• magdad
    magdad

    am observat ca galeriile de pe prima pagina sunt create de catre membrii breslo. as vrea sa creez si eu dar nu stiu cum se face:(.

    17.11.2010, 19:55:20
  • GOT
    GOT

    www.breslo.ro/Treasury

    Pai intri pe link-ul ala...adica la Galerii si in josul pagini scrie "creaza-ti propria ta lista in Treasury!", iti alegi titlul, alegi produsele si o salvezi.

    17.11.2010, 22:42:57
  • magdad
    magdad

    gata, am reusit si am creat o galerie:). programul breslo merge excelent! multumesc GOT de sugestie.

    18.11.2010, 09:33:57
  • egocosmetics
    egocosmetics

    Imi place si mie ideea cu galerii, dar ma intrebam daca se poate ajunge si altfel acolo in afara de varianta cu linkul direct

    19.11.2010, 11:46:31
  • egocosmetics
    egocosmetics

    Mda...probabil ca era prea in fata ochilor mei de nu vedeam bara de jos cu link "Galerii" :D

    19.11.2010, 12:29:56
  • tonycat
    tonycat

    Am si eu o curiozitate! De ce la afisarea galeriilor pe prima pagina nu apare si titlul? Cred ca la acest moment toata lumea stie ca produsele din componenta unei galerii sunt "Selectionate cu foarte mare atentie" si ar fi frumos sa apara in acel loc titlul galeriei!
    Multumesc frumos!

    05.02.2011, 15:54:32
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    That's a good idea! Dau mai departe!

    05.02.2011, 18:22:15
  • tonycat
    tonycat

    Multumesc pentru raspunsul prompt, @CinnamonCloves!

    05.02.2011, 22:01:02
  • tonycat
    tonycat

    Salut! Nu prea inteleg care e dinamica afisarii galeriilor, toata ziua de ieri in spatiul rezervat acestora s-a afisat si inca se afiseaza tot "Cele mai noi produse postate", si sa le vad in doua locuri pe ecran in acelasi moment, nu cred ca ajuta la ceva. Am rugamintea sa verificati daca este un bug sau ceva aleator.
    Multumesc!

    07.02.2011, 07:20:22
  • tonycat
    tonycat

    Am revenit cu o intrebare legata de crearea galeriilor. Se intampla ca la un produs pe care doresc sa il includ in galerie sa imi placa sau sa mi se para mai potrivita nu poza principala de prezentare ci una din pozele aditionale . Si pentru acestea exista un link, si totusi chiar daca pun acest link in campul de adresa a produsului la crearea galeriei, tot produsul din poza mare apare. Credeti ca se poate ca la salvarea galeriei sa se pastreze linkul pe care il prefer? Toate celelalte reguli, legate de aparitia aceluiasi produs de doua ori sau a mai mult de doua produse de la acelasi vanzator se pot pastra. Multumesc!

    16.03.2011, 19:24:19
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Tonycat, in principiu inteleg problema ta, dar.... :)

    Poza principala a produsului este aleasa de vanzator si se presupune ca este cea care reprezinta cel mai bine produsul / il pune cel mai bine in valoare. Asa ca mi-e teama ca afisarea in galerii a unei alte poze decat cea principala nu e pe lista de prioritati. Imi pare rau sa te dezamagesc :(

    16.03.2011, 20:02:49
  • tonycat
    tonycat

    Nici o problema, nu e critic. Era doar o sugestie. Multumesc pentru raspunsul prompt!

    16.03.2011, 20:31:50
  • tonycat
    tonycat

    Inca o dilema! Cate galerii pot fi create la un moment dat? exista o limita? Ma refer la acelea care inca nu au expirat, desigur.

    26.03.2011, 11:23:13
  • speranta2010
    speranta2010

    Am creat si eu o galerie aici :www.breslo.ro/Treasury

    Vad in comentariile anterioare ca ar fi trebuit sa apara undeva pe pagina principala, dar nu e asa.... nici macar o directionare.... nimic.... gresesc cumva?

    29.03.2011, 16:26:56
  • speranta2010
    speranta2010

    Cred ca a fost o mica dereglare din site..... acum a aparut bara de subsol cu meniul ce cuprinde si galeriile !

    29.03.2011, 20:07:34
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @ tony: eu pana acum nu stiu de o limitare a nr. de galerii per total sau pe curator. Oricum, cu cat mai multe galerii, cu atat stau mai putin pe prima pagina.

    @speranta: galeriile apar toate pe prima pagina, doar ca sunt afisate dupa un algoritm destul de complicta care ia in considerare de ex. numarul de galerii create in total. Cel putin momentan nu se face o selectie manuala deci toata galeriile create apar candva pe prima pagina, dar uneori noaptea si uneori la mai multe zile dupa ce au expirat.

    29.03.2011, 23:33:26
  • speranta2010
    speranta2010

    @cinnamon , multumesc pentru explicatii, dar primul meu coment din acest topic a fost facut exact din acelasi motiv redat si de tonycat in urma cu o luna si jumatate :
    " 07.02.2011 tonycat a scris
    Salut! Nu prea inteleg care e dinamica afisarii galeriilor, toata ziua de ieri in spatiul rezervat acestora s-a afisat si inca se afiseaza tot "Cele mai noi produse postate", si sa le vad in doua locuri pe ecran in acelasi moment, nu cred ca ajuta la ceva. Am rugamintea sa verificati daca este un bug sau ceva aleator.
    Multumesc! "

    29.03.2011, 23:43:42
  • tonycat
    tonycat

    Da, @speranta2010, sa nu iti pierzi speranta! Daca asta e numele tau real, frumos nume! Am prins si eu un moment cand am vazut pe prima pagina o galerie creata de mine, i-am facut si print screen, ca sa imortalizez momentul. Nu prea am timp sa creez galerii, cateodata am o stare de spirit si creez o galerie sub influenta acelei stari.
    Ultima observatie a fost pentru ca in acea zi am vazut foarte multe galerii intocmite de aceeasi persoana, si am zis sa intreb, nu ar fi frumos sa se excluda galerii carora nu le-a expirat timpul de viata.
    End of story!

    30.03.2011, 20:06:24
  • biju.diart
    biju.diart

    am si eu o sugestie referitoare la galerii ... sper sa nu repet pe cineva!!!

    nu ar fi bine sa existe un timp anume de afisare a unei galerii, inainte ca ea sa poata fi inlocuita de o alta ?... sa zicem ca o galerie sta pe prima pagina cel putin 3ore (un timp spus "la plesneala") si numai dupa aceea sa poata fi inlocuita de una noua, daca exista.

    astfel fiecare galerie creata sta pe prima pagina mai mult decat cel necesar pt "un print screen"

    05.04.2011, 15:09:10
  • user21
    user21

    poate nu ar strica sa fie inclusa in sectiunea "ajutor" si "cum se poate crea o galerie de produse". vad ca periodic primesc mesaje in care sunt intrebata cum se procedeaza (si probabil ca nu numai eu).

    nu ca m-ar deranja sa dau explicatii cand mi-s cerute, insa poate o exemplificare ca cea din sectiunea "ajutor" ar fi muuuuult mai lamuritoare. (si evident, atunci as formula ca si raspuns doar linkul catre sectiunea respectiva :))

    05.07.2011, 08:30:01
  • GOT
    GOT

    mi-ar placea sa pot da like unei galerii!

    01.11.2011, 15:42:55
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si eu ma gandeam la treaba asta...

    02.11.2011, 14:10:47