• dustinlight
    dustinlight

    Cine merge la Fabrica de handmade? Stiti daca organizatorii asigura si mese pentru expunerea accesoriilor?

    19.05.2010, 15:32:19
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    eu vin, eu vin :D de-abia astept :D

    data trecuta au fost masute, da, de data asta nu stiu, dar intotdeauna organizarea e exemplara :D

    22.05.2010, 11:49:16
  • JoliesseDesign
    JoliesseDesign

    imi pare tare rau ca nu pot sa ajung..:(((..oricum va doresc sa aveti o zi de targ fff aglomerata :) plina de satisfactii :)

    22.05.2010, 16:54:57
  • ama.handmade
    ama.handmade

    O sa fie o zi frumoasa cu siguranta :)
    Ne vedem acolo

    23.05.2010, 16:39:58
  • GOT
    GOT

    se mai face preselectie? nu scrie nimic pe pagina de incrieri

    23.05.2010, 17:35:11
  • gariana
    gariana

    Nu s-au incheiat inscrierile :)

    23.05.2010, 17:43:23
  • serebe
    serebe

    m-am inscris si eu ...poate poate:)))

    23.05.2010, 21:14:00
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Eu tot nu reusesc sa ma inscriu....

    25.05.2010, 13:45:08
  • dustinlight
    dustinlight

    @DomnisoaraBabacilu multumesc
    ne vedem la targ :)

    25.05.2010, 15:14:31
  • alexandragatin
    alexandragatin

    De acord cu Miss Babacilu, organizarea a fost de fiecare data de nota 10. Cred ca cel mai bine ar fi sa le scrii organizatorilor un e-mail ca sa te aiba in vedere atunci cand "impart" masutele :) Ne vedem acolo :D

    26.05.2010, 12:50:03
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    Buna, si eu m-am inscris la FHM4, am primit confirmare si am efectuat plata taxei, insa nu am primit , chiar daca am solicitat,nicio informatie legate de conditii, anume daca ni se ofera masute, scaune, etc. I-as ruga pe organizatori sa faca aceste precizari , altfel va plana o umbra de indoila asupra conditiilor oferite si seriozitatii organizatorilor.

    28.05.2010, 18:34:21
  • serebe
    serebe

    ah...gata? s-au ales oamenii?

    28.05.2010, 21:40:44
  • lycurycy18
    lycurycy18

    @floaredesuflet:la editiile anterioare s-au oferit scaune si mese, asa ca din punctul asta de vedere poti sa fii linistita

    30.05.2010, 13:46:45
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    mersi de raspuns, sunt totusi dezamagita , pentru ca am vazut ca nu sunt inscrisi decat 23 de expozanti, mi se par ingrozitor de putini, oare de ce?S-a facut cumva o selectie??? Banuiesc ca ideea principala era sa ne adunam cat mai multi.. asa.....

    05.06.2010, 22:35:10
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Asteptam impresii!

    06.06.2010, 21:53:58
  • alinapanait
    alinapanait

    daca ar fi doar 23 de expozanti nu mi s-ar parea "ingrozitor de putini" .
    de multe ori un numar mic genereaza o super atmosfera, si o calitate mai buna, asa ca numarul mic nu trebuie sa va insele.
    oricum presupun ca in fabrica nu sunt doar atatia, pt ca e mult spatiu , dar poate nu au tot localul la dispozitie.
    oricum targurile au fost destul de ok aici, si sa fim sinceri au fost si exceptional promovate, asa ca ... pentru participanti : "no worries" .

    06.06.2010, 22:30:46
  • gariana
    gariana

    Cum a fost la targ?

    14.06.2010, 08:56:24
  • endlesschic
    endlesschic

    Gariana,intrebarea ta e cam riscanta,s-ar putea sa fie din nou inchis topicul.In cateva cuvinte,caldura cat cuprinde(au fost cateva umbrele,dar cei mai multi tot in soare am stat)si lume foarte,foarte putina-si cei mai multi au fost cunostinte ale artizanilor.Chiar daca publicitate s-a facut,probabil ca lumea a preferat sa mearga la strand sau la bookfest de exemplu.Organizatorii nu ar trb sa se supere pe comentariile noastre,pana la urma asta a fost realitatea si ar fi aiurea sa ne prefacem cu totii ca a fost superb.Pacat de timpul pierdut si de efort.In orice caz,cred ca au fost norocosi cei care si-au scos taxa.

