Forum: Feedback pentru magazinul tau HeeHeeDesign - tricouri personalizate, cum vi se par ?

  • HeeHeeDesign
    HeeHeeDesign

    Hello !

    Cum vi se par tricourile de pe HeeHeeDesign ? Ce v-ar placea sa vedeti in plus in magazin ? Orice idee/sugestie este apreciata, asteptata si luata in considerare.

    Multumesc mult si o zi buna !

    23.02.2010, 14:58:35
  • alinapanait
    alinapanait

    pai in primul rand pe mine nu ma intereseaza sa cumpar un tricou al carei provenienta nu o stiu.
    de unde ai luat tricourile (ca ma indoiesc ca ai masini speciale cu care sa realizezi cusaturile necesare) ? - sunt marci ieftine pe net, decente din punct de vedere calitativ, dar cred ca ar trebui precizate. nu stiu... (aici poate sunt singura care e interesata de asta , totusi)

    apoi foarte important ce componenta are tesatura din care e realizat. (asta e musai de precizat).

    in rest... nu stiu. poate ti-ar trebui un tabel concret cu dimensiunile fiecarei marimi ( pt ca S ,M, etc nu sunt foarte precise) - dar aici cred ca cine e interesat poate sa intrebe intr-un mesaj.

    23.02.2010, 18:12:44
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    De acord cu Alina: componenta tricoului (bumbac, elastan, viscoza, ce-o fi) + un tabel mai detaliat de masuri. S, M si L sunt denumiri cam vagi.Un tabel/desen cu masurile tricoului pus ca ultima poza ar fi f. util.

    Si niste indicatii de spalare nu ar fi rele. Multa lume nu cumpara tricouri pictate manual fiindca unele vopsele trebuie spalate tot manual ;) si oamenii efectiv nu au timp de asa ceva. Oricum ar fi vopseaua pe care o folosesti, cred ca un client merita sa stie cum poate avea grija de tricoul lui/ei.

    In afara de asta: pozele cu tricoul intins pe jos nu prea ma tenteaza. In general orice lucru de imbracat arata mai bine pe model. Nu trebuie sa-ti cumperi un manechin pentru asta, poti sa folosesti o prietena sau pe cineva din familie ca model.

    Legat tot de poze, B. pune la dispozitie 4 poze pe care le poti incarca. De ce nu "expolatezi" aceasta optiune? Rareori un client isi poate face o imagine completa asupra unui produs dintr-o singura poza...

    In legatura cu modelele, sunt funny si optimiste, desi in unele cazuri cam prea colorate si copilaroase pentru gustul meu. Cred ca unele modele s-ar potrivi mai bine pentru copii decat pentru adulti (de ex. cel cu I pee when I laugh, care cred ca ar fi funny pe cineva de 3-4 ani dar mai putin pe cineva de 20) dar asta e doar parerea mea personala, tu stii cel mai bine cum prind la public....I like this by the way: www.breslo.ro/Product/Tongue-Out-Cat_111955

    PS: am probleme cu imagini gen Hello Kitty si Pukka. Nu sunt copyright-ate? Stiu ca in Ro zona asta de handmade e o zona gri din punct de vedere legal, dar tot nu cred ca e ok sa vinzi (scop comercial) creatiile altora chiar daca sunt pictate de tine.

    23.02.2010, 21:26:39
  • HeeHeeDesign
    HeeHeeDesign

    Merci de intrebari Alina. Tricourile nu sunt marci ieftine de pe net, fac in general o comanda mare la o luna sau doua, de la o fabricuta din Bacau. Firma este Lazo, insa am cumparat si tricouri Puma sau Kiltec pentru diverse comenzi, cand nu am gasit la fabrica ceea ce imi trebuia. :) In ceea ce priveste tabelul cu marimi - da, este o sugestie buna sa existe, insa sunt anumite modele de bluze si tricouri la care unei marimi S ii coincide in realitate un M sau invers. Iar in astfel de cazuri, cel mai bine comunic cu cei interesati pe mail sau telefon. :) In ceea ce priveste materialul - este bumbac, si da, mi-as dori macar o masina speciala cu care sa realizez cusaturile necesare, deocamdata ma limitez la a desena modele. :)

    23.02.2010, 21:35:23
  • HeeHeeDesign
    HeeHeeDesign

    Pentru CinnamonCloves - merci mult de tot de sugestii, o sa tin cont de ele. Cu referire la Pukka si Kitty au fost comenzi speciale, pe care nu am putut sa le refuz. De asemenea I pee when I laugh a fost un cadou comandat :)

    23.02.2010, 21:41:00
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Sa stii ca apropo de tricouri si modele, ai putea face si tricouri pentru copii daca poti gasi marimile respective. Cred ca ar prinde bine!

    24.02.2010, 00:11:43
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Buna!
    Imi plac tricourile tale ,dar mi se par potrivite pentru copilasi sau adolescenti.
    Si mie mi-ar place mai mult sa le vad pe model sau sa vad mai multe detalii.
    Iti doresc mult succes!
    Oana

    24.02.2010, 10:48:32
  • dodo
    dodo

    mie imi place foarte tare tricoul " Mama..."

    24.02.2010, 11:39:35
  • HeeHeeDesign
    HeeHeeDesign

    croseta- fermecata si dodo, multumesc pentru mesaje si incurajari :) Voi incerca cu siguranta sa ma indrept si catre copii cu modelele mele.

    24.02.2010, 12:50:31