Forum: Concursuri Gala Laureatilor Concurs Primavara-Sectiunea BIJUTERIE

  • forHOPE
    forHOPE

    Dragii mei,

    A sosit momentul sa pasim impreuna pe covorul rosu. Sunt sigura ca v-ati imbracat de gala
    si ca sunteti gata sa ii primiti cu ropote de aplauze pe organizatori,pe participanti dar mai ales pe ocupantii podiumului.
    asezati-va deci comod la locurile voastre si sa privim spre scena!
    Iar la final, sa deschidem sampania!!!!
    Felicitari tuturor!!! Multumim de asemenea tuturor!!!


    Iata rezultatele:

    CLASAMENT “JURIU”

    Locul 1, cu 107 puncte este ocupat de…

    nr. 7 SUGESTIVE www.breslo.ro/Product/Au-inflorit-ciresii---pentru-concurs-Primavaraaa_596162


    Locul 2, cu 104 puncte este ocupat de…

    nr. 41 Jewelswithlove www.breslo.ro/Product/Set-Rochita-primaverii--coliercercei-si-inel_615919


    Locul 3, cu 99 puncte este ocupat de…

    nr. 48 3cot www.breslo.ro/Product/Colier-PRIMAVARA-TARZIE---pentru-concursul-PRIMAVARA--sectiunea-bijuterie_618136


    CLASAMENTUL “PUBLICULUI”

    Locul 1, cu 23 de voturi este ocupat de
    Textile-art www.breslo.ro/Product/Japonica_612187

    Locul 2, cu 15 voturi este ocupat de:
    innette www.breslo.ro/Product/Lilaceous-moments-CONCURS-PRIMAVARAAA_615447

    Locul 3, cu 11 voturi este ocupat de
    www.breslo.ro/Product/Sakura---Flori-de-cires---REZRVAT---Participa-la-concursul-PRIMAVARAAA_612537

    si
    cleopatra5 www.breslo.ro/Product/The-Spring-grows-into-Summer---colier-handmade-participa-la-concursul-PRIMAVARA_616209

    Voturile sunt notate astfel “X/Y” unde “X” reprezinta punctajul cumulat acordat de juriu iar “Y” reprezinta numarul de voturi acordate de public. Rezultatele sunt:

    Nr.1 = 75/1 puncte/voturi
    Nr.2 = 50/1 puncte/voturi
    Nr.3 = 73/1 puncte/vot
    Nr.4 = 80/6 puncte/voturi
    Nr.5 = 70/ 0 puncte/voturi
    Nr.6 = 80/0 puncte/voturi
    Nr.7 = 107/6 puncte/voturi
    Nr.8 = 70/4 puncte/voturi
    Nr.9 = 86/0 puncte/voturi
    Nr.10 = 73/0 puncte/voturi
    Nr.11 = 61/0 puncte/voturi
    Nr.12 = 75/1 puncte/vot
    Nr.13 = 79/3 puncte/voturi
    Nr.14 = 69/0 puncte/voturi
    Nr.15 = 57/0 puncte/voturi
    Nr.16 = 93/2 puncte/voturi
    Nr.17 = 54/0 puncte/voturi
    Nr.18 = 61/0 puncte/voturi
    Nr.19 = 86/4 puncte/voturi
    Nr.20 = 62/1 puncte/vot
    Nr.21 = 62/1 puncte/vot
    Nr.22 =69/2 puncte/voturi
    Nr.23 = 47/1 puncte/vot
    Nr.24 = 87/8 puncte/voturi
    Nr.25 = 84/0 puncte/voturi
    Nr.26 = 72/3 puncte/voturi
    Nr.27 = 65/3 puncte/voturi
    Nr.28 = 66/1 puncte/vot
    Nr.29 = 90/9 puncte/voturi
    Nr.30 = 58/3 puncte/voturi
    Nr.31 = 65/0 puncte/voturi
    Nr.32 = 87/23 puncte/voturi
    Nr.33 =75/11 puncte/voturi
    Nr.34 = 89/0 puncte/voturi
    Nr.35 = 75/1 puncte/vot
    Nr.36 = 88/3 puncte/voturi
    Nr.37 =69/3 puncte/voturi
    Nr.38 =74/5 puncte/voturi
    Nr.39 =80/3 puncte/voturi
    Nr.40 = 89/15 puncte/voturi
    Nr.41 =104/3 puncte/voturi
    Nr.42 = 75/11 puncte/voturi
    Nr.43 = 77/2 puncte/voturi
    Nr.44 =55/0 puncte/voturi
    Nr.45 = 97/2 puncte/voturi
    Nr.46 =77/0 puncte/voturi
    Nr.47 =69/5 puncte/voturi
    Nr.48 =99/0 puncte/voturi
    Nr.49=59/0 puncte/voturi
    Nr.50 = 78/9 puncte/voturi
    Nr.51 = 67/0 puncte/voturi
    Nr.52 = 58/0 puncte/voturi
    Nr.53= 86/2 puncte/voturi
    Nr.54= 65/5 puncte/voturi
    Nr.55= 66/1 puncte/voturi


