Forum: Concursuri Gala Laureatilor Concurs Iarnaaa - Sectiunea ARTA PLASTICA SI DECORATIUNI

  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Si iata ca ,dupa aproape doua luni,am ajuns la finalul primului concurs din ciclul "Anotimpuri" si anume, "Iarnaaa.."
    O iarna care s-a lasat asteptata o vreme,dar care si-a luat acum revansa cu varf si indesat!Cu toate ofrandele noastre,ne-a ingropat,literalmente, in zapada!
    Ce as putea sa spun?Ma bucur ca am vazut un interes real din partea breslasilor pt aceste sectiuni bine definite,am vazut grija pt a realiza produse in tema,am ras,am glumit,am fost seriosi sau am invatat unii de la altii!
    Cred din tot sufletul ca urmatoarele concursuri din acest ciclu al anotimpurilor vor avea un succes si mai mare!
    Acesta a fost un deschizator de drumuri!
    Inca de pe acum va doresc spor si inspiratie in gasirea celor mai bune idei pt a transpune primavara,vara sau toamna in creatii minunate!

    Speram,noi-cele 3 gazde-Gabriela,Rona si subsemnata,ca am reusit sa cream un loc plin de liniste,de caldura si de tihna unui foc trosnind,iar daca nu am reusit tot ce sperati de la noi,sa fim iertate!

    Eu,una,le multumesc si Gabrielei,si Ronei,pt tot ce inseamna ele ca oameni,in primul rand!


    Acestea fiind zise,va invitam sa pasiti pe covorul rosu pt a ajunge la Gala Laureatilor!

    La sectiunea "Arta plastica si decoratiuni"au fost inscrise in concurs 24 de creatii minunate!A primat calitatea si nu cantitatea,ceea ce e de dorit intotdeauna!

    Clasament sectiunea "Arta plastica si decoratiuni"


    ******LOCUL I Nr 9 cu 22 de voturi******

    * www.breslo.ro/Shop/forHOPE cu www.breslo.ro/Product/Frozen-Flowers_525147

    ****LOCUL II Nr 17 cu 19 voturi****

    * www.breslo.ro/Shop/GabyS cu www.breslo.ro/Product/Cutie-Iarn-de-demult_541524

    ***LOCUL III Nr 12 cu 14 voturi***

    * www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade cu www.breslo.ro/Product/Cutie-bijuterii-Red-Poinsettia---participa-la-concursul-de-pe-forum-IARNA-Sectiunea-Arta-Plastica-si-Decoratiuni_528771


    Clasament general:

    22p: nr 9

    19p:nr 17

    13p: nr 12

    12p:nr 7

    11p: nr 10

    7p:nr 8,16

    6p:nr 13,19

    5p:nr 1,22

    4p: nr 5,15,20

    2p:nr 2,6,23,24

    1p:nr 21

    0p:nr 3,4,11,14,18

    As vrea sa spun cateva vorbe din inima celor care se vor simti neplacut fiindca nu au avut nici un vot:adevaratii perdanti sunt doar cei care nu au participat!


    ****Premii pt concurenti:****

    *LOCUL I*
    *70 RON + 30 RON MATERIALE;
    Materialele vor fi comandate din magazinul sponsor

    GabrielaBijoux www.breslo.ro/Shop/blanitza

    *5 campanii publicitare pe site,la alegere,oferite de catre echipa oficiala breslo
    www.breslo.ro/Shop/breslo

    *LOCUL II*
    * 50 RON + 25 RON MATERIALE;
    Materialele vor fi comandate din magazinul sponsor

    GabrielaBijoux www.breslo.ro/Shop/blanitza

    LOCUL III
    *30 RON + 20 RON MATERIALE

    Materialele vor fi comandate din magazinul sponsor
    GabrielaBijoux www.breslo.ro/Shop/blanitza

    **Debutanti:

    1. www.breslo.ro/Shop/cuzepangabi
    2. www.breslo.ro/Shop/crisanda
    3. www.breslo.ro/Shop/sorinabogdan

