• cleopatra5
    cleopatra5

    Buna ziua tuturor!

    Motivul pentru care ma infiintez aici cu jalba in protzap este nevoia mea de a cunoaste pareri obiective vis-a-vis de zdranganelele mele. Orice opinie este binevenita si ma va ajuta sa evoluez.
    Va multumesc deja pentru rabdare.

    Cleo, mama zdranganelelor.

    15.03.2012, 10:21:45
  • user21
    user21

    de regula nu comentez la acest gen de topic, dar hai sa incalcam regula, pentru ca la tine vad niste chestii deosebite, care ies usor din tipare, si e pacat sa nu le evidentiezi si mai mult.

    probabil nu va fi nimic nou pt tine, daca ai mai rasfoit topicul acesta.

    punctual, eu ti-as sugera sa :

    * lucrezi ceva mai mult la partea de customizare a magazinului - si la avatar si la banner avem aceeasi "informatie" - daca vrei, ne putem gandi amandoua la ceva :)

    *incerci sa pastrezi cam acelasi fundal pt foto/tip de fotografiere - asta ar fi pentru look-ul unitar al magazinului. e mai greu sa gasesti un fundal care sa mearga si la culori inchise si la deschise, dar se poate face. mie mi-au placut astea doua :
    www.breslo.ro/Product/Jade-heart---set-colier-si-cercei-handmade_499712
    www.breslo.ro/Product/Silver-flow---poseta-handmade_574006

    *faci un compromis in ceea ce priveste watermarkul. inteleg ca nu vrei poze/produse copiate, desi sincer eu nu-i vad rostul. eu o vad in felul urmator - cine imi fura mie o poza cu un produs, si nu-l poate reproduce fidel in vederea vanzarii [ presupunem ca pt asta mi-ar fura cineva pozele] are probleme mai mari decat futisagul de fotografii :)). dar asta-s eu, nu ma prea cramponez de niste fotografii de produs, in cele din urma - nu-s nu stiu ce capodopere fotografice, nu-s bune nici macar de wallpaper :)

    asa ca ori il faci mai putintel vizibil [ exemplu : static.breslo.ro/img/order/breslo-1078621-product.jpg] ori......
    poate nu e asa de important, dar eu personal nu selectez fotografii cu watermarkuri foarte evidentiate pentru galerii. dar repet, poate nu te intereseaza acest aspect, si poate nu toata lumea gandeste ca mine.

    * fii mai generoasa cu detaliile [ si aici ma refer la dimensiuni - daca nu folosesti foto pe model, e foarte greu sa iti dai seama de dimensiunile reale.]

    *incluzi la etichete si culori, multe cautari de produs eu [ de ex] le fac dupa culoare - e pacat sa nu le dai [si asa] o sansa sa fie gasite


    nu stiu ce ar mai fi, nu am viziune de ansamblu cu casuta asta mica de mesaj :)
    sa nu te superi [tare] pe mine, ti-am insirat aspectele la care si eu am de muncit si mi-e lene :)

    15.03.2012, 13:58:45
  • cleopatra5
    cleopatra5

    Iti multumesc pentru sugestii. Absolut toate sunt perfect indreptatite si ma gandesc serios sa le iau in calcul. Asta cu watermark-ul trebe neaparat facuta, si nu te refuz deloc daca dai curs amenintarii :) cu customizarea... De-abia astept... Si treaba cu culorile e in lucru chiar acum!
    O zi mi-nu-na-ta!

    15.03.2012, 14:09:35