Forum: Feedback pentru magazinul tau Feedback, va rog, pentru un incepator :)

  • ina.jewelry
    ina.jewelry

    Buna tuturor,
    Am deschis acum câteva saptamani magazinul si as avea nevoie de parerile voastre cu privire la magazin (poze, preturi sau orice altceva ce ar trebui imbunatatit) având in vedere experienta voastra :). Am inceput sa fac publicitate chiar de când am deschis, dar nu am avut nici o vânzare inca, gresesc undeva? Accept orice sfat sau observatie din partea voastra .
    Multumesc si succes!

    27.02.2013, 00:31:11
  • tiny.treasures
    tiny.treasures

    Hello!!! AI produse frumoase ,lucrate cu grija dar parerea mea e ca ar trebui sa lucrezi la poza. Fondul sa fie alb. Daca te uiti in galeriile de cumparaturi vei vedea ca sunt alese doar pozele bune in care fondul e f deschis si produsul se vede foarte bine. E destul de usor sa faci asta intr-un program de editare a pozelor, doar maresti luminozitatea.
    Eu zic ca ar fi ok sa pui la etichetele produselor si culorile lor pt ca multi cand fac galerii cauta dupa culoare.
    Daca apari in aceste galerii ai sanse mai mari sa ai vanzari.
    Mult succes iti doresc!!!

    27.02.2013, 07:48:19
  • gemsgems
    gemsgems

    Ai deschis abia de 2 saptamani. :P Rezultatele vor aparea in timp. :D E bine ca ai si pagina de FB. E bine sa ai link spre magazinul Breslo la pozele produselor.

    Tot legat de poze, e bine ca in thumbnail sa se vada tot produsul, de aceea rezolutia lor ar trebui sa fie de 16/13 pentru Breslo. Eu una le fac de 800/650 pixeli. Recomandarea mea e ca macar prima poza sa fie in format landscape si 16/13.

    Fundalul e bine sa fie deschis la culoare intr-adevar. Dar poti avea si alte fundaluri, ideea e sa vina in ajutorul produsului, sa il scoata in evidenta, nu sa il eclipseze sau sa nu isi poata da omul seama din prima ce vinzi din tot ce se vede in imagine.

    Spor :D

    27.02.2013, 10:37:53
  • ramonaignat
    ramonaignat

    Da, foarte frumoase bijuteriile tale. Sunt de acord cu ce s-a spus mai sus, nu pot decat sa iti urez succes ! Lucrezi frumos si in timp te vei remarca. :)

    27.02.2013, 10:47:42
  • ina.jewelry
    ina.jewelry

    Multumesc pt sfaturi, voi tine cont de ele, chiar aveam nevoie si de alte pareri decât cele ale prietenilor.
    Legat de FB, nu stiu cum sa fac legatura catre Breslo pentru produse ( nu prea le am :)), imi puteti spune cum sa fac sau unde as putea citi pe forum?
    Ma bucur ca v-au placut bijuteriile mele, le lucrez cu mare drag.
    Mult succes si spor.

    27.02.2013, 13:43:03
  • tiny.treasures
    tiny.treasures

    In dreapta sus la butonul cu "contul meu" (omuletul ala) gasesti Promoveaza Magazinul si selectezi Pe Facebook... SI ti se deschide facebook-ul si selectezi pagina pe care vrei sa promovezi magazinul. Eu cand am facut asta am incercat de mai multe ori ca nu mi s-a conectat din prima.

    27.02.2013, 14:21:16
  • ina.jewelry
    ina.jewelry

    Asa se explica de nu reuşeam, am facut exact asa cum spui, dar nimic si m-am gândit ca nu fac eu ceva bine.Mai incerc pana se realizeaza legatura dintre cele 2.
    Multumesc pt ajutor.

    27.02.2013, 15:23:55