    Premiul oferit de George www.breslo.ro/Profile/Gheorghitza unui debutant :
    Premiul www.breslo.ro/Product/De-la-George--Trusa--Royal-Langnickel-premiu-concurs-forum_524343 va fi comandat din magazinul meu si va fi trimis de catre George.
    Premiul pleaca spre www.breslo.ro/Shop/cuzepangabi


    Alte premii:

    *Premiu oferit de Soso www.breslo.ro/Shop/soso07 organizatoarei www.breslo.ro/Shop/blanitza :
    www.breslo.ro/Product/Premiu-organizator-Blanitza---Concurs-tematic-Iarna-Arta-plastica-si-decoratiuni_524366


    * Premiul www.breslo.ro/Product/Premiu-special---Concurs-tematic-Iarna-Arta-plastica-si-decoratiuni_522557 oferit de catre Sorina www.breslo.ro/Shop/soso07 unui produs crosetat ales de dumneaei pleaca spre:
    www.breslo.ro/Shop/aidaalex


    *Premiu oferit de Soso www.breslo.ro/Shop/soso07 organizatorului in facto www.breslo.ro/Profile/Gheorghitza :

    www.breslo.ro/Product/In-prag-de-sarbatori---Concurs-tematic-Iarna---sectiunea-arta-plastica-si-decoratiuni-participare--premiu-organizator-Gheorghita_524370

    * Premiul oferit de www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove si anume www.breslo.ro/Product/Bratara-Spiritul-Craciunului_512102 este oferit Sorinei www.breslo.ro/Shop/soso07 pt daruire si generozitate!

    * 3 premii constand in furnituri donate de Diana www.breslo.ro/Shop/forHOPE si expediate de mine,vor pleca spre cei 3 debutanti ai sectiunii!

    1. www.breslo.ro/Shop/cuzepangabi
    2. www.breslo.ro/Shop/crisanda
    3. www.breslo.ro/Shop/sorinabogdan

    Consider ca merita toata aprecierea faptul ca au hotarat sa intre in concurs!
    Premiile vor fi comandate la alegere,de aici: www.breslo.ro/Product/Premii-concurs-forum-Iarnaaaa_526469 .
    Dupa ce puneti in cos premiile,va rog sa treceti in mesajul pt vanzator numarul premiului ca sa stiu ce sa va trimit!


    Clienti:
    1. www.breslo.ro/Shop/corinu
    2. www.breslo.ro/Profile/dianagrigore
    3. www.breslo.ro/Profile/simonikb
    4. www.breslo.ro/Profile/teodia
    5. www.breslo.ro/Profile/Pupi
    6. www.breslo.ro/Profile/mihacryss
    7. www.breslo.ro/Profile/alexischitara fara fb
    8. www.breslo.ro/Profile/eugenia19832003
    9. www.breslo.ro/Profile/alunamaruna
    10. www.breslo.ro/Profile/roxtina
    11. www.breslo.ro/Profile/Dr.Sorinutza
    12. www.breslo.ro/Profile/alinutabulinuta74
    13. www.breslo.ro/Profile/Mascha
    14. www.breslo.ro/Shop/Andreeaswork

    Premiul pt clienti pleaca la nr 13 www.breslo.ro/Profile/Mascha.
    Premiul este oferit de www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove si consta in produsul:
    www.breslo.ro/Product/Bratara--Povestea-unui-mac-rosu_541038

    ****Precizari importante legate de premii:

    Va rugam sa ne acordati o saptamana pt a pregati si expedia premiile!Din momentul in care avem toate adresele,putem pregati coletele.
    Fiind vorba de multe pachete (12 la mine,de ex) e normal sa vrem sa facem cat mai putine drumuri la posta!Va multumim pt intelegere!

    Premiile in bani vor fi expediate de catre Gabi www.breslo.ro/Shop/blanitza DOAR IN CONT BANCAR PERSONAL!
    De aceea,va rugam sa ii trimiteti Gabrielei un mesaj care sa contina urmatoarele date:
    Nume titular cont
    Nr de cont
    Banca-sucursala

    Sunt excluse conturile de la ING fiindca percep comision prea mare!

