Forum: Concursuri Festivitatea de premiere - Concurs "Farmecul GEOMETRIEI"

  • soso07
    soso07

    S-a mai incheiat un concurs, unul important pentru mine, de data aceasta de cealalta parte a baricadei. Am privit cu mare drag ce ati facut fiecare, dar nici eu nu am stat in acest timp. Am "mesterit" cate ceva pentru a putea recompensa eforturile depuse de voi. Nici aici nu am fost singura, ci am primit sprijinul celorlalte colege care au oferit premii in acest concurs.

    Clasamentul rezultat din numararea voturilor arata in felul urmator (creatii si nr. de voturi) :
    1. - 26 (28 voturi)
    2. - 12 (23 voturi)
    3. - 36 (15 voturi)
    4. - 11 (13 voturi)
    5. - 1 (11 voturi)
    6. - 10,21 (10 voturi)
    7. - 9 (9 voturi)
    8. - 25 (8 voturi)
    9. - 39, 43 (7 voturi)
    10. - 17, 42 (6 voturi)
    11. -2, 8, 14, 16, 24 (4 voturi)
    12. - 4, 7, 15, 27, 28, 34 (3 voturi)
    13. - 23, 29, 30, 32, 33, 40, 41 (2 voturi)
    14. - 3, 5, 6, 18, 19, 20, 37, 38 (1 vot)
    15. - 13, 22, 31, 35 (fara voturi, dar cu toata aprecierea mea).

    Podiumul de premiere (si premiile acordate) :

    Premiul I :
    26. lida.accessories www.breslo.ro/Product/Colier-pentru-concursul-Farmecul-Geometriei_466182
    primeste urmatoarele :
    - din partea organizatoarei (la alegere din cele doua variante)
    www.breslo.ro/Product/Bulgarasi-de-iarna---Premiul-I-oferit-la-concursul-Farmecul-geometriei-varianta-1_457437
    www.breslo.ro/Product/Geometrie-in-spatiu---Premiul-I-oferit-la-concursul-Farmecul-GEOMETRIEI-varianta-2_457445
    - din partea unei persoane deosebite care a dorit sa ramana anonima, un premiu absolut special pentru DEBUT (celei cu cel mai mare numar de voturi)
    www.breslo.ro/Product/Premiu-special-pentru-DEBUT-participare-pentru-prima-data-la-un-concurs---SPONSORIZARE_467970
    - din magazinul TimeToCraft - comparaturi de 50 lei
    www.breslo.ro/Product/Premii-pentru-locurile-123---concurs-Farmecul-Geometriei_472124

    Premiul II:
    12. zurzuri www.breslo.ro/Product/colier-geometric_458142
    primeste urmatoarele :
    - din partea castigatoarei premiului II la concursul anterior - simovarto
    www.breslo.ro/Product/Esarfa---premiul-II-la-concursul-Farmecul-GEOMETRIEI_456973
    - din magazinul TimeToCraft - comparaturi de 40 lei
    www.breslo.ro/Product/Premii-pentru-locurile-123---concurs-Farmecul-Geometriei_472124

    Premiul III :
    36. Attessories www.breslo.ro/Product/Cercei-plexiglass-cu-tortite-din-argint_464051
    primeste urmatoarele :
    - din partea celor doua castigatoare de loc III la concursul precedent
    Buburuzacughetute www.breslo.ro/Product/Premiul-III--ConcursFarmecul-geometriei_456474
    BianinasSmilingCrochet2009 www.breslo.ro/Product/An-apple-a-dayPremiul-III-Concurs-Farmecul-geometriei---Forum_464823
    - din partea magazinului TimeToCraft - cumparaturi de 30 lei
    www.breslo.ro/Product/Premii-pentru-locurile-123---concurs-Farmecul-Geometriei_472124

    Premii speciale pentru creatii alese de mine :
    9. gemsgems - www.breslo.ro/Product/Un-triunghi-oarecare_458170
    primeste www.breslo.ro/Product/Margelute--la-borcan---Premiu-special-pentru-povestea-triunghiului-oarecare---Concurs-Farmecul-GEOMETRIEI_468005

    42. bijouxdemonange - www.breslo.ro/Product/Tendinte-spre-un-echilibru-imperfect---Colectia-Unchained-Geometry-of-Souls_470455
    primeste www.breslo.ro/Product/Sfatul-pietricelelor---Premiu-special-pentru-Tendinte-spre-un-echilibru-perfect---Concurs-Farmecul-GEOMETRIEI_471008

