Forum: Feedback pentru magazinul tau Feedback pentru fimomimo :P

  • fimomimo
    fimomimo

    note de la 1 la 10 si / sau specificatii :)

    1 - Prezentarea generala ?
    2 - Despre produsele handmade?
    3 - Cum sunt furniturile ?
    4 - Despre preturile ?
    5 - Cum vi-se par ofertele, cadourile si fidelity gift- urile ? ( daca ati fost client)

    PS: ( numele magazinului si-a pierdut din relevanta, dar inca ma amuza :D )

    16.10.2013, 20:42:41
  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Eu ador magazinul tau, deși nu am cumpărat decât o singura data pozele sunt superbe, prezentarea produselor clară si pe alocuri amuzanta, prețurile sunt decente si îmi place mult! Furniturile pe care le-am achiziționat sunt de calitate si corespund pozelor si descrierii, iar bonusurile pentru clienții fideli vor deveni bonusuri pentru tine cu siguranță!
    Felicitări si mult succes in continuare!

    16.10.2013, 22:17:53
  • shinysmile
    shinysmile

    eu cred ca ar trebui sa pui in pretul produselor taxa de manipulare /impachetare si o particica din costul de transport. asta in legatura si cu topicul celalat, cu plata in avans. plata in avans implica costuri in functie de banca aleasa.
    cum alegerea bancii vanzatorului nu sta in puterea cumparatorului, fiecare ar trebui sa raspunda (teoretic, ca sa fie fair) de comisionul perceput de institutia financiara aleasa. mie (de ex) mi-ar fi absolut imposibil sa platesc undeva la ghiseu, pentru ca nu-i nicio banca deschisa in timpul meu liber. iar sa suport ambele comisioane nu mi-ar conveni, devenind mai rentabila varianta cu ramburs.

    desigur, poti sa impui ca comisioanele sa fie suportate de cumparator, dar nu cred ca ar avea un impact pozitiv asupra vanzarilor defalcarea asta.

    nimanui nu-i place sa plateasca taxe postale - psihicul nostru le percepe ca un fel de sanctiune - (orice curs de psihologie sociala are un capitol dedicat), prin urmare, desi e evident ca acel cost trebuie sa se regaseasca undeva in pretul produsului, oamenii prefera sa nu-l "vada" /identifice. asa cum intr-un magazin "fizic" nu ne-ar conveni sa vedem pe eticheta 5 lei cartea + 2 lei transportul de la editura + 14 lei "magazinajul" in magazin/expunerea pe raft (pentru ca valoarea obiectului e evident mai mica decat a "accesoriilor"), pe cand o eticheta cu cartea = 25 de lei ni s-ar parea absolut ok (desi ar fi cu 3 lei mai mult decat 5+2+14).

    eu sunt incantata de ce am cumparat de la tine dar, de ex, mi-ar fi placut ca margelutele sa fie spalate (dar e destul de fair, se vedea din foto ca nu sunt spalate. pentru ca a spala o cantitate mica este acelasi lucru (ca timp) cu a spala o cantitate mai mare. dar, ma rog, asta-i un moft personal.

    fotografiile sunt foarte frumoase, dar decorul nu e foarte constant / personal (la bijuterii)

    tre sa fug intr-o sedinta, dar revin.

    17.10.2013, 10:03:12
  • shinysmile
    shinysmile

    n-am vrut sa sune asa dur (si varzos) mesajul; in general sentimentu-i pozitiv cand intru in magazinul tau :)

    17.10.2013, 10:54:20
  • fimomimo
    fimomimo

    ok tocmai mi-am sters mesajul din greseala, nu stiu pe ce am apasat mai exact :|, incerc sa recreez

    @ alexida, multumesc mult pentru aprecieri, imi pare bine ca, colaborarea a fost un succes, chiar incurajez lumea sa imi scrie un mesaj daca cumva s-a intamplat ceva si produsele nu sunt conforme cu descrierea, incerc sa fiu realista, nici mie nu mi-ar placea sa am asteptari prea mari avand in vedere descrierea si sa nu am asteptari de loc de cum este produsul ( descrieri vage) :D

    @ shinysmile :D nimic nu e dur, fiecare are perceptia lor despre cum stau lucrurile, si e bine sa fi onest! Din puncul meu de vedere am invatat ceva :) doar ca nu stiu cum sa procedez acum, eu spal margelele de cel putin 2 ori pentru ca mie imi vin undeva in acelasi ton de gri toate fiind acoperite de un praf gros, gros gros :D si deseori venind cu greu si cateodata in saci fiindca drumul pe care il parcurg e foarte lung si "posta tot posta ramane" :D
    Cred ca mix-urile mari au un avantajul financiar imens, dar faptul ca sunt multe se freaca una de alta si isi pierd luciul putin, care bineinteles se rezolva imediat printr-o spalare simpla cu sapun :) functioneaza de minune.

