Forum: Concursuri Gala Laureatilor - Concurs PRIMAVARAAA - Sectiunea "Arta si Decoratiuni"

  • aigile
    aigile

    Inainte de a-si lua bun-ramas, invitam insasi PRIMAVARAAA la Gala Laureatilor Concursului desfasurat in cinstea Ei ! Dragi participanti la Sectiunea ‘Arta si Decoratiuni’ , dupa cateva saptamani de munca sustinuta, iata-ne in seara premierii, cand eforturile vor fi rasplatite cu premii generoase, pentru care le multumim sponsorilor inca o data !
    Aceleasi multumiri le adresam tuturor celor care, cu efervescenta si daruire, au participat la competitia inspirata si inspirationala, fiind prezenti cu gandul si sufletul in mijlocul unei comunitati atat de vii – cea a breslasilor !

    Ca sa nu mai prelungim suspansul, incepem prin a spune ca vor exista doua podiumuri - primul, dupa selectia facuta de juriul de specialitate, iar cel de-al doilea, dupa voturile exprimate de memebri BRESLO – creatori sau clienti. Va reamintim premiile puse in joc, si anume :


    PREMIUL HELENE
    Premiu in bani, oferit cu dragoste de sponsori care-au dorit sa ramana anonimi.
    Numele Helene vine din limba greaca si inseamna Lumina, asadar acest premiu se doreste a fi un gest deosebit pentru Lumina pe care ne-am impartasit-o unii altora pe intregul parcurs al acestui concurs, si mai ales in perioada Pastelui, pe care l-am petrecut impreuna.
    Helene 1 - 50 Ron;
    Helene 2 - 30 Ron;
    Helene 3 - 20 Ron.
    1.Sponsor, magazinul www.breslo.ro/Shop/blanitza acorda :
    1.1 Locul I - 30Ron(materiale);
    1.2 Locul II - 25 Ron(materiale);
    1.3 Locul III - 20 Ron(materiale).

    1.4 Premiu pentru prima lucrare inscrisa in concurs : www.breslo.ro/Product/Pandantiv-Rhyolite-Nugget-Fatetat-REZERVAT-Premiu-Concurs-PRIMAVARAAA_590603
    1.4 Premiu pentru a doua lucrare inscrisa in concurs : www.breslo.ro/Product/1-Pandantiv-Donut-Agata-Naturala-Albastra-30x5-mm_592810

    1.5 Premiu pentru moderatoarea seciunii « Arta si Decoratiuni » , www.breslo.ro/Product/Premiu-Moderator-Arta-Plastica-si-Decoratiuni---Concurs-Primavaraaa_622361

    1.6 Premiu pentru clienti : www.breslo.ro/Product/Setul-Rainbow-Spring-Flowers---Concurs-Primavara---Sectiunea-Arta-Plastica---Premiu-clienti_345124

    2. Sponsor, magazinul www.breslo.ro/Shop/hobby.shop :
    2.1 -50 Ron (materiale) – pentru cea mai frumoasa lucrare de debut, www.breslo.ro/Product/PREMIU-DEBUT---Concursul-Primavara---Arta-plastica-si-decoratiuni_617961

    2.2 -50 Ron (materiale), www.breslo.ro/Product/PREMIU---Concursul-Primavara--Arta-Plastica-si-decoratiuni_617962
    3. Sponsor, magazinul www.breslo.ro/shop/ZOXY :
    ZOXY, acorda trei premii in valoare totala de 100 de lei, constand din materiale comandate in acest magazin:

    Locul I = 50 lei
    Locul II = 30 lei
    Locul III = 20 lei

    4. Echipa Breslo - 5 campanii publicitare pentru creatia iesita pe locul I al podiumului;

    5. Premii oferite de moderatoarea acestei sectiuni, www.breslo.ro/Shop/aigile
    5.1 www.breslo.ro/Product/Premiul-Concursului-PRIMAVARAAAA---categoria-Pentru-ca-VREAU_594958
    5.2 www.breslo.ro/Product/Ancient-Beauty---Premiul-Concursului-PRIMAVARAAA-Categoria-Pentru-ca-IMI-PLACE_597006
    5.3 www.breslo.ro/Product/Set----bratara-si-cercei-Recycling-Love---Mentiunea-Pentru-ca-IMI-PASA---Concurs-PRIMAVARAAA-Sectiunea-Arta-si-Decoratiuni_616176
    5.4 www.breslo.ro/Product/Set----bratara-si-cercei-Flowers-of-Flames----Premiul-Pentru-ca-POT-Concurs-PRIMAVARAAA-Sectiunea-Arta--Decoratiuni_615831

