Forum: Suport Breslo Folosire breslo dupa 2 ip-uri diferite?

  • stephanie
    stephanie

    Eu si prietena mea impartim magazinul breslo.
    Pana acum totul a fost ok.
    De 2 zile ea nu mai poate deschide de nici un fel site-ul breslo "server not found" ( doar cu breslo are prob.). Nici la ea pe blog nu mai apare mini breslo. Pe calculatorul meu nu sunt probleme, nici pe blog nu am probleme cu minibreslo.

    Este posibil sa primeasca un fel de bann ip-ul ei?

    05.06.2010, 11:49:03
  • Luigi
    Luigi

    In mod normal nu. Imi poti trimite un mesaj cu linkul catre blogul ei?

    05.06.2010, 12:48:16
  • tzuki333
    tzuki333

    la fel am patit si eu, deja am scris la echipa breslo, totusi cred ca e o probl. de la UPC, de la ei avem netul...am incercat sa deschid breslo de pe net mobil si merge...astept si eu sa vad ce se intampla...

    05.06.2010, 16:01:31
  • stephanie
    stephanie

    am trimis blog-ul..taraba -cu-cercei. Eu de la calc. meu vad pe blog minibreslo, ea nu, nici nu mai poate accesa breslo macar.

    05.06.2010, 18:02:49
  • tzuki333
    tzuki333

    pai aveti net la upc? adica prietena ta are?

    05.06.2010, 18:39:28
  • Lauralia
    Lauralia

    Ajutor! Nici la mine nu merge de nici un fel (inclusiv mini-Breslo de pe blog), si am tot internet de la UPC. Am incercat 3 browsere (IE, Firefox, Opera), nu merge cu nici unul. In mod clar e o problema legata de IP; ca sa intru in acest moment am folosit un program de ascundere a IP-ului, si numai asa mi-a mers (si, scuze, dar sunt destul de sacaita, din motiv de capra vecinului; daca nu mergea pentru toti intelegeam, dar cu provider-ul meu ce are?!).
    Laura

    06.06.2010, 01:05:24
  • tzuki333
    tzuki333

    Laura, ii scrisesem ieri lui Stephanie chiar in particular un mesaj, dar nu mi-a raspuns...in fine, poate nu a vazut. Suna la aia cu upc, ei iti vor spune un cod(un dns) si se va rezolva! eram la fel, acum e ok! bafta!

    06.06.2010, 08:31:18
  • stephanie
    stephanie

    Va multumesc, abia azi am intrat pe net.
    Am anuntat-o pe prietena mea si a spus ca luni suna la upc...deci..ei sunt de vina. Eu nu am probleme, am net de la o retea de cartier.:). Va multumesc inca o data tuturor pentru ajutor:)

    06.06.2010, 11:10:04
  • Lauralia
    Lauralia

    Multumesc mult, Tzuki, si ma pregatesc maine sa injur. RAU! Pe aia de la UPC, vreau sa spun. Adica cine le-a dat voie sa blocheze pe ce pagini pot sa intru si pe care nu?! O sa va zic daca tipatul la ei va avea rezultat...
    Laura

    06.06.2010, 15:28:53
  • tzuki333
    tzuki333

    Cu placere!!! tare faza cu injuratul...noi nu i-am injurat, cred ca asa nu mai dau codul care iti trebuie...si inca o chestie: tipul cu care am vb noi spunea ca nu stie de ce a aparut problema asta, daca e de la ei adica...dar el a rezolvat-o! bafta, fii calma si se rezolva!

    06.06.2010, 17:05:37
  • Lauralia
    Lauralia

    Daca a reusit sa rezolve problema, inseamna ca a aflat de ce e si nu a vrut sa recunoasca. Glumeam cu injuratul, ca nu stiu sa fac asa ceva, dar rautacioasa stiu sa fiu. ;-)
    Oricum insa, chiar daca eu imi rezolv problema prin UPC, cred ca trebuie facut ceva si prin Breslo, va rog. Exista foarte multi utilizatori de UPC (inclusiv potentiali cumparatori) care nu au de unde sa stie ca problema e de providerul de internet (din moment ce nu pot sa intre sa citeasca forumul!) si o sa creada pur si simplu ca pagina nu mai functioneaza pentru toata lumea, si trebuie sa astepte sa se repare. Eu asa am crezut. Iar sa intru-ca acum-prin schimbare de ip, e cumplit de enervant (in jumatate din cazuri nu-mi afiseaza decat o parte din pagina!)

    06.06.2010, 21:17:29
  • Lauralia
    Lauralia

    Ura! I'm back si sper sa dureze (si n-am ajuns nici la faza cu certatul cu cei de la UPC). Multumesc mult!

    06.06.2010, 23:58:00
  • tzuki333
    tzuki333

    super, poate au rezolvat ei dupa plangerile mai multor persoane... ma bucur ca a iesit totul ok!!!

    07.06.2010, 07:39:47
  • handMADEina
    handMADEina

    Nici eu nu am putut intra pe Breslo in weekend, dar credeam ca e vreo defectiune. E ciudat totusi sa se intample acelasi lucru la atata lume...

    07.06.2010, 08:22:47
  • stephanie
    stephanie

    la noi s-a rezolvat singur..fara sa ajungem la upc:D

    09.06.2010, 15:54:53