Forum: Locuri & Evenimente Hand Made in Cotroceni Mall

  • GOT
    GOT

    Am auzit de un targ handmade in mall Cotroceni. Merge cineva? Ceva detalii?

    06.01.2010, 15:16:12
  • cocky
    cocky

    Buna ziua,



    Va scriu in legatura cu un targ de produse hand-made in Cotroceni Mall. Luna ianuarie este luna reducerilor iar clientii vin in Mall pentru a profita de ultimele reduceri.

    In Mall avem o zona expozitionala de 800 de mp. Este o zona open-space in care exista deja standurile pentru targuri, sursa de current si internet wireless. Am atasat cateva poze, ca sa va dati seama despre ce este vorba.


    In perioada 06 – 21 ianuarie oferim tinerilor talentati sansa de a-si expune gratiut produsele in zona expo si de a se promova la o scara larga.


    Pentru detalii nu ezitati sa ma contactati,


    Sofia Pacurar
    Marketing Manager






    asta este mailul care l-am primit eu. cine merge ?

    06.01.2010, 16:13:06
  • GOT
    GOT

    si cine mai vine de pe aici?

    06.01.2010, 17:03:37
  • redbijoux
    redbijoux

    Eu vreau sa merg! Am scris deja un mail doamnei respective pentru perioada 11-17 ianuarie.
    Altcineva?

    06.01.2010, 20:05:46
  • deerstuff
    deerstuff

    Si eu primisem mail-ul respectiv, dar vad ca a disparut "subit" din Inbox.( Oare a mai patit si altcineva chestia asta?!?) Desi parea interesanta ideea, nu am apucat sa imi notez datele de contact si am zis ca o sa revin asupra lui mai tarziu...
    Poate sa imi trimita si mie cineva datele de contact sau sa posteze conditiile necesare pentru participare? Multumesc anticipat! :)

    06.01.2010, 20:55:54
  • lycurycy18
    lycurycy18

    eu o sa fiu acolo:). am vazut azi spatiile si sunt foarte mari, daca nu aveti destula marfa e bine sa va combinati mai multe la un stand.Sper sa fie si vanzare..

    06.01.2010, 21:22:28
  • alinapanait
    alinapanait

    eu stiu zona, si de la inceput mi s-a parut un loc ideal pt targuri (chiar pare facut pt asta:P), doar ca de fiecare data cand am fost pe acolo, mi s-a parut k nu e tocmai punctul forte al complexului, ba chiar e f putin populat.

    06.01.2010, 22:10:27
  • ama.handmade
    ama.handmade

    Buna:)
    La multi ani!!!!
    Acum am aflat de targ, si as vrea si eu o adresa de mail sau un numar de telefon al persoanei care se ocupa de acest targ.
    Va multumesc

    06.01.2010, 22:22:05
  • cocky
    cocky

    eu am primit mail de la [email protected] ... si eu nu am suficiente produse :((

    06.01.2010, 22:30:48
  • lycurycy18
    lycurycy18

    intr-adevar nu e o zona foarte populata, dar daca ne facem cateva flyere le putem distribui prin mall si asa ne aducem noi clientii.

    07.01.2010, 00:24:34
  • GOT
    GOT

    Merg si eu de pe 7...nici eu nu am prea multe produse, dar ma descurc eu cumva.Deci, ne vedem pe acolo!

    07.01.2010, 02:02:38
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Astept si eu confirmarea,dar incepand cu 17.Va dau de stire daca vin sigur!

    07.01.2010, 10:03:12
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Dap,ne vedem incepand cu data de 17 pana la final!!!Abia astept!

    07.01.2010, 15:28:28
  • mady68
    mady68

    si eu vin

    07.01.2010, 18:11:30
  • funksbyraloo
    funksbyraloo

    si eu, pe 15, 16 si 17. cine mai e in perioada aia? :D

    07.01.2010, 22:14:50
  • accesoriilelumac
    accesoriilelumac

    GOT, cum e la targ?atmosfera,clienti,vanzari?

    08.01.2010, 13:35:49
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    la targ esteeeeee.... foarte bine si avem muti clienti. Eu merg la tine si tu la mine :P pe sistemul asta momentan.

    Eu relatez live :D ca eu net pe aici

    Nu prea a fost lume si vanzari cam slab dar asteptam dupa amiaza si ziua de maine si poimanine cand se pare ca este mult mai polulat mall ul

    Pentru alte curiozitati si detalii intrebati si va raspundem :D

    08.01.2010, 17:09:37
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    Au relatat GOT si DreamerGIrl :D colege de stand ;;) drept in fata poporului la datorie!

    08.01.2010, 17:10:18
  • alinapanait
    alinapanait

    hehe. stati calme ca parca in weekend e destul de plin, cel putin cand am fost eu era.
    in timpul saptamanii e mai slabut, dar e si firesc, eu nu as avea timp de mall zilnic:P abea am in weekend. .

    spor la vanzari.

    p.s.: dar macar standurile sunt populate de vanzatori?:P

    08.01.2010, 21:15:53
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    standurile sunt super pline de vanzatori :)) nu mai incape niciun ac

    09.01.2010, 15:16:52
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Nici pe weekend ???Ma speriati!

    09.01.2010, 18:30:27
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Buna fetelor participante la targ!
    Ceva noutati aveti de relatat.?!
    Sa aveti multa bafta si cumparatori !