    Premiul pentru un client care a votat :
    ioneta - primeste la alegere
    www.breslo.ro/Product/Triunghiuri-spirale-sfere---Set-colier--cercei---Premiu-pentru-clienti-varianta-1--Concurs-Farmecul-GEOMETRIEI_462744
    www.breslo.ro/Product/Patrate-si-sfere---Set-colier--cercei---Premiu-pentru-clienti-varianta-2--Concurs-Farmecul-GEOMETRIEI_462755

    Premiul special oferit de blanitza pentru old DEBUT - materiale in valoare de 30 lei din magazinul ei:
    www.breslo.ro/Product/Premiu-pentru-old-debut-in-bijuterie-din-concurs_472119 (o invit pe ea sa faca cercetarile de rigoare)

    Si nu in ultimul rand, pentru toate celelalte DEBUTANTE in ale concursurilor, in ordinea numarului de voturi si a intrarii in concurs (unde erau mai multe creatii pe acelasi loc) :
    1. IrinaBuba
    2. niky98
    3. just.paintings
    4. bibidesign
    5. Gaby.S
    6. uni-cat
    7. godeta
    8. mirelamohjazi
    9. PapadiileRuxandrei
    10. cattie
    11. luli22

    Instructiuni : veti primi, in aceasta ordine, cate un e-mail in care va voi preciza care premii au ramas pentru a alege (dintre urmatoarele) :
    www.breslo.ro/Product/Margelute-crosetate---Premiu-pentru-prima-participare-la-un-concurs-varianta-1---Concurs-Farmecul-GEOMETRIEI_465559
    www.breslo.ro/Product/Puterea-punctului--fata-de-patrat----Premiu-pentru-prima-participare-la-un-concurs-varianta-2---Farmecul-GEOMETRIEI_465625
    www.breslo.ro/Product/Lemn-sticla-metal---Premiu-pentru-prima-participare-la-un-concurs-varianta-3---Farmecul-GEOMETRIEI_472116

    Cu speranta ca nu am uitat ceva (sau pe cineva), va felicit pe toti participantii, va multumesc inca o data pentru toata atmosfera deosebita creata in acest concurs si va invit la discutiile de final.
    Felicitari premiantelor (pentru creatiile deosebite si pentru curajul de a participa - pentru prima data - in concurs).
    Succes si pe mai departe tuturor si predau stafeta pentru urmatorul concurs castigatoarei premiului 1 : lida.accessories.

    03.11.2011, 13:37:44
  • TimeToCraft
    TimeToCraft

    felicitari tuturor! organizatoarei in primul rand, pentru energia si efortul depuse, participantilor, pentru stradania creatoare, si , in mod special, celor trei castigatoare ale editiei, pe care le invit sa isi adjudece premiile prin plasarea unor comenzi in magazinul nostru!

    03.11.2011, 14:08:09
  • cattie
    cattie

    Felicitari castigatoarei,felicitari premiantilor...Felicitari tuturor participantilor si organizatoarei.
    Chiar daca nu am obtinut nici un vot,ma bucur ca am participat.A fost o experienta interesanta,care mi-a adus aminte de emotiile avute inaintea afisarii rezulatelor la examene in timpul facultatii.
    Va multumesc ca m-ati acceptat,chiar daca magazinul meu avea doar 4 zile vechime.
    Succes pe mai departe si la cat mai multe concursuri faine si creatii minunate.

    ps-Soso,am urat geometria la scoala :D...dar datorita ei am descoperit acum margelulete crosetate...pe care nu ma las pana nu le fac :)

    03.11.2011, 14:12:47
  • soso07
    soso07

    Si eu invit castigatoarele premiului I, premiilor speciale, premiului clientului si debutantele din lista (in ordine, dupa e-mailul meu) sa inceapa sa-si comande premiile din magazinul meu (le-am pus in categorie separata).

    03.11.2011, 14:13:02
  • soso07
    soso07

    Cred ca toti am avut ceva de invatat din aceasta lectie de geometrie :) Eu, cel mai mult!

    03.11.2011, 14:14:22
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Buna ziua!!

    Ce de-a premii minunate, ce de-a lucrari de vis, ce de-a participanti (concurenti, organziatori, sponsori si sustinatori) exceptionali!!!

    felicitari fetelor catigatoare, meritati din plin!!
    Si felicitari tuturor, asa cum spune si Sorina, fiecare am invatat ceva!! Chiar si fara nici un vot, mai ales in cazul debutului, trebuie doar sa va dea curaj sa mergeti mai departe!!!!