    Si,ca sa incheiem ca la decernarea premiilor Oscar:)),vreau sa le multumesc din inima lui George si Gabrielei www.breslo.ro/Shop/blanitza pt totala daruire si pt extrema lor generozitate !
    Le multumim si celorlalti sponsori!
    Va multumim tuturor ca ati participat la acest concurs,ca ati venit cu produse pe cat de frumoase,pe atat de originale!
    Va felicitam pe toti deopotriva!
    "Regele a murit,traiasca regele!"Acest concurs s-a incheiat,urmeaza "Primavaraaaa..."...la primavara,desigur:)))

    16.02.2012, 22:13:09
  • soso07
    soso07

    Am emotii ! S-a incheiat prima etapa din acest concurs gigant. Si am castigat "Spiritul Craciunului" !!! Nu mi-a venit sa cred cand am vazut :) Multumesc mult, Silvia !!!

    Gabitza si George, va multumesc si voua pentru ca ati "pus la cale" acest concurs si va astept sa comandati premiile din partea mea.

    aidaalex, te invit sa comanzi cartea cu stelute crosetate din magazinul meu :) Felicitari pentru creatiile tale!

    FELICITARI TUTUROR !!!

    Sa vina primavara!

    16.02.2012, 22:30:01
  • carla69
    carla69

    Felicitari castigatorilor si tuturor participantilor!

    16.02.2012, 22:34:55
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Felicitari tuturor castigatorilor si participantilor! Multumesc mult celor care m-au votat, multumesc organizatorilor si gazdelor pentru acest minunat concurs!
    In conditiile in care am cont ING care este solutia? As putea sa primesc premiul in materiale?
    Cred ca ar fi o idee buna sa ne prezentati public voturile invalidate si pe ce motiv si conturile duble, pentru a nu mai fi luate in considerare la alte concursuri. Nu am numarat voturile altor creatii, dar la mine ies mai putine, asa ca sunt convinsa ca au fost voturi invalidate. Cred ca ar fi util tuturor sa stim public care sunt aceste conturi, asa numite "fantoma".

    16.02.2012, 22:35:59
  • cattie
    cattie

    Felicitari castigatorilor,felicitari participantilor si felicitari moderatorilor :)

    16.02.2012, 22:37:18
  • carmenn
    carmenn

    Buna seara! Felicitari tuturor...ma bucur pentru Diana...cred ca este bucuroasa de premiul primit...si organizatoarelor un gand bun si felicitari....

    16.02.2012, 22:39:54
  • mitirona
    mitirona

    Felicitari tuturor participantilor,fie ei moderatori sau concurenti.Ma bucura faptul ca au fost premiate doua dintre creatiile pe care le-am votat si eu.

    16.02.2012, 22:44:51
  • fairdealing
    fairdealing

    Congrats.Diana!Dar in primul rand oraganizatoarei blanitza@,

    16.02.2012, 22:46:16
  • RonaBijoux
    RonaBijoux

    Mitirona, zi-ne daca ti-ai ales partia!

    16.02.2012, 22:46:38
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Felicit toti concurentii acestei sectiuni
    si sa ramanem cu amintirea frumoasa a unui
    concurs interesant, provocator
    si organizat minunat de Jewelwithlove!

    16.02.2012, 22:56:32
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    soso,
    Tu si Gabitza-Blanitza, m-ati tulburat un pic cu neasteptatele voastre premii.
    De Craciun, am mai trait un asemenea frumos sentiment
    si ma rog Tatalui Ceresc sa ma ajute sa fiu la inaltimea
    celor care mi-au facut asemenea bucurii care nu pot fi exprimate in cuvinte.

    16.02.2012, 23:00:41
  • soso07
    soso07

    George, este adevarat ca vroiam sa fac acest gest de Craciun, dar nu am reusit atunci si m-am bucurat ca am avut o asemenea ocazie !