    14.06.2010, 11:31:34
  • Veronique
    Veronique

    cred ca lumea a fost plecata la mare :)

    14.06.2010, 12:40:31
  • gariana
    gariana

    Am observat ca e bine ca targurile sa se desfasoare in locuri care sa fie "in drumul oamenilor spre...". Pe caldura lumea cu greu iese din casa...cu atat mai putin pt un targ pe criza care este.

    14.06.2010, 12:50:46
  • lycurycy18
    lycurycy18

    la targul de pe strada artur verona, langa cinema patria ,- street delivery, au trecut foarte multi cumparatori, deci intr-adevar a contat locatia asa cum spunea si gariana "in drum spre...". nu e nimeni de vina pt targurile care nu au succes, daca au mai avut si reclama.In cazul in care reclama lipseste atunci se poate gasi un tap ispasitor, dar cu reclama facuta nu poate fi acuzat organizatorul.

    14.06.2010, 12:57:27
  • ebonyvintage
    ebonyvintage

    noi am scos taxa si destul de bine peste. comparativ cu alte targuri nu putem spune ca a fost mult mai bine dar am avut si participari mai slabe din punct de vedere al nr participantilor. noi de exemplu am avut cativa clienti care ne/au cumparat in jur de cate 100 ron fiecare, cred ca a depins foarte mult de ce cauta fiecare vizitator.
    caldura intradevar ne/a topit pe toti dar nu cred ca a fost vina rxandrei sau a lui luigi pentru ca nimeni nu poate negocia contractul dintre terra si soare:))
    ca sa concludem: a fost un targ ok in ciuda caniculei, dupa parerea noastra.

    14.06.2010, 14:10:12
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    Eu intotdeauna am zis ca Fabrica e un loc foarte dragut pentru targuri, ca vizitator si ca vanzator. Si cred ca niciodata n-a aratat mai bine si mai potrivita ca acum, terasa era foarte furmoasa si era si muzica si atmosfera a fost foarte draguta. Nu stiu cum e pe afara, dar aici chiar mi s-a parut o atmosfera apropiata de cum imi imaginez eu ca e acolo.

    Si spre deosebire de alte targuri, n-am niciun motiv de "plangere" in legatura cu selectia participantilor, toata lumea a avut lucruri dragute si frumos lucrate si handmade.

    In alta ordine de idei, cred ca atunci cand spunem ca handmade-ul e mai mult o pasiune decat o afacere n-ar trebui sa ne ghidam doar dupa criteriul vanzarilor, pentru ca sunt multe altele care sunt importante. De exemplu, mie mi-a placut la targul asta ca au cumparat fix oamenii care se inscriu in targetul meu, persoane pe care le vedeam trecand si ma trezeam gandindu-ma ca s-ar potrivi bijuteriile mele purtate de persoanele respective.

    Probabil ca asta e o parere pe care nu mi-o impartasesc foarte multi, si nu considera ca aspectul de socializare e asa important, dar mie asta mi s-a parut cel mai bun targ din punctul asta de vedere. Pentru ca intr-un fel, o comunitate se mentine mai usor prin intalnire directa, decat prin scris si interactionat online.

    All in all, mie mi s-a parut foarte frumos, si daca ar fi sa repet experienta, as repeta-o de cate ori e posibil. Chiar daca am vandut doar putin peste taxa.

    14.06.2010, 16:17:41
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    Aaa, si da, apropo de publicitate, mi se pare targul cu cel mai inalt target, apropo de locurile unde s-a facut publicitate. Si asta e cel mai mare plus.

    14.06.2010, 16:18:29
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    as vrea sa stiu si eu care sunt locurile unde s-a facut publicitate, nu sunt din Bucuresti.