    Sorina: am zis eu bine ca e o surpriza mare!! E un premiu de exceptie: tot ce ma face sa zambesc fara sa pot contorla este pe sufletul meu!! iti multumesc!!!

    03.11.2011, 15:04:21
  • godeta
    godeta

    Felicitari draga Soso07 pentru o editie impecabil organizata!

    Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor, lucrarile voastre au fost o placere si o inspiratie!

    03.11.2011, 15:06:58
  • soso07
    soso07

    Ma bucur ca ti-a placut, Andra! Poti comanda premiul acum sau ... daca vii prin Ploiesti, ti-l dau personal :) Tu alegi.

    03.11.2011, 15:07:42
  • godeta
    godeta

    Acum am recitit cu atentie, multumesc nespus Soso pentru bunele intentii, dar n-ar fi corect din partea mea sa accept un premiu pentru debut, cata vreme am mai participat la concursuri breslo cu celalalt cont al meu, n-ar fi corect pentru adevaratii debutanti:) Iti multumesc inca o data si te felicit!

    03.11.2011, 15:14:51
  • soso07
    soso07

    Multumesc pentru precizari, godeta si te felicit si eu!

    03.11.2011, 15:20:57
  • blanitza
    blanitza

    Inca o editie superba de Concurs Breslo, cu piese de vis, veselie si buna-dispozitie, cat despre premii, ce sa mai zic, sa tot facem concursuri, pentru ca sunt absolut sigura ca oricare dintre noi poate simti la un moment dat dorinta de a da un premiu!!!! Premiul pe care-l ofer eu, ramane sa-l stabilesc dupa ce voi lua legatura cu Sorinuta, special pentru a afla exact debuturile din acest concurs. Apoi voi trimite un mesaj fiecareia, pentru a alege castigatoarea. Felicitari din inima tuturor, sanatate si inspiratie cat cuprinde!!!!

    03.11.2011, 15:28:19
  • de.dimineata
    de.dimineata

    Felicitari Lidia! Abia astept urmatorul concurs! :)

    03.11.2011, 16:23:25
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Sorina, il voi comanda acum si mi-l dai cand ajung in Ploiesti! Pupici!

    03.11.2011, 16:33:25
  • ioneta
    ioneta

    felicitari tuturor!ma bucur ca a castigat una dintre lucrarile preferate de mine ,din acest concurs

    03.11.2011, 17:22:57
  • ioneta
    ioneta

    soso07, multumesc din suflet pentru premiu!
    as vrea daca se poate la urmatorul concurs ,sa acord si eu niste premii,
    sa dau bucurie mai departe :)

    03.11.2011, 17:27:15
  • Live
    Live

    Bravo, fetilii!:)

    03.11.2011, 17:33:08
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Felicitari dragelor! A fost un concurs foarte frumos cu muuuulte premii. Asa ca o sa o astept si eu pe castigatoarea locului III sa comande premiul din magazinul meu.

    03.11.2011, 18:05:12
  • KilyenJozsef
    KilyenJozsef

    Multumesc pentru voturi si pentru organizare, felicitari castigatorilor si participantilor! Mie mi-a placut foarte mult tema asta, sa vedem ce vine acum. Pana atunci putem sa gandim la Dali.

    03.11.2011, 18:22:29
  • yarn
    yarn

    Felicitari!!!
    zurzuri te invit sa comanzi premiul din magazinul meu

    03.11.2011, 18:45:32
  • lida.accessories
    lida.accessories

    Multumesc mult pentru aprecieri si premii!!!!Felicitari organizatorilor si tuturor participantilor!!!! A fost o experienta foarte frumoasa!!! In curand o sa revin cu un nou concurs :)

    03.11.2011, 18:59:39
  • Attessories
    Attessories

    Felicitari tuturor partcipantilor pentru creatiile voastre, ne-au placut foarte multe!

    Multumim pentru premii! Nu ne asteptam sa castigam la primul concurs!
    Ni se pare foarte tare ideea si modul de organizare al concursurilor de pe Breslo.
    Abia asteptam sa oferim premiul III la urmatorul ;)

    03.11.2011, 19:04:03
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Sorina,ai fost o gazda desavarsita,iar eu o matematiciana cu probleme,fiindca tot cu virgula mi-a dat la timp;ba am reusit "performanta" sa n-apuc nici macar sa votez:((
    Felicit din inima toti participantii,sincere felicitari castigatorilor,podiumul e de-a dreptul minunat;premiile vor bucura pe cei care le-au castigat,iar atmosfera a fost splendida!
    Astept cu nerabdare noua tema,poate ca,in cele din urma,dupa cateva batalii pierdute voi reusi sa castig razboiul...cu timpul...