    PREMIILE sunt:

    PODIUMUL “PUBLICULUI”
    - este oferit creatiilor votate pe Breslo

    Premiul Helene
    Premiul Helene este oferit cu dragoste de sponsori care-au dorit sa ramana anonimi.
    Numele Helene vine din limba greaca si inseamna Lumina, asadar acest premiu se doreste a fi un gest deosebit pentru Lumina pe care ne-am impartasit-o unii altora pe intregul parcurs al acestui concurs, si mai ales in perioada Pastelui, pe care l-am petrecut impreuna.
    Premiul poate fi acordat in bani (care se depun in cont >NU cont ING) sau in materiale din magazinul Blanitzei.


    - Helene pentru Locul 1 - 50 Ron acordat Textile-art www.breslo.ro/Product/Japonica_612187
    - Helene pentru Locul 2 - 30 Ron pentru innette www.breslo.ro/Product/Lilaceous-moments-CONCURS-PRIMAVARAAA_615447
    - Helene pentru Locul 3 - 20 Ron pentru
    www.breslo.ro/Product/Sakura---Flori-de-cires---REZRVAT---Participa-la-concursul-PRIMAVARAAA_612537

    si
    cleopatra5 www.breslo.ro/Product/The-Spring-grows-into-Summer---colier-handmade-participa-la-concursul-PRIMAVARA_616209






    PODIUMUL “JURIULUI”

    1. Echipa Breslo - 5 campanii publicitare pentru creatia iesita pe locul I al podiumului

    2. Premii oferite de Blanitza www.breslo.ro/Shop/blanitza:
    -Locul I - 30 Ron(materiale);
    -Locul II - 25 Ron(materiale);
    -Locul III - 20 Ron(materiale).
    -Premiu Special Debut Bijuterie: 1 milion in materiale
    -Premiu pentru Clientii care vor vota: www.breslo.ro/Product/Set-I-Like-Chopin---PREMIU-Concurs-PRIMAVARAAA_597124
    Este acordat mielenei >si premiul merge la...ioneta www.breslo.ro/Shop/ioneta

    -Premiu pentru Gheorghitza: www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Floare-Matostat---Premiu-Pentru-Gheorghitza---Concurs-Primavaraaa_598960
    -Premiu special pentru carla69 : www.breslo.ro/Product/Premiu-Moderator--Bijuterie---Concurs-Primavaraaa_622457
    -Premiu pentru gemsgems www.breslo.ro/Shop/gemsgems :
    www.breslo.ro/Product/Freeform-Nugget-Fluorit---Premiu-Concurs-Primavaraaa---Sectiunea-Bijuterie_608928
    -Premiu pentru incurajare si indemn la creatie - Insir-te Margelute...
    www.breslo.ro/Product/Premiu-Insir-te-Margelute---Concurs-Anotimpuri---Editia-Primavaraaa_622894


    3. Premii oferite de Gheorghitza www.breslo.ro/Profile/Gheorghitza
    -premiu de POPULARITATE unei creatii votate de public dar care nu se afla pe podium, in valoare de 100lei
    -premiu oferit creatiei de pe ultimul loc, in valoare de 50lei

    4. Premii oferite de betty-bijuterii www.breslo.ro/Shop/betty-bijuterii :
    -Locul I - 50 Ron(materiale);
    -Locul II - 30 Ron (materiale);
    -Locul III - 20 Ron(materiale).
    -premiu acordat pentru cea mai frumoasa creatie realizata din fimo, cernit:
    www.breslo.ro/Product/Premiu-pentru-Cea-mai-frumoasa-bijuterie-fimo-concursul-Anotimpuri---Primavara-sectiunea-Bijuterie_592687 si www.breslo.ro/Product/Premiu-suplimentar-concurs-Primavara-sectiunea-Bijuterie-pentru-Cea-mai-frumoasa-bijuterie-fimo-Minicipsuri-turcoaz-coral-peridot-si-ametist-fara-orificiu-3-6mmfiecare-cate-50g_593472

    -Premiu oferit pentru Gabi-Blanitza: www.breslo.ro/Product/Premiu-pentru--Cea-mai-generoasa-breslasa--BLANITZA_609075