    14.06.2010, 17:33:58
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    Ce s-a anuntat si ce-a fost stim noi.
    "Spatiul generos al terasei clubului Fabrica va gazdui cel mai important eveniment al Comunitatii artizanilor Handmade din Romania, timp de 8 ore. Tineri artisti dar si nume deja consacrate in domeniul Handmade isi vor expune spre vanzare noile colectii.
    Mai mult decat un simplu targ Handmade, Fabrica de Handmade Breslo le ofera vizitatorilor posibilitatea de a interactiona direct cu expozantii prin intermediul workshop-urilor organizate pe tot parcursul evenimentului.
    “Coltul artistului” este un loc special amenajat in care 8 artizani vor prezenta in fiecare ora diferite tehnici personale de manufacturare a produselor. Cei mai curiosi si indrazneti vizitatori vor putea participa si, sub atenta indrumare a artistului, vor fabrica singuri diverse produse.
    Nu va lipsi nici “Maratonul de pictura”, care va avea loc toata ziua pe cele 3 mega panouri de pictura instalate in exterior.
    Va asteptam in Fabrica de HANDMADE Breslo, intr-o atmosfera calda si relaxata, intretinuta de muzica si voie buna, cu prajituri si cadouri la intrare pentru toti participantii la eveniment."

    14.06.2010, 17:40:22
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    uite locurile: fashion&beauty.ro, shoppingreport, feeder, ca sa numesc doar cele 3 chestii care mie mi se par de baza. la fashion&beauty si shoppingreport nu m-as arunca, dar cel putin cativa din cumparatorii mei sunt genul de oameni care urmaresc ce se posteaza pe feeder. eu sigur sunt unul dintre ei. dar bine, eu am scris in numele meu, asta poate nu e valabil pentru toata lumea. dar totusi, shopping report e o revista glossy de-abia aparuta care da bine, shopping&beauty e o platforma foarte interesanta, unde scriu numai oameni interesanti treburi legate de "marea" moda, daca e sa-i zic asa.

    si poate ca n-a fost totul cum scrie acolo, dar din perspectiva mea si comparat cu alte targuri la care am fost, a fost ok.

    14.06.2010, 17:55:00
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Plus GoodHomes si Radio Guerilla, care sunt doua mass media care se incadreaza perfect in target (DIY, tanar, nonconformist, pasionat de frumos).

    14.06.2010, 19:57:46
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    daaa, Good Homes e fix fix pe target!

    14.06.2010, 20:11:59
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    daca au fost fix pe target, unde au fost vizitatorii?? Caci cei mai multi dintre cei foarte putini au venit anuntati personal de noi, cunostinte, rude, prieteni...

    18.06.2010, 09:12:40
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    o fi fost prea cald pentru ei. eu n-am anuntat pe nimeni si au venit intamplator niste cliente. stiu sigur ceva oameni care n-au venitpentur ca a fost prea cald. publicitatea nu-ti garanteaza vizitatorii, iti face cunoscut evenimentul, dar nimeni n-ar egarantia ca o publicatie o sa asigure x vizitatori.

    18.06.2010, 13:51:30
  • floaredesuflet
    floaredesuflet

    iata o reclama interesanta
    http://www.primatv.ro/stiri-focus/frumoase-si-pe-criza.html

    06.07.2010, 23:40:09
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Linkul de mai sus e de la un reportaj de la un targ I Love Handmade daca nu ma insel.

    eu personal am dubii serioase daca genul asta de reclama e "de bine" sau mai mult strica (ma refer la continutul reportajului, nu la ideea de handmade la TV care e foarte tare indeed), dar in fine.....

    06.07.2010, 23:56:47
  • choice4all
    choice4all

    Nu te inseli. Si daca te uiti si ce comentarii s-au iscat..... O fi bine?! N-o fi bine?!

    07.07.2010, 17:24:49
  • tonycat
    tonycat

    Targ versus targuiala! A te targui sau a nu te targui! Chiar isi permite cineva?

    08.07.2010, 11:10:06