Forum: Orice altceva Informatii targ martisor?

  • angi
    angi

    Buna,stiu ca e prea devreme, dar nu mai am rabdare si poate ma ajutati cu cateva sfaturi ce mi-ar fi foarte utile ca si incepatoare in ale targurilor.Vreau sa stiu daca merita sa ma apuc sa investesc timp, energie, suflet si bani pentru "afacerea martisorului".Si acum vin nelamuririle mele,pe care m-as bucura daca aveti timp sa le deslusiti macar putin.
    1.Cu cat timp inainte si unde te poti inscrie de ex la MTR si ce costuri au fost anii anteriori daca ati participat(pe zi, cate zile,ore)
    2.Cu cat timp inainte te apuci sa mesteresti ca sa nu fii stresat de timp.
    3.Cam care este investitia, minima, de bucati...de ex 50 cercei, ....
    Multumesc si orice alt sfat din experienta voastra m-ar ajuta.

    03.01.2010, 03:16:22
  • ady2009
    ady2009

    Da, chiar asa....Chiar nu stie nimeni fetelor?

    06.01.2010, 05:26:27
  • lycurycy18
    lycurycy18

    La MTR trebuie sa mergi acolo direct cu cateva produse pentru a putea trece de preselectie.de obicei se face in luna februarie preselectia, iar taxele sunt destul de mici in jur de 60lei pt toata perioada targului, asta in caz de nu s-a schimbat ceva. Pentru unii e o afacere buna, pt altii asa si asa, depinde de clienti daca vinzi mult sau nu, e ca la loterie:) daca ai ceva deosebit vinzi daca sunt numai produse de serie, e cu dus si intors...

    06.01.2010, 21:26:43
  • PapuDee
    PapuDee

    Fetelor, ce e MTR si unde e?

    07.01.2010, 14:48:25
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    MTR = Muzeul Taranului Roman, adica acum vorbim de Targul de Martisor care se tine in fiecare an la muzeu in Bucuresti.

    07.01.2010, 16:42:16
  • PapuDee
    PapuDee

    aa,am fost si eu anul trecut dar numai ca vizitator. mi-ar placea sa ma inscriu acolo :) merci cinnamon

    07.01.2010, 17:01:56
  • angi
    angi

    merci mai astept si alte datalii cand aveti.

    09.01.2010, 16:33:01
  • tonycat
    tonycat

    Incercati la Primariile de sector. Am aflat si eu de curand ca nu ai nevoie de autorizatie speciala de comerciant sau de producator, dar trebuie intrebat din timp ca sa va rezervati un loc "in fata"

    12.01.2010, 01:25:26