pe care le comand ,,de afara'', plata este intotdeauna imediat la plasarea comenzii . Asa e in Italia, Franta, Germania, si Anglia. Banuiesc ca asa-i peste tot. Multumesc mult de raspuns!

    15.05.2015, 16:17:00
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Noi daca avem de trimis colete cu volum mic, alegem sa le trimitem ca si corespondenta: le ambalam si le punem intr-un plic antisoc, cu confirmare de primire, sa putem da un numar de verificare si sa vedem cand ajunge coletul la destinatar; nu am platit niciodata mai mult de 25lei. Este doar o sugestie, pentru ca am vazut ca nu aveti produse voluminoase si ati putea face si voi la fel :)

    17.05.2015, 13:21:38
  • user61482
    user61482

    Uite, poate te ajuta linkul de mai jos. Majoritatea functionarilor Postei cand aud de corespondenta interpreteaza drept " hartie " dar nu e chiar asa. Pe site-ul postei scrie destul de clar ce si cum. Sper sa poti vedea linkul
    1. http://www.posta-romana.ro/posta-romana/produse-si-servicii/Personal_subpagini/Scrisori-carti-postale/Internationale/Corespondenta-cu-confirmare-de-primire-subpagini/Conditii-de-forma-dimensiuni-si-greutate.html

    17.05.2015, 20:06:41