Forum: Concursuri GALA - "Nesfârşirea de flori"

  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Au inflorit castanii, s-au copt ciresele, primavara e pe picior de plecare, chiar daca, in soapta fie spus, nici macar nu a venit pe la noi anul acesta. Sau a venit o sosie a ei, una nazuroasa si plangacioasa de-ti era mai mare mila de cei care-si pierd/uita mereu umbrelele. Sau capul, tot in sopata fie spus. Ca daca primavara nu te indragostesti macar de 2 ori, cu siguranta o sa o pierzi de fiecare data umbrela. Bineinteles, reciproca nu e valabila, pierderea umbrelei e axiomatica.
    Ca sa nu mai tinem vara in asteptare ca si asa am facut-o putin cam mult de data asta, iata punctele pe care le-au acumulat creatiile florale menite sa impodobeasca primavara noastra. Sau, in soapta fie repetat, pe sosia ei capricioasa.

    Nr.lucrare -- Nr.voturi + Pct moderator = Total
    1 -- 1 + 2 = 3
    2 -- 2 + 2 = 2
    3 -- 2 + 4 = 6
    4 -- 4 + 5 = 9
    5 -- 5 + 5 = 10
    6 -- 3 + 4 = 7
    7 -- 2 + 2 = 4
    8 -- 2 + 5 = 7
    9 -- 6 + 4 = 10
    10 --3 + retras*
    11 --1 + 4 = 5
    12 --2 + 4 = 6
    13 --2 + 4 = 6
    14 --1 + retras
    15 --3 + 4 = 7
    16 --2 + 4 = 6
    17 --0 + 2 = 2
    18 --0 + 2 = 2
    19 --1 + 3 = 4
    20 --3 + 4 = 7
    21 --3 + 5 = 8
    22 --3 + 4 = 7
    23 --6 + 5 = 11
    24 --4 + 3 = 7
    25 --2 + 4 = 6
    26 --2 + 4 = 6
    27 --2 + 3 = 5
    28 --1 + 4 = 5
    29 --1 + 2 = 3
    30 --0 + retras
    31 --2 + 4 = 6
    32 --0 + 4 = 4
    33 --6 + 5 = 11
    34 --7 + 5 = 12

    *Am notat cu “retras” lucrarile care nu mai figureaza, din varii motive, pe Breslo.

    Felicitari calduroase paticipantilor! Revin intr-o clipa cu podiumul si impartirea premiilor.

    19.05.2016, 01:28:19
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Locul 1 - 12 pct - lucrarea nr.34
    Inscrisa de catre abysor - www.breslo.ro/abysor
    www.breslo.ro/item/bratara-rasina-cu-flori-naturale-flori-de-cires-in-rasina-1590407

    Se pare ca ce se spune despre cei din urma se aplica de minune in cazul de fata. Felicitari inflorite!

    Locul 2 - 11 pct - lucrarea nr.23 si lucrarea nr.33
    Ambele inscrise de catre 3cot - www.breslo.ro/3cot
    www.breslo.ro/item/set-doua-coliere-motiv-floral-primavara-pur-si-simplu-1572729
    www.breslo.ro/item/set-colier-si-bratara-cu-doua-fete-motiv-traditional-floral-1589000

    De 2 ori locul 2 intr-un singur concurs, de o mie de ori felicitari!


    Locul 3 - 10 pct - lucrarea nr.5 si lucrarea nr.9
    Inscrisa de catre E.boutique - www.breslo.ro/E.boutique
    www.breslo.ro/item/colier-cu-magnolii-rezervat-concurs-1564897

    Respectiv de catre balanmiha72 - www.breslo.ro/balanmiha72
    www.breslo.ro/item/sal-impaslit-cu-flori-de-vara-dor-de-vara-1556996

    Doua lucrari delicate, una langa alta. Felicitari nesfarsite!


