Forum: Idei si sugestii Feedback acordat pentru cumparatori

  • Ada.Boutique
    Ada.Boutique

    Buna,as avea o propunere legata de afisarea feedback-ului acordat cumparatorilor,pe care noi ca si vanzatori il verificam mai ales in cazul clientilor noi(eu asa fac cel putin):asa cum se vede foarte frumos fiecare produs cumparat de la mine si cine l-a cumparat,pe langa calificativul dat,ar fi interesant sa vad si eu ce produse a cumparat clientul meu si de la cine,asa putand sa-mi fac o idee despre gusturile si cerintele clientilor si de ce nu sa ma informez asupra concurentei...As fi curioasa daca s-a mai intrebat cineva vazand lista de feedback oare ce a mai cumparat clientul respective si de la cine?Ar fi legal asa ceva?
    Pe langa asta poate s-ar putea contoriza feedback-urile ,pozitive,negative,neutre,atat pentru comparator cat si pentru vanzator,cred ca asa erau inainte,nu?
    O alta propunere ar fi ca in locul comentariilor ,personale de altfel,lasate de catre comparator vanzatorului pe pagina de prezentare a produsului sa fie afisate feedback-urile primite pentru respectivul produs ,asa cumparatorul putandu-si face o idee daca alti cumparatori au fost multumiti sau nu dupa primirea produsului.
    Sunt numai niste idei si as fi curioasa daca mai exista si altii care s-au gandit la asta,multumesc.

    09.02.2015, 10:20:12
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Ada.Boutique daca-mi aduc bine aminte, acum cativa ani puteam sa vedem din feedback si utilizatorii de la care s-a cumparat/vandut; s-a renuntat la aceasta "vizibilitate", probabil tocmai pentru ca au fost semnalate unele probleme sau neplaceri..
    Referitor la afisarea feedback-ului "multiplu" pentru un produs, imi pare o idee buna :D Sustin!

    09.02.2015, 11:11:52
  • Ada.Boutique
    Ada.Boutique

    Multumesc pentru raspuns!

    09.02.2015, 11:41:33
  • user114548
    user114548

    sustin opinia ta Ada. Boutique, la fel imi doresc si eu!

    16.02.2015, 13:33:17
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Sunt niste sugestii foarte bune, le avem deja pe lista de lucru. In curand vom ajunge si la ele.

    Multumim!

    17.02.2015, 13:08:04