Forum: Feedback pentru magazinul tau Feedback de.dimineata please

  • de.dimineata
    de.dimineata

    Doresc sa-mi imbunatatesc magazinul asa ca astept critici constructive :)

    16.10.2010, 15:42:10
  • arabela
    arabela

    Salut

    O sa incerc sa fiu scurta si la subiect :)

    Banner si avatar - incearca sa le faci in acelasi stil, sa te reprezinte si sa fie unitare.
    Avatarul e destul de simpatic. Chair daca in general nu imi plac portretele, in cazul tau zic ca e ok, incearca sa faci si bannerul cu floarea pe care o ai in par de exemplu, sa pastrezi cromatica avatarului si sa alegi alt font poate, fara prea multe efecte.

    Poze - Imi place tare mult poza asta www.breslo.ro/Product/Caciulita-valuri-valuri_220846 , din pacate celelalte parca nu au aceeasi calitate. E lumina prea dura, fondul nu e la fel de neutru etc. Iar la cele cu cercei se pierd produsele prin imaginile din reviste. Exceptie fiind cele cu tipa, care mai ajuta, dar cred ca se distorsioneaza si aici un pic raportul produsului fata de cap, care nu e la scara 1:1 presupun.

    Descrierile - unele sunt ok, la altele te-ai cam zgarcit/ grabit, nu stiu, poate nu ar fi rau sa revii si sa vezi unde si ce ai mai putea adauga ( dimensiuni, culori, materiale)

    Cam asta as face eu.
    Bineinteles ca sunt doar niste idei,poti prelua ce ti se potiveste tie, sper sa iti fie de folos.
    Bafta si vanzari multe sa ai.

    19.10.2010, 14:01:04
  • de.dimineata
    de.dimineata

    multumesc frumos, arabela. o sa imi fac temele! :)

    20.10.2010, 11:47:32
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    Mie imi place descrierea magazinului- e prietenoasa si vesela,
    iar lucrusoarele pe care le faci sunt si ele dragute, ar merita niste poze care sa se concentreze mai mult pe ele.

    Mult spor!

    cu prietenie,

    Ralu
    proprietar Casa cu cadouri

    25.10.2010, 12:12:49
  • de.dimineata
    de.dimineata

    multumesc pentru aprecieri si sugestii! :)

    25.10.2010, 13:10:55
  • melanialupu
    melanialupu

    Mie imi plac mult primele poze, cele 4 perechi de cercei. Arata profesionist, si artistic. Imi place atmosfera, imi plac culorile, imi plac si cerceii. Imi place si brosa care urmeaza, dar as fi preferat ca prima poza ceva cu fundalul acela de lemn. Celelalalte poze fiind mai vechi, nu sunt atat de bune, dar mult mai bune decat multe poze de pe breslo.

    Un prim sfat ar fi sa faci toate pozele aceeasi dimensiune. Si in limitele posibilitatilor, toate pe orizontala. (nu o sa fie mereu posibil, dar asa ar fi ideal). Al doilea este sa nu mai folosesti efectul de vignette pentru ca arata un pic ciudat. (cel putin cele pe alb si acelea colorate).

    Stilul ultimelor poze e grozav. Daca ai reusi sa prinzi aceeasi atmosfera in toate pozele pe care o sa le faci de acum incolo, ar fi minunat.

    Iti urez mult succes.

    11.11.2010, 20:19:52
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Multumesc frumos pentru sugestii, o sa incerc sa mai "prind" atmosfera de inserare pe malul Somesului intr-un copac exotic :D

    12.11.2010, 23:17:54
  • peafowlady
    peafowlady

    Si mie imi plac primele patru poze. Si imi place cum arata aceasta geanta, cred ca pe un fundal alb nu mi-ar fi spus mare lucru, insa ideea pozei mi se pare buna. www.breslo.ro/Product/Geanta-Stil-Functionalistic_218382.
    E lucrul potrivit la locul potrivit daca ma intelegi : ))) Foarte simpatici mi se par si cerceii tip panselute, atat articolul cat si pozele.
    Ce as face eu daca as fi in locul tau? As inrama picturile. Rama schimba total un tablou, il infrumuseteaza automat daca este corect aleasa.
    Succes!

    PS: Cred ca ar fi tare simpatice si potrivite pt magazinul tau si niste articole crosetate cu trifoi, ca in poza. : )

    15.11.2010, 18:19:22
  • de.dimineata
    de.dimineata

    da!!!! o sa primesti cadou de la "Moş Niculaş" o brosurica trifoi pentru super idee!!! mersi de feedback! :)

    16.11.2010, 13:44:10
  • peafowlady
    peafowlady

    : ))) Sweet!

    16.11.2010, 16:22:20
  • raluca29
    raluca29

    Sunt foarte dragute colierele tale

    15.04.2011, 13:07:52