    6. Premii oferite de castigatorii anterioarei editii a concursului Anotimpuri, respectiv :
    6.1Diana forHope www.breslo.ro/Shop/forHOPE, www.breslo.ro/Shop/forHOPE/Premiu-Arta-plastica-si-decoratiuni_37463

    6.2Gabys www.breslo.ro/Shop/GabyS, www.breslo.ro/Product/Cu-dragoste-Primvara_615159

    6.3Camelia Handmade www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade , www.breslo.ro/Product/Premiu-III-concurs-Primavara---sectiunea-Arta-plastica-si-decoratiuni_600273
    7. Premiu oferit de magazinul www.breslo.ro/shop/carmenn , www.breslo.ro/Product/BUFNITA-CURIOASA--OWL_597145

    8. Premiu oferit de magazinul www.breslo.ro/shop/FIMARC, www.breslo.ro/Product/Ceva-Dulce-ptDiana_614376

    Deeeeeci, in sunet de surle si trambite !.....

    JURIUL DE SPECIALITATE A DESEMNAT URMATORII CASTIGATORI :

    I.Creatia nr. 21, cu 111 puncte.
    II.Creatia nr. 20, cu 93 de puncte.
    III.Creatia nr.28, cu 92 de puncte.

    Aceste creatii vor primi premiile anuntate de catre organizatoarea concursului “Anotimpurilor’, blanitza, dupa cum urmeaza:
    I.materiale in valoare de 30Ron;
    II. materiale in valoare de 25 Ron;
    III. materiale in valoare de 20 Ron.

    Lucrarile iesite castigatoare in urma exprimarii voturilor Juriului vor mai fi premiate si de catre castigatorii editiei anterioare a Concursului, IARNAAA :

    1Diana forHope www.breslo.ro/Shop/forHOPE, www.breslo.ro/Shop/forHOPE/Premiu-Arta-plastica-si-decoratiuni_37463
    2Gabys www.breslo.ro/Shop/GabyS, www.breslo.ro/Product/Cu-dragoste-Primvara_615159
    3Camelia Handmade www.breslo.ro/Shop/camelia.handmade , www.breslo.ro/Product/Premiu-III-concurs-Primavara---sectiunea-Arta-plastica-si-decoratiuni_600273


    Publicul si-a exprimat votul in 52 de voturi; dupa verificarea acestora (in privinta respectarii regulamentului) au fost invalidate 7 voturi.

    VOTUL DE POPULARITATE A ALES URMATORII CASTIGATORI:

    I.Creatia cu nr. 8, cu 13 voturi, la egalitate cu
    Creatia nr.16, cu 13 voturi
    II.Creatia nr.20, cu 10 voturi.

    Aceste creatii vor primi premiile HELENE:

    Ia.Premiul HELENE1, in valoare de 50 ron.
    Ib.Premiul HELENE2, in valoare de 50 ron.
    II.Premiul HELENE 3, in valoare de 20 ron.
    (Premiile au fost suplimentate in urma aparitiei punctajelor egale la doi intre concurenti!)
    Aceste premii vor fi virate in conturile castigatorilor (nu ING!), sau pot fi convertite in furnituri comandate in magazinul www.breslo.ro/blanitza .

    Premiile acordate de catre magazinul www.breslo.ro/shop/ZOXY merg la
    I. Cuzepangabi (50Ron)
    II. GabyS (30Ron)
    III. Soso07 (20Ron)

    Premiile oferite de www.breslo.ro/Shop/hobby.shop merg laaaaa…. :
    1.origamistudio (pentru debut – 50Ron)

    2.CameliaHandmade (50Ron)


    Premiul « Insir-te margelute » merge catreeee… gemsgems !

    Premiul pentru clienti, acordat de catre www.breslo.ro/shop/blanitza , merge catreeee... mihacryss!
    Pentru lucrarile care nu au obtinut niciun vot (3 ; 12 ;19), magazinul www.breslo.ro/blanitza acorda cate un Premiu de consolare, constand in cate doua reviste americane de ‘margelit’, in format electronic. Blanitza va studia stilul fiecarei creatoare si-i va alege revistele potrivite, care vor fi expediate pe adresele de e-mail ale castigatorilor !(nu uitati sa i le comunicati…)
    Va invitam sa va bucurati de premii, comandandu-le in magazinele darnicilor nostri sponsori!

    FELICITARI castigatorilor, iar celorlalti, nu uitati : participarea e cel putin la fel de valoroasa ca orice premiu, pentru ca in focul competitiei se nasc viitoarele recorduri !...