    -Premiu oferit moderatoarei acestei sectiuni forHope www.breslo.ro/Shop/forHope:
    www.breslo.ro/Product/Premiu-pentru-SPERANTA_619608


    5. Premii oferite de Ligia www.breslo.ro/Shop/aigile :
    -pentru Gabi Blanitza: www.breslo.ro/Product/Wise-Loving-Heart---Premiu_591987
    -Premiu oferit unor lalele in ploaie: www.breslo.ro/Product/Set---bratara-si-cercei-Rustic-Red-Tulips_616312
    Pentru Lyria www.breslo.ro/Product/Lalele-in-ploaie---Colier-unicat--brodat-manual_600366
    -Premiu oferit moderatoarei acestei sectiuni Diana : www.breslo.ro/Product/Colier-Inger-prafuit---premiu-pentru-moderatoarea-Sectiunii-Bijuterii-Concurs-PRIMAVARAAA_612706

    6. Premiu oferit de www.breslo.ro/Shop/anitabdesign in valoare de 80 RON, pentru piese vestimentare si accesorii vestimentare din magazinul dansei.

    7. Premiu oferit de magdicipaulagina www.breslo.ro/Shop/magdicipaulagina pentru Gabi-Blanitza:
    www.breslo.ro/Product/Scoica-decorata_322412

    8. Premiu oferit de sophiesShine www.breslo.ro/Shop/SophiesShine este acordat lui

    SUGESTIVE www.breslo.ro/Product/Au-inflorit-ciresii---pentru-concurs-Primavaraaa_596162
    Premiul consta in materiale in valoare de 100 ron din magazin.

    9. Premii oferite de Silvia www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove unul pt locul 3 si unul pt clienti:
    www.breslo.ro/Shop/Jewelswithlove/Premii-concurs-forum_34223

    10. Premii oferite de carla69 www.breslo.ro/Shop/carla69 :

    -Un premiu "mic" pentru o creatie "mare" care n-a urcat pe podium, oferit de
    www.breslo.ro/Product/Bratara-Crenguta-inflorita-Premiu-la-concursul-Primavara_613125
    -Premiu oferit moderatoarei acestei sectiuni Diana : www.breslo.ro/Product/Bratara-Hope-premiu-pentru-Diana-forHope_618121

    11. Premiu oferit de Carmen www.breslo.ro/Shop/carmenn pentru merica:
    www.breslo.ro/Product/CERCEI-MARTISOR-2_522476

    12. Premiu oferit de pantera.roz www.breslo.ro/Shop/pantera.roz creatiei situate pe ultimul loc.
    Premiul consta intr-un unt de cacao special creat pentru bronzat.

    13. Premiu oferit de punctG www.breslo.ro/Shop/punctG lui Gheorghitza, constand in produse in valoare de 200lei.

    14. Premiu oferit de aidaalex www.breslo.ro/Shop/aidaalex pentru cineva care voteaza la aceasta sectiune prin tragere la sorti.
    www.breslo.ro/Product/Anemone--Rezervat-Premiu-special--la-concursul-Primavara-sectiune-Bijuterie_615175
    Premiul merge la www.breslo.ro/Shop/deliaionela

    15. Premii oferite de moderatoarea acestei sectiuni www.breslo.ro/Shop/forHOPE :

    -premii pentru debutanti (cate un premiu pentru cate 1 debutant)

    www.breslo.ro/Shop/forHOPE/premii-sectiunea-BIJUTERIE_38567

    Acestia sunt:

    1. Kalimera www.breslo.ro/Product/Bratara-de-Primavara---rezervata-pentru-CONCURS_602394
    2. pantera.roz www.breslo.ro/Product/Parfum-de-primavara--Rezervat-pentru-concursul-PRIMAVARAAAA_603706
    3. nicolebijou www.breslo.ro/Product/Liliac-inflorit_611347
    4. raven www.breslo.ro/Product/Sakura---Flori-de-cires---REZRVAT---Participa-la-concursul-PRIMAVARAAA_612537
    5. merica www.breslo.ro/Product/Set-Spring---rezervat-concurs_553082
    6. DelOv www.breslo.ro/Product/Concurs-Anotimpuri---PRIMAVARAAA---Sectiunea-BIJUTERIE_611174





    Premii de consolare sunt oferite de Gabi-Blanitza pentru lucrarile care nu s-au situat pe podium sau nu au obtinut unul din premiile anterioare :