    Pemiile:

    Locul 1
    Un set - inel & cercei - tesut din cupru si calcedonia, pe care il ofer cu emotii castigatoarei:
    www.breslo.ro/item/cercei-ghiocei-1558326
    www.breslo.ro/item/inel-sloi-142-1341667

    Locul 2
    Acordat de Susana, ocupanta locului al 2-lea in editia de iarna a concursului breslas. Premiul merge inspre 3cot: www.breslo.ro/item/plic-geanta-de-mana-crosetat-manual-cu-trandafir-rezervat-pentru-concursul-de-primavara-revarsarea-de-flori-1553034

    Locul 3
    Acordat de Ioana, castigatoarea locului 3 in cadrul concursului “Iarna pe ultita”, organizat pe Forum, pentru lucrarea inscrisa de catre E.boutique:
    www.breslo.ro/item/vestitorii-primaverii-rezervat-pentru-concursul-nesfarsirea-de-flori-1552449

    Al doilea premiu 3 il voi oferi cu drag lui balanmiha72 si va consta intr-un set involburat - colier & cercei:
    www.breslo.ro/item/set-capul-meduzei-rezervat-concurs-nesfarsirea-de-flori-1182378


    Premiul pentru prima lucrare inscrisa a fost adjudecat, inca de la inceput (sic!), de catre Carmen. Felicitari!
    www.breslo.ro/item/cercei-southern-sky-rezervati-concurs-nesfarsirea-de-flori-1096994


    Premiul pentru debut merge la triplul nostru debutant Margelutelejucause si consta intr-o bijuterie pe care am lucrat-o cu placere, cu ceva timp in urma cand, daca stau sa ma gandesc, eram si eu debutanta pe meleagurile breslase:
    www.breslo.ro/item/cercei-wild-berries-rezervati-concurs-nesfarsirea-de-flori-1158783


    De asemenea, vreau sa corectez o eroare pe care am observat-o mult prea tarziu si anume faptul ca am omis din lista de votare o pereche de cercei diafani creati de catre joulibiju, care mie mi-au placut in mod special si care, apreciez eu, aveau reale sanse sa urce pe podium:
    www.breslo.ro/item/rezervat-s-cercei-argint-prehnit-si-flori-de-sidef-primavara-timpurie-1583032/rezervat-s-cercei-argint-prehnit-si-flori-de-sidef-primavara-timpurie-2834916
    Astfel ii ofer lui joulibiju [www.breslo.ro/joulibiju ] un premiu spontan (in sopata fie spus, “premiul uitucului”) constand intr-un voucher de 30 RON ce poate fi folosit intr-unul dintre magazinele de furnituri de pe Breslo.


    Acestea fiind spuse, predau stafeta organizatorilor concursului de vara, caci, doar in soapta fie spus, m-am urat de primavara nesfarsitelor ploi. Incepand de azi, vara e anotimpul meu preferat. Si, zic eu, ar trebui sa fie si al lui Pablo Neruda! Inspiratie nesfarsita sa aveti!

    19.05.2016, 01:29:11
  • joulibiju
    joulibiju

    Draga mea,
    Eu iti multumesc, dar sunt nevoita sa refuz premiul de 30 ron oferit. Nu degeaba ai omis aceasta lucrare din topicul de votare, iar eu n-am zis nimic, deja nu mai era disponibila la data intocmirii listei. Actuala purtatoare e fericita cu ei, eu sunt fericita ca i-am vandut si am atras atatea aprecieri, deci toata lumea e fericita!

    Cuvintele tale constituie un premiu suficient pentru mine.

    Sugerez ca voucherul respectiv sa fie oferit altcuiva, sau il ofer eu cui consider.

    Felicitari tuturor!

    19.05.2016, 07:04:06
  • abysor
    abysor

    Multumesc din suflet celor care mi-au acordat votul, sunt fericită și onorată să mă regăsesc printre ocupanții podiumului.
    A fost un concurs frumos, cu o tema încântatoare și mă simt onorată să ocup un loc pe podium.
    Multumesc moderatorilor pentru efortul depus și pentru minunatele premii oferite.
    Felicitari caștigătorilor și în egală măsură tuturor participantilor. Concursurile sunt un bun prilej de a interacționa, de a lega prietenii si de a ne sustine recproc. Si nu in ultimul rând, de a stimula creativitatea.
    Bucurați-vă de nesfârșirea de flori a primăverii, încărcați-vă sufletul cu miresme și culori diafane și poftiți cu forțe proaspete la concursul viitor!