    Va multumim pentru ingaduinta ! Ne bucuram de o Primavara atat de generoasa, si speram ca ‘florile’ ei vor da in parg in vara care sta sa vina !

    12.05.2012, 23:12:15
  • soso07
    soso07

    Ligia, colega mea, eu deja nu mai am forta decat sa spun FELICITARI !!! Si BUF, am cazut cu capul pe perna :)

    12.05.2012, 23:21:59
  • soso07
    soso07

    Ligia, hai sa ne luam pernele si sa ne mutam la Diana, ca acolo se serveste ciocolata :))) Poate facem si o bataie cu perne !

    12.05.2012, 23:24:35
  • cattie
    cattie

    FELICITARI

    12.05.2012, 23:24:37
  • aigile
    aigile

    Am omis sa afisez si rezultatele centralizate:
    Lucrare/Punctaj juriu/Numar voturi public
    1.75/1
    2.62/7
    3.59/0
    4.78/3
    5.65/1
    6.69/4
    7.88/4
    8.89/3
    9.69/6
    10.57/7
    11.68/7
    12.70/0
    13.58/4
    14.60/5
    15.49/2
    16.90/13
    17.65/3
    18.85/1
    19.62/0
    20.93/10
    21.111/7
    22.57/4
    23.83/6
    24.83/2
    25.87/7
    26.74/6
    27.85/8
    28.92/7
    29.51/3

    12.05.2012, 23:25:41
  • aigile
    aigile

    Mai e nevoie de perna?!?...

    12.05.2012, 23:26:45
  • soso07
    soso07

    Cred ca trebuia sa ofer ca premii perne sa vina si la mine cineva :) Dar daca nu vreti premiile, eu nu ma supar. Le pastrez eu :)))

    12.05.2012, 23:28:53
  • forHOPE
    forHOPE

    Felicitari tuturor!!!! LuATI pernele si haideti la mine :-* acum noi 3 ne luam o mini vacanta...mergem cu cortul pe marginea lacului si dormiiiiiiiiiiiimmmmmm....

    12.05.2012, 23:35:32
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Asa sa faceti! Pentur ca meritati din plin odihna si relaxare!

    felicitari tuturor!

    12.05.2012, 23:40:03
  • user4039
    user4039

    Woa :D Nu imi vine sa cred :)) Ce noapte minunata.
    Va multumesc tuturor care ati organizat acest concurs minunat de primavara. Tema, organizare, juriu, lucrari, public, tot a fost nota 10+ si la aceasta categorie si la celelalte.

    12.05.2012, 23:41:13
  • aigile
    aigile

    Ai vrea tu sa le ai !...
    Da pe unele chiar le ai, dupa cum vad! Felicitari, doamna mea!Stiam eu ca papadiile-s bune!

    12.05.2012, 23:47:57
  • aigile
    aigile

    Sorry, Sorinei ii scriam, despre premii... Netu' meu e mai adormit ca mine!...

    13.05.2012, 00:01:40
  • soso07
    soso07

    La ce-s bune papadiile ? La salata si la ceai :)))

    13.05.2012, 00:05:52
  • soso07
    soso07

    Gata, ma da fi-mea afara din camera ei, de la calculator. Noapte buna si mai continuam si maine, ca inertia e mare !

    13.05.2012, 00:07:20
  • panteraroz2
    panteraroz2

    Maxime feicitari si echipei de aici, eu v-am urmarit si v-am admirat de la distanta :))) Muta multa inspiratie in continuare si tineti-o tot asa! Pupici la toata lumea :*

    13.05.2012, 00:20:56
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Ce de premii, ce de ... doua podiumuri? Cred ca ...eu sunt cu creatia 20 care e pe ambele podiumuri? E tarziu si sunt confuza... asa ca revin si de dimineata!
    Oricum, multumiri organizatorilor, si sponsorilor, care fac posibile astfel de concursuri antrenante! Si felicitari tuturor participantilor!

    13.05.2012, 00:22:47
  • carmenn
    carmenn

    felicitari tuturor!

    13.05.2012, 01:02:03
  • blanitza
    blanitza

    Fetele, fericitele, ma bucur pentru voi si pernutele voastre, FELICITARI pentru inca o editie de succes, ati fost pe metereze toti si chiar e momentul potrivit sa curga sampania!!!
    Eeee, astazi si maine ne vom odihni cat se poate, iar de luni va incepe un lung sir de pachete, cutii, cutiute, colete, si sa te tii!!!
    Aaaa, sa nu uit, fetele cu premiile, felicitari din inima, si la toata lumea!!! Va rugam sa ne acordati o saptamana la dispozitie sa trimitem ce avem de trimis, sunt multe si incercam sa facem totul cat mai repede!!! Eeee, abia peste o saptamana vom avea si noi vacanta, ca sa-i zicem asa!!! FELICITARI inca o data, a fost un concurs pe cinste!!!

