Forum: Tehnici & Materiale Iasi-achizitie furnituri!

  • BohemianSin
    BohemianSin

    O intrebare adresata celor care sunt din Iasi: de unde va cumparati furniturile pe plan local si ma refer aici la accesorii bijuterii, articole lemn, materiale(panza tulle etc)...si lista poate continua!?Poate facem schimb de locatii , magazine...ceva..

    01.02.2010, 15:12:06
  • KAEVjewelry
    KAEVjewelry

    E destul de greu de achizitionat ceva de pe plan local..accesorii pentru bijuterii nu am vazut pe nicaieri doar de la www.margeluta.ro. ...obiecte din lemn, nici atit...poate cind se va deschide bricostore. Materiale si dantele sunt la hala centrala la etajul 2... dar trebuie sa cumperi doar ce se vede...sa nu cumva sa intrebi de alte culori...modele...ca le deranjezi amarnic pe doamnele care vind:)...De altfel, si eu caut o mercerie buna.

    01.02.2010, 16:54:41
  • dandan72
    dandan72

    Iti recomand cu caldura sirajul ca preturi este super moka la capitolul textile.La hala si mall gasesti intr-adevar o gama variata de tot ce tine de pasmaterie dar cu preturi mai high.Mercerii in Podu Ros si Butto la Minerva.

    01.02.2010, 20:01:48
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Si eu mi-am luat de acolo, si de regula imi iau cate un m din 50 de tipuri, da-mi place amarnic cand le vad perpelindu-se de nervi :)))))

    01.02.2010, 21:42:00
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    Este si la Moldova, la et. 4 o mercerie bine aprovizionata si doamna de-acolo mi s-a parut destul de draguta, una in Podu Rosu (spre Rest Cotnari) la un parter de bloc, unde este un domn mai in varsta. ...In rest, eu imi iau culorile si pensoane si contururi de la Picasso, linga gang moldova, unde mai au si alte nebunii, dar pentru confectionat bijuterii nu prea am vazut -(nici nu m-am uitat de altfel)
    Astept si eu cu nerabdare Bricostore. Stiti pe cind se deschide? Deja vreau ceva de la ei vazut in catalog :D

    02.02.2010, 09:06:40
  • BohemianSin
    BohemianSin

    In podul Ros stau eu si stiu una micuta tare la un parter...au f f putine intr-adevar insa ma gandesc ca o confund!:(Numai doamne am vz acolo!Am fost si la picassa si mi-am luat acrilice!Insa Moldova mall nu o recomand...1m de lant era 10 lei in cond in care de prin alte parti iti iei la 3...S.a.m.d, e scumpisoara vis-a-vis de altele!Aceeasi firma ca la Hala, ca am uitat sa mentionez este in siraj si parca de acolo te poti uita mai bine ca sunt mai =aerisit= expuse si au mai multe margelute de nisip(recomand sa cimparati de pe site-uri pt ca sunt de 2 ori mai scumpe)...eu fusei mai de mult da mi s-a parut mai ok!Insa si Doamna de acolo aceleasi caractere le imbraca, parca le angajeaza dupa o tipologie anume!

    02.02.2010, 18:22:31
  • BohemianSin
    BohemianSin

    Si da, si eu as vrea un Bricostor...da-ti un semn pe forum daca se aude ceva!

    02.02.2010, 18:23:53
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    in podu ros e un mos, cam plictisit el, asa....
    uite ca eu am luat de la moldova, dar pentru ca nu stiu preturile, nu mi-am dat seama ca-i scump
    Bricostore, banui ca-n primavara asta il deschid. in siraj, unde anume? eu am mai luat fire de tricotat si nasturi, cum intri imediat faci dreapta pe culoarul ala - numai ca nu mi s-a parut f ieftin

    02.02.2010, 19:50:06
  • BohemianSin
    BohemianSin

    chiar nu-mi dau seama unde e magazinasul asta din Podul Ros!!Ca as da o fuga!
    Era undeva pe stanga in Siraj,din cate imi amintesc!Oricum eu ma pierd de fiecare data acolo!Imi amintesc doar ca era primul culoar, exact ala de langa usa, parca la stanga!Nu sunt mai ieftine ca la hala in schimb asta e avantajul: le poti vizualiza mai bine!

    02.02.2010, 20:23:46
  • KAEVjewelry
    KAEVjewelry

    Ambele mercerii sunt vis-a-vis de Cermen stil.

    03.02.2010, 06:52:41
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    ambele?/? aaaa! da, ai dreptate! uitasem de aia! deci, cum mergi de la 1001 articole, spre restaurantul cotnari, cum a zis asbeads, cam peste drum de carmen still

    03.02.2010, 09:55:14