    03.11.2011, 19:51:48
  • gemsgems
    gemsgems

    Felicitari tuturor!!! :D Concursurile au fost pentru mine cele mai placute experiente pe Breslo pana acum. :D Sincer, o sa-mi platesc taxa doar ca sa pot participa si la urmatoarele. :)) Multumesc organizatorilor si celor care m-au votat! :D

    03.11.2011, 19:54:28
  • soso07
    soso07

    Si eu va mai multumesc inca o data :) Mi-a facut mare placere !!!!!!!!!!!!
    lida.accessories, te astept sa comanzi cele doua premii de la mine din magazin - premiul I (la alegere) si "trusa de scule" de la sponsorul misterios :). Le voi pune in acelasi pachet.
    gemsgems, te asteapta borcanul cu bilute crosetate :)

    03.11.2011, 20:05:03
  • huxley
    huxley

    Felicitari tuturor fetelor si baiatului care au facut niste lucrari minunate, si le doresc inspiratie pentru viitoarele concursuri! De asemenea vreau sa multumesc celor care mi-au votat lucrarea, ma bucur din suflet pentru fiecare apreciere a bijuteriilor mele.

    03.11.2011, 21:09:54
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Felicitari castigatoarelor si tuturor participantilor, minunate lucrari, organizare desavarsita! Mi-a placut atmosfera de competitie si de fair-play de aici si cred ca avem foarte multe de invatat din aceste concursuri. Plus ca in felul acesta noii veniti pe Breslo obtinem si feed-back. Multumesc din suflet celor care mi-au votat creatia, fiecare vot a contat enorm pentru mine, mai ales ca au fost asa putine :).

    03.11.2011, 21:17:20
  • IrinaBuba
    IrinaBuba

    Felicitari tuturor. A fost un concurs frumos, bine organizat si care m-a inspirat. Sper sa va suprind placut si pe viitor. Seara buna!

    03.11.2011, 22:12:31
  • kiti
    kiti

    Felicitari castigatoarelor si in special felicitari Zurzuri pt frumosul colier, number one in topul meu. Un concurs frumos la care insa n-am putut activa mai mult. Multe lucrari frumoase dar din pacate trebuia sa votam doar trei.Inca o data felicitari tuturor si multe multumiri celor care mi-au apreciat lucrarea si au votat-o.

    03.11.2011, 22:25:15
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    FELICITARI soso07
    pentru idee si pentru modul cum ai organizat concursul.
    FELICITARI TUTUROR CONCURENTILOR.
    A fost greu sa alegem.
    La alte viitoare concursuri,
    poate ar fi benefic sa putem vota mai multe lucrari.

    03.11.2011, 23:32:39
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Mie personal mi-au placut foarte multe lucarari.
    Am votat pentru Kjoco si kiti deoarece mi s-au parut lucrari deosebite,
    perfect incadrate in tematica dar mai ales pentru mesajul
    stiimtifico-artistic, profund pe care n-il transmit.
    Din aceasta cauza,
    am si achizitionat aceste doua lucrari,
    desi nu au fost premiate.

    Felicitari DEBUTANTELOR care s-au prezentat la inaltime.

    03.11.2011, 23:43:37
  • kiti
    kiti

    George multumesc inca o data pt aprecieri.

    04.11.2011, 00:59:23
  • BianinasSmilingCrochet2009
    BianinasSmilingCrochet2009

    Felicitari castigatoarelor!
    Invit castigatoarea locului III sa comande premiul din magazinul meu!

    04.11.2011, 08:02:12
  • soso07
    soso07

    Va multumesc tuturor pentru aprecierile facute. Cred ca ati observat (sau daca nu, spun eu acum) ca primele trei locuri au fost adjudecate de DEBUTANTE (in ale concursurilor). Fiecare creatie a transmis un mesaj, unele la care nici nu ma gandeam.
    Acum mi-am dat seama ca e totusi greu sa organizezi un concurs, ca ai o responsabilitate fata de ceilalti, dar am simtit ca nu sunt singura si in felul acesta mi-a fost mai usor. Dar, pentru ca tot ce am facut a fost din placere, cred ca a iesit bine (cu mici defecte reparate pe parcurs). Cred ca trebuia sa mai "umblu" si la numarul de voturi (adica 4 in loc de 3 :)) Mie imi place cifra 3, iar urmatoarea ar fi fost 7. Cred ca era mai bine 7, dar din comoditate am pus 3 (sa am mai putin de numarat :)) Asta e ... sfatuiesc pe urmatorii organizatori sa nu se grabeasca si sa studieze atent conditiile concursurilor ! Din greseli invatam!
    Desi simt nevoia de o pauza, nu o voi lua si voi fi alaturi si la urmatoarele concursuri (pentru mine sunt provocari si nu pot sta deoparte).