    13.05.2012, 01:43:24
  • carmenn
    carmenn

    Multumesc ,,aigile" pentru premiul acordat margaterei mele cu buburuza.

    13.05.2012, 01:47:43
  • soso07
    soso07

    Si eu eram confuza aseara, asa ca m-am trezit cu gandul la papadii :) Acum am inteles ce ziceai, Ligia :) Multumesc PUBLICULUI !!!
    Va dati seama ca, dupa ce am scris la sectiunea Moda toate listele acelea, cu emotie sa nu gresesc ceva (si am scris mai mult decat la examene :), nu am fost in stare sa descopar ca am castigat si eu ceva :)

    13.05.2012, 08:25:02
  • aigile
    aigile

    Revin cu o scurta recapitulare:

    PREMIILE JURIULUI :
    I. 21.onitzy, cu: www.breslo.ro/Product/spring-inspiration-Concurs-Anotimpuri-PRIMAVARA-Sectiunea-Arta-Plastica-si-Decoratiuni-rezervat_614735
    II. 20.camelia.handmade, cu : www.breslo.ro/Product/Cutie-de-bijuterii-Magnolia---participa-la-concursul-de-pe-forum-Primavara-Sectiunea-Arta-Plastica-si-Decoratiuni_613167
    III.28.GabyS, cu : www.breslo.ro/Product/n-cutarea-dragostei_618371


    PREMIILE PUBLICULUI:
    I 8.SUGESTIVE, cu: www.breslo.ro/Product/Magnolii---pentru-concurs-Primavaraaa_596734
    II 16.soso07, cu: www.breslo.ro/Product/Visul-papadiilor---Concurs-PRIMAVARA---sectiune-Arta-plastica-si-Decoratiuni_609202
    III 20.camelia.handmade, cu : www.breslo.ro/Product/Cutie-de-bijuterii-Magnolia---participa-la-concursul-de-pe-forum-Primavara-Sectiunea-Arta-Plastica-si-Decoratiuni_613167

    13.05.2012, 10:14:27
  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    Buna dimineatza :)! O dimineata pe cinste, un final fericit pentru mine si pentru multi, banuiesc, al unui concurs exceptional, care ne-a umplut sufletele si simturile de atata primavara, dragoste, frumusete si generozitate! Felicitari castigatorilor, celor de pe podiumuri si celorlalti participanti! Multumiri din suflet organizatoarei Gabi/blanitza, moderatoarei Ligia/aigile, juriului, tuturor sponsorilor si, in special, celor de la care imi voi ridica premiul (blanitza, ZOXY si camelia.handmade, din ce am inteles eu) pentru toate darurile, materiale sau spirituale, pe care le-am primit in acest concurs!

    @camelia.handmade: Te felicit pentru rezultatele obtinute si te invit sa iti ridici premiul din Gradina secreta :)!

    13.05.2012, 10:41:44
  • gemsgems
    gemsgems

    Chiar a fost un concurs minunat! :D Plin de creatii, de premii si de voie buna! Ma bucur ca am luat parte la el. :D

    Din nou, multumesc Gabitza! >:D<

    Felicitari tuturor celor care s-au implicat! :D

    13.05.2012, 11:26:00
  • ZOXY
    ZOXY

    FELICITARI !!!

    13.05.2012, 14:07:23
  • MonicaIacovencoJewelry
    MonicaIacovencoJewelry

    buna ziua! si muuulte, multe multumiri! cum spuneam si cand am incris lucrarea, nu ma asteptam sa castig ceva, fiindca nu e tocmai ocupatia mea de baza (nu ca bijuteritul ar fi :))), dar hm... fiecare vot pe care l-am primit e un compliment si, prin urmare, o incurajare extraordinara... asa ca acum de-abia astept sa prind un moment, doua, trei sa mai pictez ceva.
    inca o data, va multumesc tuturor - organizatorilor, moderatorilor, sponsorilor si bineinteles, publicului! mi-ati facut ziua minunata!

    13.05.2012, 14:34:49
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Multumesc mult, GabyS, si te astept si eu sa iti ridici premiul!