    -nr 1. carmenn www.breslo.ro/Product/COLIER-ZANA-PRIMAVERII-PARTICIPA-LA-CONCURULPRIMAVARA--BIJUTERII_590767
    -Nr.4 Apollonia www.breslo.ro/Product/Magnolie-inflorita_595307
    -Nr.5 cuzepangabi www.breslo.ro/Product/Curcubeul-florilor_596052
    -Nr.6 monicasandica www.breslo.ro/Product/Flori-de-primavara_594495
    -Nr.10 FIMARC www.breslo.ro/Product/Colier-Fairy-Tale_597309
    -Nr.11 PixAlia www.breslo.ro/Product/Inel-Primavara-imbujorata_597220
    -Nr.17 mirelamohjazi www.breslo.ro/Product/FLUTURE-COLIERPARTICIPA-CONCURS-PRIMAVARAAA_599302
    -Nr.18 corainadori www.breslo.ro/Product/PRIMAVARA-IN-SIMFONIE-ALBA---PT-CONCURS-ANOTIMPURI--PRIMAVARA-BIJUTERII_602787
    -nr 23. Buburuzacughetute www.breslo.ro/Product/Brosa-Iepurica-Puf_604197
    -Nr.25 cattie www.breslo.ro/Product/Persephone-Rezervat_608558
    -Nr.31 magdicipaulagina www.breslo.ro/Product/bratara-adiere-de-primavara---rezervata-concurs-forum_612120
    -nr 35. ilupusavei www.breslo.ro/Product/Michezo---rezervat-concurs-Anotimpuri---PRIMAVARAAA---Sectiunea-BIJUTERIE_614951
    -nr 36. camelia.handmade www.breslo.ro/Product/Poiana-narciselor---Colier-si-bratara---pentru-concurs-Primavara---sectiunea-bijuterie_615125
    -nr 43. treasureofpirates www.breslo.ro/Product/Primavara_616328
    -Nr.46 Imaginative-Art www.breslo.ro/Product/Focus-pe-Violet---momentan-rezervat-pentru-concurs_617068
    -nr 55. bijouxdemonange www.breslo.ro/Product/Din-preaplinul-timpului---Colier-indisponibil--Participa-la-concurs-forum-Ptimavara-sectiunea-bijuterii_619465
    -nr.51 Ipipura www.breslo.ro/Product/Concept-Bijuterie-pentru-Concursul-Anotimpuri---PRIMAVARAAA---Sectiunea-BIJUTERIE_618945
    -nr.52 aidaalex www.breslo.ro/Product/Peisaj-de-primavara--Participa-la-concursul-Primavara-sectiunea-Bijuterii_619084
    -nr53. GabyS www.breslo.ro/Product/Colier-Primvar-pe-portativ_619172

    Aceste premii constau in cate 2 reviste americane de margelit in format electronic, atentie ! PERSONALIZATE pe stilul fiecaruia. Gabi va roaga sa ii dati un mesaj privat cu adresele voastre de e-mail, pentru a va putea trimite revistele.

    12.05.2012, 22:56:41
  • forHOPE
    forHOPE

    Aplauze pentru toata lumea si....sa curga ciocolata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    12.05.2012, 23:00:02
  • soso07
    soso07

    Diana, cred ca serbam singure :))) Am cam intrebuintat ciocolata in seara asta ca sa ma mentin in forta.

    12.05.2012, 23:08:09
  • cattie
    cattie

    Sunt si eu prin zona,intr-un picior,dar sunt!
    Felicitari castigatorilor si tuturor celorlalti participanti!

    12.05.2012, 23:10:33
  • cattie
    cattie

    Felicitari si organizatorilor,moderatorilor si juriului pentru munca depusa :)

    12.05.2012, 23:11:35
  • panteraroz2
    panteraroz2

    Si eu sunt pe aici!!! Tocmai am rontait un Snikers :) deci sarbatoresc!! In primul rand, felicitario si multumiri fantasticei echipe de moderatori si juriului .... ati avut ceva de munca, nu gluma!!! A fost pentru mine o placere enorma sa particip la acest concurs :) Untul de cacao pentru bronzat e gata, cui il ofer, ca eu nu prea am inteles??? Va pup pe toti!!!! Muah

    12.05.2012, 23:13:24
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    Ciocolata cu alune sa fie si felicitaaari!!!! Imi pare rau ca nu am ajuns la sectia de votare (facultatea ce sa-i fac....) dar ma prezint la premiere sa va felicit! Felicitari tuturor si felicitari si tie Diana!

    12.05.2012, 23:14:09
  • merica
    merica

    Felicitari tuturor! si eu sarbatoresc cu o milka cu zmeura :D

    12.05.2012, 23:15:07
  • Buburuzacughetute
    Buburuzacughetute

    merica, dam noroc ca tocmai am desfacut si eu una!