    04.11.2011, 10:20:51
  • cattie
    cattie

    Soso,am citit in alt topic ca tu esti berbec...eu sunt taur si nu ma tratez :))
    Sub impulsul momentului,am inscris brosa in concurs,desi nu a fost cea mai fericita alegere.Cum am mai spus,a fost o experienta interesanta.
    Suparata ca nu am castigat sau ca nu am obtinut nici un vot?ABSOLUT DELOC!
    Am mai multa experienta decat aveam acum o saptamana si pentru mine asta conteaza....sunt novice in acest domeniu si tot ceea ce am invatat sa fac.am invatat sa fac singura,fara cursuri de specialitate,fara tutoriale sau orice alt gen de indrumare.Mesteresc de cand eram copil dar serios,doar de cateva luni si am stricat o gramada de materiale incercand sa ma dumiresc ce si cum si cand si unde...mda,poate asta explica gaura din bugetul personal :D
    Daca am de gand sa repet experienta?SIGUR!!De ieri m-am apucat sa studiez un album cu opera lui Dali si astept cu nerabdare tema urmatorului concurs :)
    Si ca sa inchei ...ieri nu am castigat,dar unul din produsele mele a aparut la "produse selctionate cu atentie" si pentru un incepator ca mine a fost un premiu suficient de bun :)

    04.11.2011, 11:11:25
  • fbronnie
    fbronnie

    Felicitari castigatoarelor, participantelor si, nu in ultimul rand, organizatorilor.

    04.11.2011, 11:34:01
  • soso07
    soso07

    cattie, spuneam mai devreme ca toti am avut de invatat cate ceva ... am studiat, am experimentat ... am petrecut timpul intr-un mod placut. La faza cu berbecul ... tratez partile acelea mai putin placute (impulsivitate, nerabdare, incapatanare si altele :)) Spor la treaba in continuare. Te anunt cand trebuie sa comanzi premiul de la mine (pentru debut) - asa ca ieri ai castigat (citeste in ultima listuta de aici, de la premii si ce scrie mai jos) !

    04.11.2011, 11:48:44
  • cattie
    cattie

    Hihi....eu tocmai partile alea nu le tratez.
    Si cred ca trebuie sa imi procur si o pereche de ochelari pentru citit,ca nu am vazut partea cu listuta :)
    MULTUMESC!

    04.11.2011, 12:02:58
  • aigile
    aigile

    Felicitari premiantilor, care si-au facut intrarea triumfal!
    Cat despre tine, Sorina, organizatoare si gazda perfecta, se vede treaba ca, in cazul tau, 'din prisosul inimii' vorbeste nu numai gura, ci si... darnicia premiilor! Nu pot sa cred cum, pe masura ce tot mai multe frumuseti se inscriau in concurs, 'inventai' si puneai in lucru alte premii, astfel ca am asistat la un adevarat regal in toate privintele!
    Te rog sa-mi permiti sa-ti ofer si eu un premiu, pentru BUCURIE, fiindca asta a fost castigul nostru, al tuturor, si te-ai priceput sa ni-l oferi din plin! Premiul este colierul "Life's Turns - I", si voi fi bucuroasa sa ti-l expediez (fara niciun cost, desigur!...). Love.Li

    04.11.2011, 12:29:33
  • soso07
    soso07

    Ce cuvinte frumoase, aigile !!! Nu puteam sa va las singuri sa munciti, am muncit si eu la premii :))) Dar mi-a facut mare placere! Si se pare ca munca mi-a fost si recompensata : am primit un cadou de la sponsul cu premiul acela de DEBUT si acum de la tine. In plus, toate aprecierile voastre. Va multumesc!
    Am comandat colierul si il astept cu drag!
    Sorina

    04.11.2011, 15:17:26
  • just.paintings
    just.paintings

    Felicitari tuturor, multumiri pentru voturi si pentru premiu!

    04.11.2011, 17:58:37
  • sipetulcumargele
    sipetulcumargele

    FELICITARI TUTUROR!!! Dupa pararea mea toate au fost mici opere de arta si MULTUMIM soso pentru minunatul concurs!
    Eu abia astept urmatorul concurs :)

    04.11.2011, 20:49:37
  • soso07
    soso07

    Multumesc mult! Si eu astept :)

    04.11.2011, 21:02:23