Forum: Bug-uri Feedback-uri primite neafisate+

  • atriae
    atriae

    Salut, eu nu mai reusesc sa gasesc feedback-urile primite de mine in noua interfata. Ori nu i-am dat eu de cap ori au disparut?
    +frame-ul care este deasupra unui produs este cam mare (cel cu descrierea magazinului care sta deasupra pozelor produsului vizualizat) - tre' sa dai scroll in jos sa vezi poza sau sa dai mai departe roll-ul de poze - ar fi ideal daca ar avea un buton de inchidere frame-ul cat vizualizezi produsele ca nu incape pe ecran totul simultan si e cam incomod, nici nu poti vedea pozele mai mari in totalitate.

    12.10.2012, 22:10:56
  • atriae
    atriae

    +functia de "fast erase" a mesajelor nu merge. am incercat sa sterg un mesaj fara sa il citesc din display-ul de inbox cu toate mesajele (un spam) si nu am reusit. a trebuit sa deschid mesajul si sa il strerg de acolo ca sa dispara

    12.10.2012, 22:17:28
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Atriae, feedback-urile primite le gasesti aici: www.breslo.ro/Feedback/atriae; adica din profilul tau mergi pe "feedback", ca si pana acum.

    Nu inteleg la ce te referi exact prin frame.ul de deasupra unui produs; el contine doar numele magazinului, avatarul si linkuri catre Magazin, Profil si Feedback. Arata asa: http://i49.tinypic.com/3469mpe.png

    Tocmai am testat functia de fast erase si pe Safari 6.0.1. functioneaza. Sugerez sa incerci cu alt browser, mai ales daca folosesti IE. Multe dintre functile noi Breslo nu sunt suportate de IE.

    14.10.2012, 14:18:16
  • atriae
    atriae

    Multumesc mult pentru raspuns. Eu sunt (inca) pe Firefox si aici a dat eroarea cu stergerea.
    Frame-ul de deasupra este exact cel pe care l-ai descris tu. Am inteles din poza de ce la tine de unde e problema mea. Cred ca tu ai monitor mai mare. La mine pe monitor normal de 15,6 inci pozele mai mari, verticale (gen cele de imbracaminte) nu incap integral pt ca header site+frame ocupa destul de mult asa ca de aici apare nevoia de scroll in jos sa vad toata poza+load poza noua din galerie + din nou scroll in sus si jos. Pozele pe orizontala (ca in exemplul tau) incap destul de ok si pot da click pe galerie fara scroll.

    21.10.2012, 17:17:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ai dreptate, pozele format portret nu incap nici la mine pe tot monitorul. Solutia este sa le deschizi ca layer (click normal, nu in fereastra separata) sau sa ajustezi marimea pozei cu slider-ul de sub imagine. Din pacate sliderul trebuie ajustat din nou de fiecare data pentru ca nu "memoreaza" ultima setare, asa cum mi-as fi dorit eu. Poate se va implementa asta candva..

    21.10.2012, 18:10:22