    10.01.2010, 10:04:18
  • lycurycy18
    lycurycy18

    targul nu este un targ cu succes. nu sunt vizitatori asa multi nici in weekend, aseara dupa ora 7 ce au inceput sa mai vina asa razleti, iar vanzarile sunt varza din pacate.Bine ca nu avem taxa de scos:)), in rest e veselie, caldurica si cam atat.Nu va faceti prea mari sperante.. poate sapt viitoare sa fie mai multa lume daca se duce vorba, dar in rest.....nu se prea merita sa pierdem timpul in loc sa facem ceva productiv acasa in liniste

    10.01.2010, 12:06:42
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Ma asteptam sincer sa fie un succes mai ales ca e intr-un Mall si se stie ca romanii sunt amatori si isi petrec mult timp in astfel de locuri.
    Daca nici in Mall nu se vinde ce pretentie sa avem sa se vanda pe Breslo de exemplu?!
    Ma bucur ca macar e atmosfera placuta si socializati ,schimbati impresii si va cunoasteti.
    Poate saptamaniile viitoare o sa se stie despre acest targ si vor fi mai multi iubitori de hand-made.
    Stiti cum se spune ,,Speranta moare ultima!"
    Poate azi va fi mai bine!Succes!
    P.S.Multumesc pentru informatie LYCURYCY!

    10.01.2010, 12:25:54
  • lucashop
    lucashop

    E super in MALL,dar nu prea sunt vanzari,locatia nu prea e cunoscuta...si e cumva un spatiu inchis pe care daca nu il cunosti nu ai ce cauta acolo....si cum nu il promoveaza nimeni....e cam pierdere de timp pt cine nu are.....in rest e ok,socializare,schimb de impresii si.. produse,intre noi ..of course!

    10.01.2010, 13:00:26
  • PapuDee
    PapuDee

    hielo! am fost si eu sa va vad fetelor sa vad cum va merge! daca nu zicea una dintre voi ca e deasupra realului nu va gaseam...afise-nema, publicitate nici ata. si spre surprinderea mea, mallul a fost atat de liber in weekend de ziceai ca a dat cineva cu o bomba in el...eu sper sa faceti vanzare multa, dar sfatul meu e sa va faceti putina reclama prin mall. niste fluturasi ceva printati la comp si dati lla intrarea din parcare si cea de sus. bafta multa!

    10.01.2010, 23:42:40
  • redbijoux
    redbijoux

    Nu ne dau voie sa ne facem reclama in mall, dar sper ca maine sa resesc (inpreuna cu alte cateva participante) sa facem niste fluturasi si sa ii impartim la intrare.

    11.01.2010, 17:17:11
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Nici o noutate de la targ?Au inceput sa vina clientii multi???

    13.01.2010, 10:51:16
  • CAT.E
    CAT.E

    noi dupa prima zi am decis sa nu mai mergem. n-am fost la targ mai prost ca asta. oamenii de mall nu pricep ce e ala handmade. daca nu e "de firma" nu exista. am considerat ca nu se merita si n-am sa astept nici macar week-end-ul sa vad daca apare careva. de reclama.......sora mea a facut afisele dar organizatorii n-au nici macar dreptul sa le puna nicaieri(nu ca s-ar fi deranjat cumva cu alte chestii). si ma intreb de ce ceri afis daca tu nu ai cum sa il pui....? si faptul ca a dat notificari fetelor ca au intarziat in ziua respectiva, cand noi am asteptat-o pe ea ca sa ne indice un stand aprox 2 ore mi s-a parut TOTAL deplasat. daca nu e contract (cel putin la noi n-a ajuns nici un contract) cum sa ai tupeu sa dai notificari? nici daca e contract nu poti avea asa tupeu , daca nu e o clauza clara in contract care sa specifice asta. dar....e tupeu de mall....

    13.01.2010, 11:23:59
  • oanakas
    oanakas

    Buna,
    I-am scris si eu dnei. Pacuraru un email in care o rugam sa-mi dea detalii derspre cum sa procedez pentru inscriere. Nu am primit raspuns.
    Vad ca multi dintre voi ati ajuns sau veti ajunge acolo. Va felicit si va consider privilegiati! Imi puteti da informatii despre cum pot participa ? Este al doilea targ la care incerc sa ajung si nu reusesc (deocamdata) din diverse motive independente de mine. Devine interesanta aceasta situatie si vreau sa vad pana unde merge incapacitatea mea de a ma descurca sau pana unde merge incapacitatea altora de a comunica.
    Hai va pup.

    Oana

    13.01.2010, 11:33:02
  • beadshop
    beadshop

    Oana, vino direct acolo maine. Sunt multe standuri libere, sigur n-o sa fie o problema. Cumparatori nu sunt dar n-as putea sa spun ca handmade-ul in sine este o problema: de fapt lipsesc vizitatorii asa ca nu putem sa tragem o concluzie. Cei care am ramas pe pozitii ca expozanti speram ca in weekend sa se schimbe treaba si sa vina public si spre aceasta zona a mall-ului...dar cred ca in weekend o sa se ocupe si standurile.

    13.01.2010, 23:46:41
  • lucashop
    lucashop

    Good luck,fetelor de pe metereze de la mall!!!!!!!

    16.01.2010, 17:39:37
  • CAT.E
    CAT.E

    cum mai merge? au venit clienti? m-am grabit cu concluziile (oricum, de venit nu mai vin orice ar fi, dar sunt curioasa)? in Week-end ar trebui sa fie agitatie mai mare pe acolo. oricum, bafta la vanzari.

    16.01.2010, 19:28:08
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    au mers vanzarile doar la produse cat mai ieftine si cu efect cat mai mare :)) cam zgarciti oamenii din mall... intreaba la cercei de 10 lei daca sunt din argint :))

    17.01.2010, 13:37:39
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Desi toti stiam ca targul se incheie pe 21,de fapt azi este ultima zi.Asa ca,daca aveti intentia sa ne vizitati,va mai asteptam doar azi.

    20.01.2010, 08:47:28