    16.02.2012, 23:12:41
  • fairdealing
    fairdealing

    Scuze JWL ,m-am zapacit,cu totii merita felicitari pentru implicare,pt.timpul alocat,pt.darnicie, ma bucur k 2 din creatiile votate de mine au fost premiate,desi toate au frumusetea lor si cred k pt.toti a fost dificil sa aleaga

    16.02.2012, 23:29:58
  • blanitza
    blanitza

    Ce frumusete de concurs am avut aici, un regal de creatii si-un festin a la Lucullus de premii, felicitari din toata inima mea tuturor creatorilor care ne-au bucurat prin maiestrie si inspiratie, s-a creat fermecator si cu suflet, inspirat si cu talent, am invatat de la fiecare dintre voi cate ceva, nici nu va popt spune cat de des m-au mancat palmele sa sar si sa fac ceva, vazand fantezia fiecareia dintre voi, insa am ramas cu admiratul, si nu-mi pare rau, pentru ca am avut ce, din belsug!!! Bravooo!!!
    Multumesc din adancul inimii lui George si Sorinutei, Silviei si Ronei, pentru sprijinul pe care l-am simtit in fiecare clipa din cele aproape 2 luni ale acestui concurs!!! O marturisesc cinstit, acum pot sa rasuflu usurata, stradania noastra a iesit minunat, insa numai si numai cu sprijinul si talentul vostru, pentru care VA MULTUMESC!!!

    17.02.2012, 00:16:20
  • carmenn
    carmenn

    neatza! inca o data scuze ....sunt o uituca....am participat si in ianuarie la concurs,asa ca nu sunt debutanta....am incurcat borcanele....scuze Rona....

    17.02.2012, 07:52:32
  • cuzepangabi
    cuzepangabi

    multumiri pentru raza de soare acordata.....cu toate ca am primit un 10 la debut...apoi am trait dezamagirea ca nu am fost votata si finalul apoteotic.....si sa mai zici ca expresia agonie si extaz nu e inspirata din cotidian.Felicitari cistigatorilor....admiratie pentru rabdarea organizatorilor.

    17.02.2012, 08:19:53
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna dimineata!Am sosit si eu printre voi,m-am pus la curent cu tot ce s-a scris si o sa raspund acolo unde e cazul!

    Draga Gaby,te asigur de totala cinste si impartialitate a noastra,a celor 3 moderatori,precum si a echipei breslo.Din faptul ca am moderat acest concurs (sau altul) noi nu castigam nimic,te asigur,decat ore intregi in care stam in fata calculatorului,dam premii (chiar daca nu f valoroase,dar conteaza gestul) si incercam sa impacam si capre,si varza.Daca noi am incepe sa publicam conturile asa zis fantoma,ar incepe discutii care n-ar duce la nimic bun!Fiecare dintre cei care au cate doua sau chiar 3 conturi,stiu f bine ca sunt in cauza si noi nu vrem certuri si discutii!Tocmai pt ca am vrut sa fie bine,am trecut in lista de clienti si acele conturi nu tocmai corecte.Chiar si cu voturile anulate,tot pe 2 ai fi fost!
    In privinta contului ING,ia legatura cu Gabriela si stabileste cu dumneaei detaliile pt primirea premiului.

    Gabi Cupezan,ma bucur ca am putut sa-ti fac o bucurie.Si,cum am scris si mai sus,nu ai pt ce sa te superi de faptul ca nu ai avut voturi,important e ca ai participat!Si,sunt convinsa ca la urmatoarele concursuri va fi mai bine.Mereu am spus ca aceste concursuri,prin tot ce reprezinta,sunt un bun exercitiu pt imaginatie.Sunt convinsa ca toti cei care au participat vor spune la fel,ca au evoluat paricipand,ca s-au autodepasit de multe ori,ca au fost obligati sa gandeasca altfel decat erau obisnuiti!

    17.02.2012, 10:27:07
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Va astept sa faceti comenzile in magazin!Cu cat mai repede am toate adresele,cu atat mai repede voi putea expedia coletele!

