Forum: Feedback pentru magazinul tau Hop si eu ...cu aceeasi rugaminte...

  • PapadiileRuxandrei
    PapadiileRuxandrei

    Buna!

    Eu si magazinul meu proaspat (sau vechi de 13 zile :) ) v-am fi recunoscatori daca aveti sugestii pentru noi. Chiar imi doresc un feedback obiectiv legat de orice (banner/avatar/poze/preturi/descrieri).
    Va multumesc inca de pe acum pt timpul si atentia acordata...

    Prima sugestie o am eu pt mine...trebuie sa pun la punct politica magazinului...

    31.08.2011, 00:09:53
  • raina
    raina

    Si eu am un magazin , ceva mai vechi decat al tau dar , pentru ca nu am achitat taxa ,mi s-a restrictionat accesul , chiar daca nu am expus niciun produs.Incerc sa ma documentez sa ma organizez , sa fotografiez....poate in situatia asta ar fi trebuit sa mi se acorde o perioada de gratie.....
    Ruxandra , pozele tale sunt foarte bine facute , scot in evidenta detaliile , produsele sunt frumoase ...bafta !!!

    01.09.2011, 14:27:34
  • Dora23
    Dora23

    buna...si bine ai venit... vreau sa iti spun ca ai niste produse extraordinare...nu stiu cum arata in realitate dar din poze se vad foarte frumoase :) bafta in continuare si cat mai multe vanzari

    01.09.2011, 21:40:52
  • PapadiileRuxandrei
    PapadiileRuxandrei

    Va multumesc Raina, Dora...sunteti dragute...eu sper sa bucur cat mai multa lume cu "jucariile" mele...si stiu ca mereu este loc de mai bine...

    02.09.2011, 17:05:30
  • stephanie
    stephanie

    ti-as sugera ca atunci cand faci poze la produse sa le faci numai in lumina naturala , fara blitz , dimineata este cel mai okai , si daca nu ai parte de soare apeleaza la un program de modificat poze :) in rest produsele sunt super , mult spor si cat mai multe vanzari iti urez . Roxana

    20.09.2011, 12:59:19
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mie imi place mult cu a iesit poza asta: www.breslo.ro/Product/Bratara-Piersica-in-zapada_421792 poti incerca sa faci toate pozele in acelasi conditii si sutn sigura ca o sa iasa f. fain.

    Avem pe blog cateva tutoriale foto, poate te ajuta si ele cu ceva: www.breslo.ro/blog/?s=tutorial+cum+pozam

    21.09.2011, 19:59:24
  • PapadiileRuxandrei
    PapadiileRuxandrei

    Va multumesc mult pt sfaturi.
    Sper si eu sa reusesc sa.mi creez "o rutina" pt pozat. Intr.adevar, n.am parte de lumina mereu, iar blitzul insoteste optiunea macro a aparatului meu.(nu m.am prins cum sa.l dezactivez). Cat despre editare, tot experimentez cu diverse programe, sper sa fiu pe drumul cel bun. Voi face alte poze pt produsele la care nu sunt multumita de ce am acum.
    Oricum, ma tot gandesc la confectionarea unui light box.

    22.09.2011, 16:54:51
  • kiti
    kiti

    Ruxandra chiar nu am ce spune la ce faci tu.Produse ingenioase, originale, frumoase, colorate si poze pe masura.Nu stiu insa cat de rezistente sunt deaceea intreb - ai incercat sa lucrezi pe hartie de matase sau pe fetru subtire? Cred ca fetru care se gaseste pe breslo ar face fata cu brio la ceea ce creezi.Sau piele?Si preturile ar mai creste dar si rezistenta creatiilor tale care, repet sunt foarte reusite.

    30.09.2011, 22:43:05
  • PapadiileRuxandrei
    PapadiileRuxandrei

    Kiti, multumesc pt sugestie. Rezistente sunt pt ca le dau cu lac si astfel isi pastreaza forma si devin mai dure. Am clienta care a cumparat acum 1 an, cand inca tatonam terenul, si inca mai are cerceii, au rezistat cu bine. Intre timp am gasit un lac si mai bun si mult mai potrivit pt hartie.
    Cat despre fetru sau piele...ma indoiesc ca s.ar modela asa cum imi doresc eu. Creatiile mele se nasc prin modelarea hartiei, un material atat de maleabil si prietenos. Hartia de matase nu am incercat.o pt ca nu am gasit de cumparat pana acum. Din ce am mai citit , hartiile cu insertii de dud, banan, orez sunt f rezistente, intr.adevar. Dar nu se gasesc in orice culoare asa cum mi.as dori eu.
    Oricum, poate vom avea placerea sa ne cunoastem sa va arat pe viu "papadiile"...mai ales ca , din cate am citit, vom imparti acelasi domeniu (sunt in anul 6 la medicina) :).

    12.10.2011, 19:56:04