Forum: Suport Breslo filtrare produse pe ''lista mea de produse'' - functioneaza? cum ?

  • Alhambra.Beads
    Alhambra.Beads

    ma refer la modulul de filtrare care apartine de ''lista mea de produse'', acel spatiu de cautare din dreapta; am foarte multe produse in lista, unele sunt pe stoc zero si as vrea sa le gasesc mai repede ca sa le refac stocul, din pacate ori nu ma pricep eu ori nu e functionala optiunea ''filtreaza''.
    ma puteti ajuta, va rog? multumesc anticipat

    19.12.2010, 15:43:05
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Odata ce esti in "lista mea de produse" selectezi in stanga jos "rezultate pe pagina: 500".
    Apoi mergi iarasi sus, si dai click pe "Stoc" (pe bara gri). Acum "Stoc" este selectat si s-a facut verde - produsele sunt ordonate dupa stoc. Poti sa le ordonezi crescator si asa o sa vezi la inceput totate produsele cu stoc 0, apoi stoc 1 si tot asa.

    Ca sa cauti produse anume, trebuie selectat in loc de Stoc "Nume" si asa poti filtra dupa numele produsului. De ex. scrii in textbox-ul de la "filtreaza" "cercei" si vor fi afisate numai prodsele care au in titlu cercei.

    Important de tinut minte e ca mereu trebuie afisate 500 de produse pe pagina, fiindca filtrul cauta numai in produsele afisate. Dand click pe Nume, Stoc, Data sau Pret poti ordona produsele dupa criteriul ales si in plus ii spui filtrului in ce camp sa caute. De ex. nu poti cauta dupa nume daca este selectat pretul.

    19.12.2010, 15:58:24
  • Alhambra.Beads
    Alhambra.Beads

    offf, multumesc mult, m-ai salvat :)

    19.12.2010, 16:15:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    no prob ;)

    19.12.2010, 17:24:33