    17.02.2012, 11:55:17
  • forHOPE
    forHOPE

    Buna ziua dragilor,

    Incep prin a felicita organizatorii si sponsorii acestor concursuri. Au fost 3 categorii de concurs pe cinste, am putut sa dam ce a fost mai bun din noi, ne-am autodepasit poate, am facut lucruri la care nici nu ne-am fi gandit ca le-am putea crea; poate am evoluat, poate unii au pasit usor, timizi si sfiosi asemeni unui ghiocel in acest concurs si cu certitudine ca am avut cate ceva de invatat cu totii.

    Toate creatiile au fost minunate, si desi aveau tema IARNA, cu siguranta ca s-au topit de la caldura cu care au fost insufletite. Felicitari tuturor participantilor si tuturor castigatorilor.

    Personal, le multumesc din inima celor care m-au votat. Sunt bucuroasa sa stiu ca sunt acolo, pe podium. Va multumesc pentru ca mi-ati apreciat munca.

    Acum, e de datoria mea sa ma ocup de urmatorul concurs PRIMAVARA - sectiunea Arta Plastica si Decoratiuni. (regret ca nu voi putea participa la aceasta sectiune). Promit sa ma ocup din toata inima de urmatorul concurs, desi am oarecare emotii caci nu am mai organizat nici un concurs pana acum. Sper si va rog sa imi oferiti ajutorul vostru (George, Blanitza, Sorinutza, Rona, Silvia ) sau daca aveti idei si sugetii, le primesc cu mare drag.

    Imi cer scuze daca am uitat sa spun ceva, sau poate nu am spus ceva cum trebuie...azi sunt cam apatica,absenta...Imi cer scuze in fata tuturor...

    Acestea fiind spuse,

    SA CURGA CIOCOLATA!!!!

    17.02.2012, 14:33:04
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Wow, ce multi castigatori!!! Si ce-mi place!!!

    Felicitari tuturor care au castigat in acest concurs! Aceasta inseamna tuturor va trimit felicitari, intrucat a fost un concurs provocatori si fiecare dintre voi ati realizat lucruri deosebit de frumoase si in ton cu iarna! Mie una mi-a fost foarte greu la vot, la fiecare am avut multe care mi-au placut!
    Sper sa mai avem astfeld e concursuri !!

    Felicitari organizatorilor, ati facut o treaba minunata!!! Silvia, cc de obicei o gazda excelenta!! Si ai dreptate, cei care au pierdut suntem noi, ce n-am participat!

    P.S. Acum ca s-a terminat concursul, fuge si zapada? :))))

    17.02.2012, 14:52:31
  • soso07
    soso07

    Diana ne-a adus-o, Diana s-o transforme in ciocolata !

    17.02.2012, 14:53:32
  • crisanda
    crisanda

    Multumesc tuturor! M-am simtit minunat!

    17.02.2012, 14:59:14
  • aidaalex
    aidaalex

    Pentru mine a fost o placere deosebita sa particip la acest concurs, multumesc mult organizatorilor si sponsorilor, multumesc celor care mi-au votat lucrarile!
    Draga Sorina iti multumesc mult pentru premiu, abia astept sa rasfoiesc carticica.
    Felicitari tuturor!!!

    17.02.2012, 15:21:51
  • forHOPE
    forHOPE

    Sorinutzo, nu zi de 2 ori! Ca mie nu-mi trebuie multe...as fi in stare sa transform rauri de zapada in ciocolata :)))))

    17.02.2012, 15:33:12
  • carmenn
    carmenn

    Buna!Felicitari ,,fata cu mandolina"....tuturor un gand bun si sa mai fie astfel de concursuri...mai venim daca ne primiti....

    17.02.2012, 17:52:36
  • gemsgems
    gemsgems

    Felicitari tuturor! Superbe creatii! :D

    17.02.2012, 18:57:34
  • pieseornamentale
    pieseornamentale

    felicitri cistigatorilor si participantilor!

    19.02.2012, 15:33:15
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Felicitari tuturor participantilor, multumiri organizatorilor, chiar daca au fost mai putini la aceasta sectiune, decat la celelalte 2, au fost frumoase, si sunt sigura ca urmatorul anotimp va inspira lucrari si mai si!