    12.05.2012, 23:19:23
  • cleopatra5
    cleopatra5

    Felicitari tuturor pentru stradanii, concretizate pe de o parte intr-o organizare ireprosabila si pe de alta parte in creatii minunate! Multumesc si eu pentru tot! O seara minunata si pliiina de ciocolata!

    12.05.2012, 23:19:42
  • merica
    merica

    cheers buburuzacughetute :P

    12.05.2012, 23:25:50
  • raven
    raven

    Multumim moderatoarelor pentru incurajari, vorbe bune si pentru premii!!
    > As dori sa multumesc si tuturor celor care m-au votat...fara ei nu as fi obtinut nici un premiu!
    > A zis cineva ciocolata? Ma inscriu! :)

    12.05.2012, 23:31:27
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    forHOPE, Premiul in valoare de 100 lei, (voucer la acel magazin) acordat de SophiesSine, unei lucrari selectate de ea, l-ai trecut?

    12.05.2012, 23:38:04
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ce regal de frumuseti si premii! Felicitari toturor, organizatori, moderatori, juriu, participanti, castigatori!!
    Toata lumea a fost la inaltime si inca o data, am vazut, prin aceste concursuri, ce frumoasa este lumea noastra!

    12.05.2012, 23:43:26
  • forHOPE
    forHOPE

    Da, George, este in lista cu premii la nr.8

    12.05.2012, 23:45:47
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    forHOPE, un pupic se poate?
    Sincere FELICITARI TUTUROR!!!!!

    12.05.2012, 23:48:53
  • forHOPE
    forHOPE

    Ii multumesc din inima Blanitzei pentru tot ajutorul si sprijinul ei!!!!! Saru'mana :-8

    Eu cred ca ma retrag...nu am putere nici de ciocolata macar...acus imi suna ceasul (nu va ganditi la ceasul acela :-p) pe la ora 02 asa, sa imi iau antibioticul...deci ma retrag in liniste...voi continuati party-ul!!!!!

    Felicitri inca o data tuturor...
    si ca sfat: castigatorii sunt invitati sa isi revendice premiile de la sponsori. Daca se poate, sa si precizeze cand "comanda" premiul, ce premiu este, de la ce categorie.

    O seara buna!

    12.05.2012, 23:49:22
  • aigile
    aigile

    Ciocolata SI sampanie!... Felicitari!

    12.05.2012, 23:49:41
  • forHOPE
    forHOPE

    Mai George, la ora asta, neuronii mei s-au cam certat intre ei...pupic...imi oferi sau imi ceri? :-p

    12.05.2012, 23:50:23
  • merica
    merica

    Am observat ca nu pentru toate premiile exist castigator sau poate nu am inteles eu bine...deci gala continua si maine...petrecem 3zile si 3 nopti :P

    12.05.2012, 23:58:37
  • aigile
    aigile

    Cum nu?! Petrecem pana la VARAAAA!... si-apoi o luam de la capat,
    Diana, sa te faci bine cat mai repede! Un pupic si de la mine!...

    13.05.2012, 00:06:33
  • soso07
    soso07

    Si de la mine :) Noapte buna !

    13.05.2012, 00:10:48
  • blanitza
    blanitza

    Diana draga, felicitari, ai facut un adevarat TUR DE FORTA, maaaama, ce nebunie cu cele 70 de randuri de voturi, foi, foite, foicele, am inrosit liniile telefonice, numa' pe nas n-am pix, c-asa e prima data, mai greu, da' ne rodam noi, nici vorba!!!
    ASADAR, FELICITAAAAARI - participanti, moderatori, sponsori, din adancul inimii, ne-ati oferit o primavara minunata tuturor, cu bucurie si frumos, si emotii, si fiori de bucurie la tot pasul!!! Am petrecut Pastele impreuna, la Primavara si pe forum, in topicul "La o cafea", si-asa ne-am simtit apropiati mai mult ca niciodata!!! A fost, nene, un concurs aici, votul Juriului m-a umplut de admiratie, si fie ce-o fi, mi-am promis solemn ca din toamna sa ma duc la vreun curs de arta ceva, ca-i musai!!!
    Evident ca s-au mai strecurat si greseli sau omisiuni, am sa va rog sa fiti siguri ca-s fara intentie, pentru ca topicul concursului s-a intins pe vreo 37 de pagini, iar creatiile si premiile sunt raspandite peste tot, insa vom lamuri absolut toate amanuntele.
    Inca o data - FELICITARI PODIUMULUI si tuturor!!!

