Forum: Subiecte de afaceri Incepatoare intr-ale targurilor - am mare nevoie de un sfat!

  • abigailsmycken
    abigailsmycken

    Am nevoie de un sfat caci sunt incepatoare cand vine vorba de targuri. Pana acum nu am participat la targuri. M-am inscris la Art Boutique impreuna cu o persoana care avea PFA hotarand sa ne asociem pe perioada targului. Acum am aflat ca am fost acceptata insa persoana respectiva nu mai poate participa. Inscrierea a fost facuta pe numele meu, insa eu nu am PFA si deci nu mai pot confirma locul(am vazut in formularul de inscriere ca trebuie sa dau datele firmei)
    Imi doresc foarte mult sa particip mai ales ca e primul meu targ si totul e invaluit intr-o aura de mister si sarm.

    Exista cineva interesat sa participe impreuna cu mine si are PFA? A mai participat cineva fara PFA? (mi-e greu sa cred ca o sa gasesc pe cineva in timp util si sunt constienta ca sunt riscuri de-aia ezit)

    16.08.2013, 22:16:45
  • ramonaignat
    ramonaignat

    E un magazin aici, nicole cea mov. E tot din Brasov si stiu ca era interesata de targuri. Vorbeste cu ea :)

    16.08.2013, 22:20:24
  • peticel
    peticel

    Uite ce mi-a raspuns Szidonia, organizatoarea targului: "Nu e o conditie de participare sa ai Pfa, asta e decizia si responsabilitatea fiecarui participant in parte."

    26.08.2013, 11:52:00
  • daisy.furnituri
    daisy.furnituri

    In unele orase se practica declararea de venituri ocazionale. Adica te duci la administratia financiara si spui ca vrei sa participi la un targ si o sa faci niste bani. In functie de cat declari platesti un impozit. Aceasta declaratie in unele orase poti s-o faci dupa targ cand zici exact cat ai facut.

    Intereseaza-te la tine in oras....

    Eu am vrut sa fac chestia asta de martisor la mine in Buftea si mi-au dat cu "flit". Ca sa-i las in pace ca si ei ma lasa in pace.

    Te sfatuiesc sa vorbesti cu organizatorii si sa intrebi daca la editiile anterioare au fost controale.

    Succes!

    26.08.2013, 16:33:13
  • CyrusTheVirus
    CyrusTheVirus

    Rar sunt controale in targuri din astea.

    07.09.2013, 14:04:48