Forum: Orice altceva hai sa o ajutam pe diana..este colega pe breslo cu noi

  • user93
    user93

    www.breslo.ro/Profile/forHOPE...este colega noastra ce are nevoie de ajutor,,haideti sa ne unim si sa vedem cum o putem ajuta....are nevoie de bani pt operatie,,viata ei depinde de asta .. aici puteti afla mai multe... http://beanangeltoo.blogspot.com/.....pt ca face si ea bijuterii si vrea sa stranga si cate un banut este f greu sa/si procure si materia prima ...oare cum putem sa o ajutam

    20.04.2010, 14:25:25
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Intru si eu,si ii urez Dianei succes la vanzari!!!!

    21.04.2010, 08:50:05
  • laurela
    laurela

    Este cu adevarat un gest frumos si va admir pentru initiativa luata. Daca pot ajuta cu ceva o sa o fac cu toata inima. Inteleg perfect suferinta ei. Mult succes si voau celor ce participati la ajutorarea ei.

    24.04.2010, 11:13:53
  • forHOPE
    forHOPE

    Va multumesc mult de tot pentru initiativa d-voastra...cel mai mult conteaza pentru mine sa vad ca sunt persoane care sunt alaturi de mine, care ma sprijina si ma incurajeaza. Acest lucru este foarte important pentru mine...cel mai important...si desi nu imi este usor, voi lupta pana voi gasi vindecarea desi sunt convinsa ca in aceasta lume sunt milioane de persoane mult mai grav bolnave decat mine...Poate daca ne-am pune 1 minut in pielea lor, lumea ar deveni mai buna...poate daca i-am intelege, ne-am schimba cu totii...
    Va multumesc din suflet inca o data!

    25.04.2010, 13:30:13
  • mady68
    mady68

    fii o luptatoare,tineretea e de partea ta,sigur vei invinge

    26.04.2010, 00:00:14
  • THEjeweller
    THEjeweller

    Dragele mele,

    Am vazut ca lulubiju a postat anuntul si 3 dintre voi ati subscris cu mesaje de incurajare. M-a impresionat povestea ta, Diana. M-a impresionat atat de tare incat nu am ezitat sa dau imediat o mana de ajutor. Dar cat putem sa donam fiecare?...

    Eu va fac o propunere, atat voua, sustinatoarelor Dianei, cat si administratorul portalului Breslo, prin grija si bunavointa caruia putem face o adevarata campanie de sustinere a Dianei. Va propun crearea unei sectiuni speciale pe prima pagina a portalului Breslo prin care sa anuntam campania de sustinere (nu stiu care sunt costurile pentru realizarea din punct de vedere tehnic a acestui plan, dar poate ne puteti ajuta, domnule Luigi). Modul de desfasurare poate fi urmatorul: fiecare dintre noi poate contribui (daca doreste, desigur) la ajutorarea Dianei prin donarea contravalorii unui produs din portofoliul sau. Astfel, cei care doresc sa intre in aceasta campanie vor putea oferi vizitatorilor portalului Breslo un produs a carui contravaloare va fi depusa in contul bancar al Dianei. Precizez ca daca veti fi de acord cu aceasta idee, ea trebuie gandita in detaliu. Pentru toate aspectele legate de organizarea acestei (eventuale) campanii si de comunicarea ei in media va stau la dispozitie. Desigur, trebuie sa fie si Diana de acord cu aceste demersuri.

    Astept parerile voastre.

    Numai bine!

    THEjeweller

    26.04.2010, 16:02:30
  • dodo
    dodo

    are produse extrem de dragute si feminine, dar cum sa fie altfel decat Diana.
    considerati, pentru o secunda, intrand in magazinul ei ca sunteti la un targ in care produsele regasite se comercializeaza intr-un scop nobil, chiar vital.
    merita sa va indreptati atentia asupra lor.
    asa o veti cunoaste fiecare pe Diana.

    26.04.2010, 19:16:55
  • DENISE
    DENISE

    diseara la emisiunea O data-n viata,pe TVR1,apare povestea Dianei....
    hai sa vedem,sa ne impresionam si poate apoi ne mobilizam totusi si o ajutam putin!!!