    19.05.2016, 08:54:41
  • balanmiha72
    balanmiha72

    Felicitari tuturor!!!
    Multumesc mult pentru voturi!
    Multumiri Fierforart! De cand imi doream eu ceva de la tine!!!! Le voi purta cu mare drag!

    19.05.2016, 13:12:42
  • carmenn
    carmenn

    felicitari fetelor!

    19.05.2016, 19:11:56
  • 3cot
    3cot

    Felicitari tuturor si multumiri moderatoarei pentru pentru ca ne-a oferit ocazia de a ne pune la incercare imaginatia! Frumos concurs!

    @asulikeit, iti multumesc pentru surpriza de a-mi acorda doua premii! Abia astept sa le primesc!

    19.05.2016, 21:17:28
  • Peyo
    Peyo

    Dragele mele,
    Felicitari lucrarilor castigatoare, felicitari tuturor participantelor si nu in ultimul rand felicitari Iuliei pentru moderarea consursului .
    Vestitorii jucausi abia asteapta sa ajunga langa minunatele magnolii din colierul creat de E.boutique asa ca asteptam nerabdatori comanda.
    In plus, pentru ca mi-au placut in mod deosebit lucrarile create de 3cot doresc sa-i ofer setul de figurine "Fifi si Floricel", sunt dragalasi si se potrivesc oricarei ocazii sau eveniment.
    www.breslo.ro/item/fifi-si-floricel-1479968
    Asa ca dragelor, asteptam comenzile voastre.
    O zi minunata tuturor!

    20.05.2016, 10:30:51
  • 3cot
    3cot

    @Peyo, iti multumesc, din suflet!
    Te asigur ca "Fifi si Floricel" se vor simti foarte bine in noua lor locuinta!

    20.05.2016, 13:38:36
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Joulibiju, mulţumesc mult pentru înțelegere. Dacă doreşti să dai mai departe voucher-ul, alege tu destinatarul. Cu siguranţă, va fi o surpriză plăcută :).

    20.05.2016, 14:08:26
  • joulibiju
    joulibiju

    Cu placere! As dori ca voucherul sa fie acordat concurentei Dinia.style, pentru lucrarea cu nr.12, o palariuta foarte vesela si dragalasa, si pentru ca realizeaza niste lucrusoare tare dragute pentru cei mici (sau si pentru "copiii" din noi).
    Felicitari din nou tuturor, si sa ne intalnim cu bine si cu multa inspiratie la urmatorul concurs!

    20.05.2016, 17:44:11
  • E.boutique
    E.boutique

    Felicitări tuturor si moderatoarei pentru acest concurs cu tematica foarte frumoasa ,aproape de sufletul meu :).Multumesc celor care m-au votat si mulțumesc Peyo pentru premiul acordat!:)

    20.05.2016, 22:06:03
  • Dinia.style
    Dinia.style

    Multumesc www.breslo.ro/joulibiju pentru Voucherul acordat si pentru aprecierile la adresa creatiilor mele .
    Sa aveti o saptamana minunata si cu mult spor in toate .

    22.05.2016, 19:53:06
  • Jewel.ia
    Jewel.ia

    Joulibiju, multumesc la randul meu pentru frumosul gest. Dinia.style, te rog sa ma contactezi prin intermediul mesagerie Breslo pentru a intra in posesia premiului.
    Abysor, premiul tau asteapta plin de emotie in magazinul FierForArt, nu uita sa-l revendici :).
    Nesfarsita inspiratie va urez tuturor si astept sa ne reauzim in plina vara!

    24.05.2016, 12:53:40