    13.05.2012, 00:11:03
  • carla69
    carla69

    Eram pe aici dar fara net!!!Am butonat,am luat curentul,iar am butonat si acum am reusit!
    Felicitari premiantilor si tuturor concurentilor!!!Intr-adevar,punctajul juriului nu se prea potriveste cu cel al forumului.Traiasca juriul!Si forumul!
    Dupa ce mai dau o raita ma hotarasc cine primeste premiul de la mine

    13.05.2012, 00:35:58
  • carmenn
    carmenn

    felicitari premiantilor si tuturor celor care s-au ocupat de organizarea si sponsorizarea acestui concurs.

    13.05.2012, 00:45:42
  • blanitza
    blanitza

    Este momentul potrivit ca sa apar cu o serie de lamuriri, pentru ca absolut sigur v-ati ratacit printre atatea soiuri si tipuri de premii, ca si noi, de-altfel. Pe undeva nebunia a starnit-o modificarea de premiere, pentru ca ne-am aflat intr-o situatie un pic mai delicata - initial voiam sa facem media intre votul juriului si cel al publicului. Eeee, si cum am dat-o noi, si-am invartitt-o, nu puteam sa asezam intr-o proportie de egalitate public-juriu, si-asta ar fi insemnat sa nedreptatim pe cineva, Asa am ajuns la decizia de a avea 2 podiumuri, unul pentru public si celalalt pentru juriu, iar premiile trebuie sa le impartim frumos si echitabil. In consecinta, voi relua si completa cateva aspecte ale premierii, ca sa fie clar :

    PODIUM JURIU

    Locul I - Sugestive(creatia nr. 7);
    Locul II - Silvia Jewels(creatia nr. 41);
    Locul III - 3cot(creatia nr. 48).
    Se comanda corespunzator : I - 30 Ron, II - 25 Ron, III - 20 Ron din magazinul Blanitza;
    Premii Betty-Bijuterii - I - 50 Ron, II - 30, III - 20 Ron.

    Podium Public
    Locul I - Textile-Art cu piesa Japonica;
    Locul II - Innette cu piesa Lilacious Moments;
    Locul III - Raven cu piesa Sakura - Flori de cires si Cleopatra5 cu piesa The spring grows into summer.
    Se vor primi corespunzator locului ocupat, cate unul din premiile Helene(in bani), astfel :
    I - 50 Ron; II - 30 Ron; III - 20 Ron.
    Banii se trimit de mine direct in contul dvs, asa incat va rog sa-mi trimiteti datele de cont(nu conturi de ING). Daca doriti, premiul poate fi convertit si-n materiale din magazinul blanitza.
    Tot spre Podiumul Publicului vor veni si premiile castigatorilor Concursului Iarna, corespunzator locului ocupat :
    I - premiul de 80 Ron de la Anitabdesign;
    II - premiul de la Fairdealing(maine am sa-i trimit eu mesaj);
    III - premiul oferit de Silvia Jewels.

    Cam astea ar fi premiile clare pentru cele doua podiumuri de castigatori pe care le are concursul. Acuma, trec la alte premii :

    Sponsorul nostru Hobbytools magazinul
    www.breslo.ro/Shop/hobbytools

    ofera Premiul Special Bijuterie in valoare de 1 milion, si pentru acest minunat prilej l-am pus repede in functiune pe domnul RGN, si el ne-a dat urmatorii castigatori :
    1. PiXalia;
    2. Gabys;
    3. Cuzepangabi.
    Se comanda de 35 Ron, si se va scrie in comanda ca reprezinta premiu de la concursul Primavara. De-altfel, voi trimite si eu mesaj maine.

    Mai avem premiul Insir-te Margelute, din magazinul Blanitza, tot in urma unei sesiuni RNG, va merge la Camelia.Handmade.

    Pt. premiile de la fimo, am s-o rog pe draga Betty-Bijuterii sa-si anunte castigatorii.

    Sper din inima sa mai fi luminat putin hatisul premiilor, pentru care multumim sponsorilor nostri si bunului Dumnezeu!!!
    Am sa va rog sa comandati produse de 50 de Ron fiecare din magazinul hobbytools. Eu voi trimite maine mesaj, insa puteti sa scrieti si in comanda ce si cum.
    Locul I - 50;

    13.05.2012, 01:14:23
  • blanitza
    blanitza

    In mesajul anterior s-a strecurat o greseala, referitoare la premiile de la sponsorul nostru generos, Hobbytools.
    Avem cei 3 castigatori anuntati - Pixalia, Gabys si Cuzepangabi, fiecare cu 35 Ron.
    Si eu m-am zapacit exact la final, in consecinta, ultimele 4 randuri din mesajul anterior va rog sa nu le luati in seama.