    30.04.2010, 15:33:59
  • dodo
    dodo

    Nu doresc sa fiu dura ci doar sa exprim lucrurile asa cum le vad:
    - de regula ritmul asta alert al vietii face ca individul sa fie preocupat de el si de ale lui.
    - exceptii de la regula sunt si tin de multe aspecte individuale. cu cat mai multe exceptii cu atat mai bine inseamna ca nu dispare omenia si altele.......care ar trebui insiruite cu majuscule.
    dar rezumand, pana la " mobilizarea generala " daca va fi vreodata , se poate actiona individual daca se doreste, modalitatile sunt descrise si pe blogul personal al Dianei si aici.
    ma bucura mediatizarea cazului pentru oportunitatile ce vor decurge, cred asta.
    Diana astept emisiunea.
    si aici .......modalitatea de ajutor colectiv........

    30.04.2010, 15:56:49
  • user93
    user93

    diana face bijuterii ca si noi ,le vinde si se bucura de fiecare banut ...oare are cele necesare sa poata face bijuterii?
    eu m-am gandit ca fiecare dintre noi ar putea sa-i trimita un mic colet cu cateva accesorii si margele ,cred i-ar fii de ajutor .Cu singuranta economiseste ceva,,,ce ziceti?

    30.04.2010, 23:21:27
  • lucashop
    lucashop

    Eu cred ca cel mai bine ar fi sa o ajutam cu bani..si de ce nu cu accesorii,daca va uitati in magazin,singura care a actionat a fost Dodo..si cateva colege ''breslase''cu care am vorbit azi,care au trecut si la fapte(Denise si Giuvaer) si i-au trimis colete....asta o sa fac si eu,cel tarziu luni!
    Din pacate nu am stiut de emisiune,eram la servici...oricum merita sa incercati sa faceti un mic efort care sa o bucure si sa o ajute!
    M-am gandit si la varianta donarii a cate unui produs de la noi pt ea,sa le puna in magazin sau pe blog spre vanzare..dar ar dura prea mult si procedeul donarii si al vanzarii,asa ca.....dupa cum puteti,sa ne unim cumva sa o ajutam,din cate am inteles are nevoie de o suma destul de mare....

    01.05.2010, 00:12:32
  • forHOPE
    forHOPE

    Va multumesc mult de tot pentru ajutor. Conteaza enorm pentru mine...
    Pentru cine nu a reusit sa vada povestea mea (ma rog, o mica parte) aseara in cadrul emisiunii "O data-n viata" o poate vedea accesand link-ul:

    http://www2.tvr.ro/webcast/WebPlayer2.php?file=rtmp://perthro.tvr.ro/rec/DATA-2010-05-01-17-46.flv&name=O%20dat%C4%83-n%20via%C5%A3%C4%83

    (povestea mea este putin mai incolo de mijloc dar merita vazute si celelalte doua cazuri).

    01.05.2010, 23:26:22
  • giuvaer1
    giuvaer1

    lucashop, imi place ideia ta cu donatul, trebuie sa incercam toate variantele ;
    poate ar fi bine sa fie un magazin special cu reclama non stop pentru asta si sa contribuim toate ca reclama sa fie mereu in ochii celor ce acceseaza Breslo, poate cumpara si numai din dorinta de-a ajuta

    03.05.2010, 12:45:49
  • lucashop
    lucashop

    Eu i-am trimis cateva produse de la mine,daca vrea le poate pune in magazin sa le vanda,daca nu sa le pastreze.,accesorii....si ceva bani.....acum daca fiecare ar ajuta cu o suma modica s-ar aduna ceva ceva.....ramane la latitudinea si pe sufletul vostru...

    03.05.2010, 13:02:22
  • user93
    user93

    unele dintre voi stiu de magazinul meu si al preitenei mele www.lucruridemana.ro unde am pus produsele ei de pe blog ....acum o saptamana la una dintre comenzi a fost si un produs de la ea ,,la trimis urgent si l./am pus clientei in pachet..poate mai are ocazia si alte fete sa o ajute si pe aceasta cale..adica sa o ajute sa/si vanda si din produse

    03.05.2010, 22:56:11
  • THEjeweller
    THEjeweller

    Ideea mea nu a fost de a dona un produs. E foarte usor sa punem un produs pe care il avem de multa vreme pe stoc si care nu a avut cerere si apoi sa spunem ca am facut o fapta mare. Eu m-am exprimat foarte clar:este vorba de donarea contravalorii unui produs din portofoliul fiecarui doritor de a participa la aceasta campanie. Iar contravaloarea acelui produs va fi depusa in contul bancar al Dianei. Chiar mai simplu: livrarea produsului se poate efectua clientului dupa ce vanzatorul primeste dovada platii in contul Dianei.

    11.05.2010, 10:27:38
  • peticel
    peticel

    cine vrea sa isi puna pe blogul personal link-ul catre magazinul dianei, gasiti codul HTML pe blogul meu.

    15.06.2010, 12:55:46