Forum: Locuri & Evenimente Hand2Hand Marathon

  • peafowlady
    peafowlady

    Acum aprox o saptamana am primit o invitatie in inbox pe Breslo... Ma intrebam daca mai vine cineva.

    19.05.2010, 01:04:17
  • lycurycy18
    lycurycy18

    eu vin

    19.05.2010, 09:26:01
  • DoinaDay
    DoinaDay

    Unde?Ca eu nu stiu nimic...

    19.05.2010, 10:36:07
  • serebe
    serebe

    Hand2Hand este o organizatie ale carei baze au fost puse de norvegianul Tom Andreassen, care cu ani in urma a decis sa petreaca 3 saptamani in canalele Bucurestiului alaturi de copii strazii pentru a le castiga increderea si a le intelege problemele. De atunci, H2H a crescut, Tom Andreassen a pus bazele a doua aseazaminte care sa poata oferi adapost acestor copii, la Peris si la Mogosoaia. In fiecare an H2H aduce copiilor de la Peris si Mogosoaia intre 50 si 100 de mii de euro.
    Pe 28 si 29 mai, la terasa Piranha din Bucuresti (langa intrarea in Politehnica), H2H organizeaza o manifestare care are ca scop strangerea de fonduri pentru acesti copii. Vor fi expozitii de fotografie, pictura, va fi teatru scurt, stand up comedy, expozitie cu vanzare obiecte hand made, va fi si muzica.
    La intrarea pe terasa, intr-un spatiu amenajat va fi organizat un targ de arta contemporana, produse hand made, etc.
    Taxa de participare pentru cele 2 zile va fi de 50 Ron/expozant, bani ce vor fi donati copiilor.
    Am fi onorati daca si Dvs ati participa alaturi de multi altii la acest evenimet.


    Asteptam cu interes raspunsul dvs., speram noi pozitiv

    Alina Indre

    E-mail: [email protected]
    www.myspace.com/h2hromania
    http://www.facebook.com/handtohand.artandmusicmarathon

    19.05.2010, 10:39:08
  • peafowlady
    peafowlady

    @lycurycy18: Pai... e super! : ) Ma gandeam ca cei care vin sa anunte aici si poate o sa ne fie mai usor sa ne identificam acolo. Mie, cel putin, mi-ar facea placere sa va cunosc.

    serebe, si vii?

    19.05.2010, 11:16:27
  • peafowlady
    peafowlady

    * mi-ar face placere
    Am o problema se pare cand scriu repede : )))

    19.05.2010, 11:20:07