Forum: Bug-uri Greşeli de ortografiere

  • UniqueDesign
    UniqueDesign

    Buna,
    În explicaţiile de sub titlul topicului "Ajutor" - Nu sti sigur cum sa folosesti ceva pe Breslo?
    cuvântul "ştii" se scrie cu doi i.
    Ioana

    31.03.2010, 16:18:22
  • UniqueDesign
    UniqueDesign

    Oare numai pe mine mă zgârie la ochi acel "sti"?
    Sunt cam dezamăgită de lipsa de reactie a adminilor...

    08.04.2010, 18:11:43
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    UniqueDesign, am notat.
    Se va corecta in curand, momentan lucram intens la galerii, iar echipa breslo e mica :))

    08.04.2010, 18:25:41
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Si inca ceva: 'creaza-ti propria ta lista in Treasury'...

    Cuvantul 'creeaza-ti' se scrie cu doi de 'e' !! Nu-i asa?!

    12.04.2010, 22:26:38
  • LaDemoiselle
    LaDemoiselle

    @vintagesiactual - da, asa-i, se scrie cu doi "e".
    ***
    a CREa merge mana-n mana cu a LUCRra
    daca avem lucrEAZA-TI se ia ultima parte si se adauga la verbul nostru buclucas.
    vom avea deci creEAZA-TI. Analogia e valabial pentru orice timp/forma a verbului, daca nu ma insel
    *** scuze pt. off-topic-ul din ultima parte *blush*

    12.04.2010, 22:35:52
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Hihi, eu scriu mereu gresit variatii ale cuvantului "a crea"... *blush*

    13.04.2010, 11:13:09
  • Margelute
    Margelute

    http://dexonline.ro/
    Un rand mai jos de definitie apesi pe conjugari sau declinari si apar si acestea.

    14.04.2010, 12:12:24
  • bijouart
    bijouart

    salut
    in categoria articole din lemn / decoratiuni pentru casa exista un tag cu o greseala de ortografiere: "de pup pe perete". desi suna haios, as fi mai mult decat incantata daca s-ar putea corecta...
    mersi!

    15.05.2010, 13:49:49
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Cred ca greselile din galerii vor disparea cand se vor incarca noile galerii (la care, da, inca se lucreaza:)) )

    15.05.2010, 16:13:44
  • bijouart
    bijouart

    pai nu prea inteleg ce legatura au galeriile cu categoriile de produse (unde am sesizat eu greseala), dar sper sa se corecteze curand...am produse in categoria pe care am specificat-o mai sus si nu prea da bine sa apara greseli de ortografiere, chiar daca nu sunt facute de mine.
    mersi inca o data.

    15.05.2010, 23:50:52
  • punctG
    punctG

    la galerii intretinute de membrii breslo
    expira in 1 DE minute

    17.05.2010, 12:30:35
  • punctG
    punctG

    articole din lemn/decoratiuni pentru casa/articole de PUP pe perete

    17.05.2010, 19:36:02
  • vintagesiactual
    vintagesiactual

    Şi încă una:

    "Fi primul dintre prieteni caruia să-i placă asta."

    Se pare că greşelile de ortografiere nu se corectează, ci se inmulţesc, şi nimeni nu are timp să le bage în seama...

    25.05.2010, 22:26:32
  • MarianG
    MarianG

    ``Toate articlele din categoria “Interviu”`` La categoriile din Breslog.

    25.05.2010, 23:17:19
  • user8272
    user8272

    Ptr punctG :uite de mult timp tineam sa-ti dau un sfat care nu are legatura cu greselile ortografice expuse aici si cu numele magazinului tau.Nu-ti defineste deloc tematica magaziunului...dimpotriva o distruge cu totul,pe sotul meu la dus cu gandul la un magazin erotic si pe mine la fel.Nu as vrea sa mi-o iei in nume de rau,intentia mea este buna, te asigur! Dar da foarte prost si nepotrivit in peisaj si este pacat de toata munca ta....atat de vizibila.Sunt pareri din afara..poate conteaza sau nu,ideal ar fi sa nu ma intelegi gresit :)

    27.05.2010, 11:35:56
  • punctG
    punctG

    daca tot suntem la greseli... trebuia CI in loc de SI ... cu numele magazinului :))
    pe langa faptul ca puteai trimite foarte elegant un simplu mesaj, este o diferenta mare intre punctul G sau punctul Grafenberg, si numele magazinului meu poti cauta si in Enciclopedia Wikipedia

    30.05.2010, 19:22:06
  • user8272
    user8272

    da ok! mesajul a fost elegant,sau un sfat elegant,a fost chiar bine ticluit si in bune maniere dar se pare ca a atins un alt punct,eu vorbeam de acceptiunea termenului in genere nu de cultura mea,care cu siguranta nu poate fi o tema de dezbatere pentru tine aici,dar era previzibil un mic venin :))))anyway....mult succes,and of topic ptr mine

    01.06.2010, 01:04:16