    Clar ca, cu decorul stau cam slab... lipsa de imaginatie... sau frica de supraincarcare, inca o chestie care nu imi iese instinctual; cuvintele " supa experimentala" imi vin mai bine.. sau cel putin mi-se pare ca ma descriu :D

    17.10.2013, 18:30:30
  • user68788
    user68788

    Desi e o chestiune de gust, mie tocmai diversitatea decorului imi place foarte mult,e o dovada in plus de creativitate sa compui un cadru din mai multe elemente de decor,sa jonglezi cu texturile si culorile pentru a pune in evidenta un produs.Unele poze sunt pur si simplu geniale(cele pe fond alb sunt doar frumoase:p) de aceea nu inteleg de unde vine deprecierea asta "cu decorul stau mai slab...lipsa de imaginatie''.Puteam sa-ti spun personal aceste lucruri dar nu te-am gasit prin casa:))).

    17.10.2013, 19:09:46
  • PersonallyME
    PersonallyME

    Citind mesajul tau purplecolorainbow realizez ca pozele voastre au "ceva" in comun :) Sunt printre cele mai frumoase pe care le-am vazut eu pe Breslo, chiar le-am folosit in multe galerii. Felicitari, poate imi dati si mie niste tips-uri :)

    17.10.2013, 23:05:19
  • fimomimo
    fimomimo

    Hey hey!
    @ PersonallyMe
    Uite ce am gasit recent ( link-ul de mai jos), cred ca e folositor mai ales la bijuteriile din argint : www.tabletopstudio.com/jewelry_photography.html, desi pozele tale sunt impecabile!! :)

    18.10.2013, 09:44:56
  • AlexidaHandmade
    AlexidaHandmade

    Asa este, si eu am facut o legatura intre voi datorita pozelor. :)

    18.10.2013, 10:07:04
  • user21
    user21

    da, si eu vreau sa ma alatur fanilor fotografiilor tale :). si am observat asemanarea de stil in ceea ce priveste fotografiatul cu purplecolorainbow :)

    nu m-as putea hotari care este preferata mea, sau ma rog - decorul preferat, dar ai putea sa renunti la cele pe fond inchis - fac nota discordanta cu restul. zic si eu :)

    ca sa te "critic" putin, ca eu fac parte din categoria celor care predica da' nu [prea] practica :))), e foarte frumoasa fotografia cu scoici sau ce elemente marine or fi acelea - dar ce legatura are cu fimomimo?

    in ceea ce priveste preturile, iarasi nu inteleg de ce intrebi opinia publica - tu stii cel mai bine cat a intrat in materiale, cu cat te platesti, ce alte consumabile se mai duc pe apa sambetei :) in procesul de productie, ambalaje, timp investit in prezentare etc etc.

    am sarit calul? nu l-am sarit, ca el e mare si eu mica :)))

    18.10.2013, 12:39:44
  • PersonallyME
    PersonallyME

    Merci pentru link, fimomimo :) Cum am putin timp ma apuc sa-l studiez...
    Per total parerea mea este ca magazinul este ok din toate punctele de vedere. Nefiind client parerea mea nu este chiar obiectiva... Cum spunea si BWE, pretul trebuie sa te multumeasca in primul rand pe tine.
    Mult succes amandurora!

    18.10.2013, 14:36:28
  • user68788
    user68788

    Stilul e asemanator pentru ca fimomimo(Carmen) imi face toate pozele.Talentul meu fotografic e la pamant,mai exact six feet under the Pacific:)

    18.10.2013, 14:52:56
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Si eu am remarcat ambele magazine :) Frumoase foc !
    Si am crezut sincer ca este acelasi proprietar :)

    20.10.2013, 08:53:27
  • LoveMade
    LoveMade

    Ce pot sa spun, eu tot urmaresc magazinul de ceva vreme. Imi plac foarte mult pozele si totul, per ansamblu. Tare mult mi-ar placea sa ma pricep sa fac si eu asemenea poze, ma chinui si degeaba :)).

    Felicitari pentru magazin si pentru produse, mereu imi inspira o stare de bine cand ma uit prin el!

    21.10.2013, 10:40:22
  • fimomimo
    fimomimo

    Hey .. (cu intarziere)
    @ Bwe cu negrul se incarca magazinul am observat, distrage si atentia spre nu stiu ce neant :D.... il folosesc cand nu reusesc nici cum sa scot poze relevante pe fundal alb :| sunt cateva culori pe care aparatul nu le vede.
    Alo alo, ai vazut un cal maro? eu nu vad nici un cal :D

    @Ramonaignat: multumesc :P, dupa cum zicea "purplecolorainbow" - Lore, ce avem in comun este o mama si un aparat care-l manuiesc - :D nu-i de mirare de ce se aseamana asa de tare.

    @ lovemade : merci merci!! Cred ca lentilele aparatului fac totul.. adica de cand le-am luat acum 2 ani nu le-am mai folosit pe celelalte aproape de loc.

    :) Va multumesc pentru aprecieri!!

    21.10.2013, 22:52:01