    13.05.2012, 01:27:27
  • betty.bijuterii
    betty.bijuterii

    Buna fetelor! Imi cer scuze pentru faptul ca nu am fost prezenta la Gala! Sa trecem la premii:
    - premiul pentru cea mai frumoasa lucrare fimo ii revine lui... INNETTE. A fost atat optiunea juriului cat si a mea. Asa cum am mai spus, voi oferi premiul prezentat si voi cumpara lucrarea, acel minunat colier. Aceasta nu inseamna, insa, ca celelalte lucrari nu au fost frumoase. Din acest motiv, am decis sa mai acord inca 2 premii, constand in produse din magazinul meu, in valoare de 50 lei fiecare(transport gratuit, desigur), pentru GEMSGEMS si FIMARC. Va astept cu mare drag! Felicitari tuturor participantilor!
    Pentru celelalte premii anuntate, rog castigatorii sa intre in magazin, sa comande produsele pe care si le doresc, cu mentiunea ca, alaturi de aceste produse, vor mai fi si alte surprize.

    13.05.2012, 09:33:23
  • DelOv
    DelOv

    felicitari organizatorilor si mai ales castigatorilor, multumesc pentru premiul debutului si ne vedem data viitoare!

    13.05.2012, 10:20:09
  • aigile
    aigile

    WOW! PRIMAVARAAA asta dezminte TOT! - nu era toamna cea in care se revarsa cornul abundentei?! Ce bucurie de premii & premianti! Multumiri si felicitari sunt cuvintele acestor zile!

    13.05.2012, 10:33:21
  • huxley
    huxley

    Felicitari tuturor: organizatorilor pentru modul impecabil in care s-a desfasurat concursul, juriului si concurentilor care au adus lucrari foarte frumoase. Sa speram ca si " Vara" se va bucura de acelasi succes! Felicitari!

    13.05.2012, 10:56:17
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Buna ziua!Felicitari tuturor castigatorilor,felicitari moderatorilor (ati avut de muncit,nu gluma) si multumiri tuturor celor care au oferit premii.

    Nici nu stiam ca am castigat un premiu,am primit un telefon prin care eram felicitata:))))) asa ca am venit rapid acasa si m-am uitat...Multumesc mult juriului,iar Gabrielei si doamnei Eugenia multumiri pt premii.

    De asemenea,pt ca pe locul 3 sunt doua premiante,la egalitate,le rog pe ambele castigatoare-Raven si Cleo- sa-si aleaga fiecare ce le place mai mult din sectiunea "Premii concurs forum".

    13.05.2012, 11:07:34
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Felicitari si multumiri premiantilor, organizatorilor, moderatorilor, juriului, sponsorilor, participantilor, tuturor celor care au investit suflteste si material in acest concurs minunat!
    Multumesc din suflet Gabi/blanitza si hobbytools pentru premiile extra-podium :)!

    13.05.2012, 11:11:59
  • gemsgems
    gemsgems

    Felicitari tuturor participantilor! :D A fost un concurs foarte bogat! :D

    Si mai ales, felicitari organizatorilor care au avut foarte mult de lucru, atat in timpul concursului cat si la sfarsitul lui si se pare ca inca mai au si acum ca s-a incheiat. :))

    blanitza si betty-bijuterii, va multumesc din suflet pentru premii! :) Sunt atat de bine venite! :D Va imbratisez!

    13.05.2012, 11:15:37
  • blanitza
    blanitza

    Premiu pentru Clientii care vor vota: www.breslo.ro/Product/Set-I-Like-Chopin---PREMIU-Concurs-PRIMAVARAAA_597124
    Este acordat mielenei si ionetei, asadar va astept sa va continuati primavara fiecare dintre voi, cu acest set gingas la gat!!!

    13.05.2012, 11:16:48
  • blanitza
    blanitza

    Draga Gema, am avut peste luna de activitate si emotie, iar de maine incepem alta, cu grija tuturor premiilor, pachetelor, coletelor pe care le vom trimite, asadar am sa va rog sa nu va suparati pe noi daca totul se va desfasura in timp de-o saptamana, poate chiar mai mult. Vrem din tot sufletul sa fim cat se poate de atente si sa nu incurcam borangicul, sa ne dam cu firma-n cap taman la premii:)

    13.05.2012, 11:21:12
  • Textile.art
    Textile.art

    Pentru mine cel mai frumos cadou a fost faptul ca mi-ati votat lucrarile intr-un numar atat de mare si as dori sa multumesc tuturor celor care mi-au acordat vot. Fiecare a fost un cadou pentru mine. Multumesc frumos!
    Felicit si eu organizatorii concursului si pe toti cei care s-au implicat si au participat la acest eveniment! Si bineinteles toti castigatorii acestui concurs!

