• ramonavechiu
    ramonavechiu

    Cum se realizeza de fapt feedback-ul ? Eu am multe vizualizari la produse , am si cativa admiratori , tinand cont ca sunt la inceput , dar nu am vanzari si nici feedback? Ce trebuie sa fac ? Ce sfaturi imi mai dati ? Cum trebuie sa-mi imbunatatesc magazinul , pt a avea si vanzari ? Unde gresesc ?

    11.02.2013, 09:13:37
  • gemsgems
    gemsgems

    Feedback primesti cand vinzi sau cumperi prin intermediul Breslo.

    Pentru a avea vanzari trebuie sa stie lumea de tine, deci magazinul trebuie promovat. :) Nu e de ajuns sa il ai. Sugestia mea este sa incerci pe Facebook, daca nu ai incercat deja. Sa faci o pagina speciala pentru magazin si sa postezi acolo lucrari. Oamenii vor da like, share si asa vor afla mai multi despre ele. :)

    Gandeste-te la Breslo doar ca la un loc unde iti expui marfa. Clientii trebuie sa ii atragi tu. :) Si cea mai buna metoda in ziua de azi este prin site-uri de socializare.

    Bafta! :D

    11.02.2013, 09:24:16
  • ramonavechiu
    ramonavechiu

    Multumesc ! As fii vrut sa stiu si o parere a ta despre magazinul meu !

    11.02.2013, 11:05:34
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Buna

    Feedback pentru magazinul tau ai mai cerut si aici:

    www.breslo.ro/Forum/Ajutor_topic_10407



    Ce inseamna feedback-ul magazinului, obtinut in urma activitatii de vanzare-cumparare pe Breslo, ti-a explicat Gems aici.

    E de-ajuns sa vorbesti intr-un singur topic despre parerile colegilor :P

    11.02.2013, 11:59:57
  • gemsgems
    gemsgems

    OK, o sa iti zic parerea mea. :)

    Magazinul tau este nepersonalizat. Politica magazinului nu este completata. Pozele bratarilor nu sunt de buna calitate.

    Cand vrei sa vinzi online nu e de ajuns sa lucrezi la produse. Trebuie sa lucrezi la fel de mult si la imagine.

    Ce e de facut?

    Pentru personalizarea magainului ai nevoie de un avatar, un banner si o imagine de fundal, care sa te diferentieze de ceilalti useri.

    La politica magazinului scrii detalii care i-ar interesa in mod normal pe clienti, despre plata, livrare, produse la comanda, returnari samd. Bineinteles ca multi dintre clienti nu se vor sinchisi sa citeasca aceasta politica, dar e bine sa fie acolo si, eventual, sa scrii in descrierea produselor ca ar fi bine sa citeasca inainte sa comande, sau sa pui in descrierea produselor punctele cele mai importante, cum ar fi cat costa transportul sau daca ai reducere sau transport gratuit la comenzi de o anume suma.

    La poze e foarte important sa lucrezi mai mult. Poza este singura modalitate in care clientul poate vedea produsul tau online. Ea trebuie sa fie luminoasa si clara. Detaliile produsului trebuie sa fie evidentiate. Poti sa pui 4 poze la un produs. Evident ca la un tablou ca cele pictate pe lemn nu prea ai ce 4 poze sa pui. Ai putea sa pui una cu tabloul mai de departe si una cu un detaliu din tablou. La bratari ai putea sa pui o poza cu bratara intreaga, una cu un detaliu semnificativ si una cu bratara pe mana, sa vada clientul cum pica.

    Recomandarea mea e sa te uiti si tu in magazinele altor artizani si sa vezi care iti plac cel mai mult si apoi incearca sa faci si tu ca ei. :D Fara s ii copiezi, bineinteles. DOar sa ii iei ca exemplu pe cei de la care si tu ai cumpara. :)

    11.02.2013, 16:48:17
  • ramonavechiu
    ramonavechiu

    Multumesc frumos , de asta aveam nevoie sa-mi sp cineva o parere realista.Asa stiu si eu la ce trebuie sa lucrez si ce sa fac . Orice critica sau observatie est bine venita pt ca sunt constructive in cazul meu . As mai avea o intrebare : am platit prin mandat postal prelungirea valabilitatii magazinului , mai trebuie sa fac eu ceva sau se face din oficiu ?

    11.02.2013, 17:45:36
  • gemsgems
    gemsgems

    Nu stiu, nu am platit niciodata asa. Sigur gasesti un raspuns daca te uiti prin topicurile de pe forum de la "Ajutor". Cred ca s-a mai discutat de multe ori pe tema asta.

    11.02.2013, 18:04:02
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Nu cred ca mai are de facut ceva. Plata s-a facut, trebuie doar adminii sa ridice mandatul de la posta si sa confirme primirea banilor.

    11.02.2013, 18:08:24