Forum: Anunturi & Noutati Informatii gresite/incomplete: Cateogriile magazinului/Descrierea magazinului

  • Luigi
    Luigi

    Se pare ca s-au alterat o parte din informatii cand s-a facut corectarea diacriticelor.

    Sectiunile afectate sunt Categoriile din magazin si Descrierea magazinului, dar este posibil sa fie si alte sectiuni in aceeasi situatie.

    In cazul in care apar categorii gresite sau descrierea magazinului este incompleta va rugam sa corectati erorile.

    Ne cerem scuze pentru aceste probleme si va multumim pentru intelegere.

    Multumim de asemenea si utilizatorilor care au sesizat aceste probleme.

    19.06.2010, 11:31:51
  • enchantedbeads
    enchantedbeads

    Multumim ca ne-ati avertizat. In cazul meu a fost afectat un produs deja vandut, inca netrimis.
    In acest caz vanzatorul desigur nu mai poate corecta.
    Eu am completat din nou descrierea produsului respectiv in Lista mea de produse:
    S-ar putea oare corecta descrierea pentru ca si produsul vandut sa apara in forma sa originala?

    Multumesc.

    19.06.2010, 16:10:02
  • enchantedbeads
    enchantedbeads

    Am mai gasit o mica gresala de tipar. Cuvantul rasina este scris raina in sectia categorii (cand inscrii un produs). Am fost un pic derutata, am crezut ca am uitat limba romana (glumesc, desigur), dar pe urma l-am gasit pe pagina principala Breslo scris corect.

    19.06.2010, 19:14:04
  • Raluca21
    Raluca21

    buna,as avea si eu o intrebare,cum pot adauga un magazin sau un produs la favorites?si nici in instructiuni nu scrie.va multumesc

    25.06.2010, 12:38:44
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    @Raluca21:
    Cand "intri" intr-un magazin, in partea stanga, sub avatarul si numele magazinului, ai urmatoarele butoane / iconite :
    * omulet un "+" pe el : adauga magazinul la favorite
    * omulet cu o inimioara : vezi cui ii mai place magazinul
    * abonare prin RSS (sa primesti update-uri de la magazin prin RSS)
    * share pe Facebook
    Cand dai click pe un produs, mai apar 2 iconite acolo:
    * inimioara cu un "+" : adauga produsul la favorite
    * 3 inimioare mici : vezi cui ii mai place acest produs

    25.06.2010, 14:27:06
  • Raluca21
    Raluca21

    ms mult de tot.....chiar nu vazusem...ms mult pentru explicatii,era sufiecient sa imi spui unde sa ma uit dar e ok si asa:*

    25.06.2010, 16:57:51
  • Victorian.style
    Victorian.style

    buna ziua. azi mi-am facut si eu cont pe Breslo si am inceput sa-mi introduc produsele. pana acum am reusit intrarea a 66 produse care ar fi trebuit sa apara in 2 categorii. acum numai 45 sunt vizibile si am reusit sa le introduc la categoria bijuterii. restul sunt pierdute in neant. apar in lista de produse si atat. nu sunt nici in "acasa magazin" si nici in portofoliu. cum sa fac sa le indexez corect?

    si vad ca si avatarul meu este inactiv. hm, chiar nu ma descurc.
    m-ar fi de folos un mic ajutor de la un profesionist.

    25.06.2010, 19:18:50
  • Victorian.style
    Victorian.style

    revin cu cateva modificari. am reusit sa ma descurc cu aranjarea produselor in portofoliu (pana l-a urma n-a fost asa greu cum am crezut, nu apasam eu unde trebuie). in schimb chiar nu pot rezolva problema afisarii tutror produselor in magazin. am in continuare numai 45 de produse in loc de 66. unde e buba?

    25.06.2010, 19:32:21
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Ok, deci ai 58 in magazin, din care 45 intr-o categorie, si ar trebui sa ai 66 in total. La cele 8 lipsa, sigur n-ai stoc 0? (stiu ca e o chestie evidenta, dar s-o eliminam de pe lista :P).

    26.06.2010, 14:21:43
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    @Victorian.style:
    Uite, de ex.
    www.breslo.ro/Portofoliu/Victorian.style/Bijuterii_categorie_1580/LUT1_produs_180208
    apare in Portofloliu, dar nu si in magazin, pentru ca nu se afla pe stoc.
    Ca sa apara in magazin, trebuie sa fie stocul mai mare ca 0.

    26.06.2010, 15:08:20
  • CrystaDesign
    CrystaDesign

    am cautat tot site-ul, nu gasesc sa-mi pun si eu bannerul breslo pe blog, voi de unde il luati??

    27.06.2010, 13:24:36
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @cryssta: momentan nu exista un banner sau button Breslo, dar poti sa iti pui pe site MiniBreslo (il gasesti in coltul din dreapta jos)

    30.06.2010, 12:38:37