    13.05.2012, 11:28:35
  • gemsgems
    gemsgems

    Supararea n-are loc in acest concurs, Gabitza! :D Si daca ar incerca sa-si bage coada, ar fi eclipsata imediat. :))

    13.05.2012, 11:35:54
  • carla69
    carla69

    Mi-a fost atat de greu sa aleg,as vrea sa trimit premiul meu la cel putin 3 concurente,dar...cum este doar unul merge la...Sorina!!!
    www.breslo.ro/Shop/soso07
    Sigur ma voi revansa si pentru celelalte care m-au impresionat....vine Varaaaa!
    N-ai ce face,Sorinuta,musai sa astepti iar coletel de la mine!

    13.05.2012, 11:36:25
  • carla69
    carla69

    Am crezut ca e o greseala,acum am citit mai bine,multumesc din suflet pentru premiul primit,multumesc Gabi si Diana!!E super,abia astept sa-l am!!!

    13.05.2012, 11:43:22
  • Kalimera
    Kalimera

    ..mai mult decat s-a spus pana acum, nu stiu ce as mai putea adauga... frumos concurs.. frumos atat prin lucrarile participante, cat si prin jurizarea pe doua directii, profesionisti ai artei si public... frumos si prin implicarea cu atata suflet a moderatorilor, sponsorilor...
    ati fost minunati cu totii!! felicitari!:)
    multumesc, diana, pentru premiul de debut! :) ma incurajeaza sa insist! :))

    13.05.2012, 11:49:32
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Gabi,o sa te rog sa mai alegi un client care sa comande un premiu din magazinul meu,fiindca asa am promis de la inceput:premiul pt locul 3 si un premiu pt clienti.

    13.05.2012, 11:50:21
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Pana la urma, cui trimit 100 lei ca PREMIU PENTRU POPULARITATE ?
    (Care este piesa care a ocupat locul intai la votul breslasilor?)
    Cui trimit 50 lei ca PREMIU PENTRU CONSOLARE acordat ocupantului ultimului loc
    de la aceasta sectiune???

    13.05.2012, 11:51:54
  • panteraroz2
    panteraroz2

    Buna amiaza la toata lumea!! Vad ca toti sunteti in picioare si prezenti deja... doar eu le dorm :)) Ce activitate, ce efervescenta, ce frumos!!! Gheorghitza, cand te dumiresti sa-mi spui si mie, si micul meu premiu e gata de expediere! :))

    13.05.2012, 11:55:44
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    pantero, is mai greu de cap dar ma voi lumina eu cumva...

    13.05.2012, 12:12:43
  • FIMARC
    FIMARC

    Multumesc si eu tuturor pentru inceputul de primavara frumos de care am avut parte in acest concurs.Multumesc betty-bijuterii pentru apreciere si pt.premiu.

    13.05.2012, 12:15:16
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    George,daca nu ma insel,sunt doua lucrari care au cate 9 voturi de la public,deci ar fi ambele pe locul 4 si ar corespunde premiului tau:premiu de popularitate si care nu e pe podium.Cele doua lucrari sunt nr 29 si nr 50:
    29. Textile-art www.breslo.ro/Product/Cyclamen-colier_611406
    50. Ipipura www.breslo.ro/Product/Bijuterie-pentru-Concursul-Anotimpuri---PRIMAVARAAA---Sectiunea-BIJUTERIE_618926

    Daca ma insel,imi cer scuze,am vrut doar sa fiu de ajutor!

    13.05.2012, 12:39:27
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    Din cate vad eu nu exista un ultim loc (din fericire) ,toate creatiile avand cate ceva.
    Dar,de incadrat s-ar incadra Nr.23 = 47/1 puncte/vot, 23. Buburuzacughetute www.breslo.ro/Product/Brosa-Iepurica-Puf_604197

    Si aici,daca ma insel,imi cer scuze,m-am bagat doar din dorinta de a le mai ajuta pe fete.
    E doar o parere.

    13.05.2012, 12:46:15
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Ce vrei sa spui, ca bijuteria lui Ipipura de la poz.50 a iesit pe ultimul loc ?
    Nu pot sa cred asa ceva. Cred ca te inseli.
    Apoi, cum sa fie doua lucrari pe locul I ???
    Chiar nu inteleg...

    13.05.2012, 12:48:53
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    forHOPE????

    13.05.2012, 12:49:57