    13.05.2012, 15:54:09
  • blanitza
    blanitza

    Ce frumusete, ce armonie, fetelor dragi - aici, in acest concurs, a fost O CLIPA DE GRATIE CELESTA, si stim de unde vine ea!!!
    Ati decorat aceasta primavara atat de frumos, incat sincer cred ca va mai sta, nu se va grabi sa plece, cand vede cat o iubim!!!
    Felicitari din toata inima, iata inca un eveniment de exceptie pe care sunt sigura ca-l vom tine minte, nu-l vom uita cu usurinta - bucuriile sunt cele mai bune obstacole in calea uitarii!!!
    Vreau sa va multumesc pentru Clipa De Gratie pe care ne-ati oferit-o prin creatiile voastre, sincere si din inima multumiri sponsorilor nostri generosi, si un maaaare MULTUMESC echipei absolut perfecte Ligia-Sorinuta-Diana, inca o TRIPLETA DE AUR a Concursului Anotimpuri!!!

    14.05.2012, 01:27:57
  • cuzepangabi
    cuzepangabi

    multumiri pentru aprecierea lucrarilor....ne reintilnim si la VARAAAAAAAA.....dar atunci o sa doresc sa ofer un premiu pentru debutant ce ar trebui sa fac....sau vorbim atunci...

    14.05.2012, 08:59:55
  • cuzepangabi
    cuzepangabi

    e o satisfactie enorma mai ales ca meseria mea nu are nici un punct comun cu arta...bijuteria .....

    14.05.2012, 09:02:23
  • user56829
    user56829

    felicitari tuturor
    juriul a avut ce alege pt ca au fost lucrari foarte frumoase

    14.05.2012, 11:02:07
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    In incheirea postarilor mele, vreau sa va prezint cateva aspecte statistice:

    1) In cadrul etapei IARNA, la aceasta sectiune s-au inregistrat 24 de lucrari in concurs, comentate prin 316 mesaje.
    2) In cadrul etapei PRIMAVARA, s-au inscris in concurs 29 de lucrari si 489 comentarii, reprezentand o crestere de cca 20% a interesului concurentilor fata de aceasta sectiune iar comentariile au crescut cu cca 35%.

    FELICITARI TUTUROR!!!!

    15.05.2012, 00:16:10
  • aigile
    aigile

    Multumim , Gheorghitza, pentru asemenea statistici incurajatoare! Sa nu uitam ca multe dintre comentarii ti-au apartinut, fiind vocea autorizata a prezentarii sponsorilor, dar nu numai! Ai petrecut mult timp alaturi de noi, cu indrumari, sustineri, aprecieri si, nu in ultimul rand, PREMII!Multumim pentru timpul si dedicarea acordate... fetelor!

    15.05.2012, 16:35:23
  • hobbyshop1
    hobbyshop1

    Seara buna,
    Nici nu prea stiu cum ar trebui sa felicit concurentii si organizatorii si de unde sa incep. Personal m-am abtinut de la orice vot, ca n-am reusit sa aleg intre lucrarile din concurs, da' tin sa va felicit pe toti din inima, indiferent de rolul jucat in concursul tocmai inchis; in plus, va doresc odihna placuta si sa va bucurati de premii si de tot ce-ati realizat.
    Acuma, ca tot veni vorba de premii, fac aici invitatia catre cele doua castigatoare ale premiilor din hobby.shop , si anume:
    1. origamistudio primeste premiul pt. debut in valoare de 50 de lei

    www.breslo.ro/Product/PREMIU-DEBUT---Concursul-Primavara---Arta-plastica-si-decoratiuni_617961

    2. cameliahandmade primeste un premiu special in valoare de 50 de lei

    www.breslo.ro/Product/PREMIU---Concursul-Primavara--Arta-Plastica-si-decoratiuni_617962

    Rog fetele sa se serveasca cu ce-si doresc si cand doresc in contul premiului; si sa puna in cos si voucherul aferent (cu puiu' de gaina si floricele, ca m-am distrat foarte tare cand am "lucrat" poza de voucher).
    Inca odata FELICITARI!!!!! tuturor!

    15.05.2012, 19:49:40
  • origamistudio
    origamistudio

    multumim mult pentru premiu hobby.shop :)
    de fapt multumim tuturor, ca ati organizat concursul si v-ati agitat si asteptam noi provocari

    15.05.2012, 20:52:34
  • camelia.handmade
    camelia.handmade

    Multumesc si eu pentru premiu. Poza voucherului este foarte simpatica!

    16.05.2012, 08:18:40
  • aigile
    aigile

    Origamistudio, si de la mine aveti un premiu - din pacate, doar unul...

    16.05.2012, 21:17:55
  • origamistudio
    origamistudio

    multumim mult aigile..

    17.05.2012, 15:11:24
  • aigile
    aigile

    Cu drag...

    17.05.2012, 20:49:42