    19.02.2012, 16:37:45
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    m-am referit ca au fost mai putini participanti :D

    19.02.2012, 16:39:50
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Asa si e,Camelia,sectiunea "Arta.."a fost putin mai nebagata in seama de catre breslasi!Desi am trimis zeci de invitatii,ffff putini au si raspuns.Baza a fost tot in "cei vechi".La inceput eram convinsa ca vor aparea si tablouri,si icoane pe sticla,si sculptura in lemn,si decoratiuni din fel de fel de materiale...Sper ca la urmatoarele ture ale concursului,aceasta sectiune sa aiba mult mai multi participanti.

    20.02.2012, 08:17:32
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Toate coletele au plecat azi spre destinatari.

    21.02.2012, 16:22:49
  • blanitza
    blanitza

    Silviuta scumpa, ce harnica esti, iubita, eu nu-mi vad capu', trebuie s-o iau metodic, in ordinea comenzilor... Va rog din sufletel, nu va impacientati, premiile sunt pe vineee....

    22.02.2012, 01:17:33
  • soso07
    soso07

    Si eu am trimis azi dimineata pachetelele.

    22.02.2012, 11:02:11
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    :)))Gabi,stai linistita,doar am scris toate 3 in topicuri ca pachetele se trimit in decurs de o saptamana!Am fost harnica fiindca am vrut sa merg cu toate cele 12 pachete o data:))Si,asa am si facut,spre disperarea doamnei de la mesagerie...A durat o ora si jumatate pana mi-a preluat toate pachetelele,fiindca mai servea si pe altii,intre timp!Un domn chiar s-a revoltat,cum imi permit sa vin cu atatea colete o data,ca mai sunt si altii?!A vrut chiar sa-mi ia din pachetele puse pe tejghea...Tot o tinea una si buna ca la el,in nu stiu ce oras (e venit in statiune la noi) nu s-ar fi putut intampla asa ceva,dar noi,moldovenii,suntem mai inapoiati:)))
    A continuat sa insulte pe toata lumea pana a venit dirigintele postei si l-a poftit sa astepte sau sa plece!A plecat!

    22.02.2012, 11:48:22
  • soso07
    soso07

    Eu aveam de ridicat odata cinci colete si era aglomeratie (era in prag de o sarbatoare) si tipa de la posta mi-a dat sa-mi completez singura datele din buletin pe fise. Intre timp a mai servit pe altii, dar nu s-a revoltat nimeni.
    Asa e lumea ... daca nici in concediu nu are omu' timp ...

    22.02.2012, 12:53:47
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    A venit si la mine in casa si suflet, PRIMAVARA !
    Am ridicat coletul trimis de soso07,
    intrand astfel in posesia minunatului premiu
    oferit de soso07.
    A fost o mare si neasteptata surpriza.
    Multumesc din suflet.

    Cand vor trece "babele" astea si Primavara isi va fi intrat
    in drepturile ei firesti, sper sa pot face si eu macar tot atata bucurie
    de care am avut parte eu, organizatoarelor (cele trei fete cucuietze) + soso.
    Felicitari inca odata dragi fete MINUNATE.

    05.03.2012, 13:48:44
  • soso07
    soso07

    George, ma bucur ca a calatorit cu bine si a ajuns unde trebuia papusica !
    Sa inteleg ca dupa ce vine PRIMAVARA ne faci o vizita ? Ploiestiul e cel mai aproape si suntem doua aici :)))

    05.03.2012, 16:35:49
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    soso,
    Cred ne vom intalni "La o Cafea" dar... la Ploesti.
    Putin mai incolo... spre vara.
    Aceasta papusica n-am s-o mai dau nimanui. Va deveni TALISMANUL meu.

    05.03.2012, 20:25:34
  • aidaalex
    aidaalex

    Am primit si eu premiul de la soso07, langa carticica am gasit si un set de margelute crosetate superbe, multumesc din suflet, Sorina!

    06.03.2012, 09:59:40
  • soso07
    soso07

    Ma bucur ca am reusit sa fac ceva pe placul vostru :) Sa va poarte noroc !

    06.03.2012, 10:52:49