Forum: Locuri & Evenimente Festivalul Art Boulevard - Bucharest Summer Urban Fest: 20 August - 25 Septembrie 2010

  • Kikimiki
    Kikimiki

    Taxa de participare: 80 lei / zi (vineri-Duminica)
    Spatiu alocat de expozant: 2/2 mp

    Pentru intrebari va rog sunati la: 0746.20.20.80.
    Pentru inscrieri scrieti la: [email protected]

    Art Boulevard – Bucharest Summer Urban Fest, este un festival de arta urbana in aer liber, ce se va desfasura în Parcul Tineretului, organizat de Rising Underground, in colaborare cu Arcub, Asociatia Culturala “Art, Music & Film” si cu Primaria Municipiului Bucuresti.

    Festivalul are caracterul unei manifestări publice, ce înglobează diferite discipline artistice, culturale, educaţionale şi interactive din sfera artei urbane, instalaţii de artă vizuală, concerte şi workshop-uri de muzică si PR, sneaker culture, rollers culture, skaters, graffiti design şi grafic design, body painting şi tattoo, dreadlocks culture, teatru urban, expunerea bijuteriilor, hainelor şi obiectelor de decor interior hand made, campionate de break dance, vernisaje de pictură, expoziţii de fotografie şi multe alte activităţi, festivalul fiind adresat atât bucureştenilor cât şi turiştilor.

    Festivalul isi propune sa cuprinda forme de arta urbana ce se vor manifesta dupa un program stabilit urmarind urmatoarele componente principale:
    - Spatiu dedicat unei Galerii de Arta Urbana, ce include screening video, scena pentru spectacole si zone de expunere a lucrarilor de arta, precum si zone pentru expunerea expunerea bijuteriilor, hainelor şi obiectelor de decor interior hand made.
    - Scena Muzicala - Live, Downtempo si Uptempo
    - Workshop Area – locatie de Public Relations
    - Selected Brands -selectare de participare a produselor si serviciilor
    - Kids Land – cercuri tematice educative si distractive pentru copii

    Perioada în care va avea loc festivalul:

    20 August - 25 Septembrie 2010

    16.08.2010, 09:32:55
  • tonycat
    tonycat

    Buna ziua,

    as dori sa stiu daca eliberati factura pentru plata participarii.
    Multumesc frumos!

    Tony

    16.08.2010, 13:42:18
  • Artadora
    Artadora

    ce inseamna 2/2 mp ?
    un mp = 1 m x 1 m... 2 mp = 1 m x 2 m... 4 mp = 2 m x 2 m...dar 2/2 mp ?! semnul / inseamna impartire !

    16.08.2010, 17:05:57
  • Margelute
    Margelute

    Pai cred ca inseamna 2 pe 2 adica 4m.

    17.08.2010, 15:39:36
  • Margelute
    Margelute

    patrati :)

    Nu se poate sa editez mesajele?

    17.08.2010, 15:40:10
  • adinaDESiris
    adinaDESiris

    Buna seara,
    probabil ca multe dintre voi v-ati intrebat ce s-a intamplat cu Art Boulevard.
    Si eu am fost interesata, am luat legatura pe rand cu mai multi coorganizatori si iata ultimele noutati:
    unele manifestari au inceput din 28 sept.a.c. in cadrul "Festivalului de arta urbana" cu desfasurare in perioada 28 aug.-25 sept. 2010 in Parcul Tineretului.
    Pentru sectiunea "Handmade" locatia este amenajata, dar avem promisiuni pentru o pozitie mai usor de reperat.
    Pentru detalii si inscrieri il puteti contacta pe dl. Sanda Lucian Bogdan la numarul de telefon:
    0722 526 305 .
    Sa ne auzim cu bine

    01.09.2010, 17:24:44