Forum: Suport Breslo Inserarea pozelor si nu numai.

  • bilanka
    bilanka

    As dori sa vind si pentru acest lucru am urmat cu mare atentie pasii pe care trebuie sa ii urmez.Dar ma cam poticnesc.De aceea as dori sa intreb.......
    Trebuie sa platesc acea taxa intii si apoi produsul va fi pus in vinzare?
    Daca da atunci inteleg de ce nu dse finalizeaza (salveaza) prezentarea produselor mele.
    Multumesc anticipat pentru raspuns.

    24.01.2010, 16:43:57
  • bilanka
    bilanka

    Scuze caci titlul era despre poze.Mi se spune ca pozele sunt prea mari dar ele nu au acel 1 Mb ca sa le inserez.
    Multumesc.

    24.01.2010, 16:45:10
  • RuxishConcepts
    RuxishConcepts

    Bilanka, pentru a putea adauga un produs spre vanzare pe Breslo, trebuie sa urmezi pasii urmatori:
    - intri in contul tau si apesi pe "magazin"
    - la pasul 1, "informatii despre produs", completezi numele produsului, descriera produsului, pretul, stocul si alegi profilul de livrare
    - click pe salveaza si automat esti trecuta la pasul nr 2 "Imaginile produsului"
    - adaugi maxim 4 poze din calculatorul tau; pozele nu trebuie sa depaseasca 1 Mb
    - dupa fiecare poza adaugata apesi salveza
    - click pe psul 3, "Categorii"
    - alegi o categorie principala si apoi subcategoriile ce se potrivesc produsului tau
    - daca doresti poti sa adaugi si etichete personalizate; click in campul de scriere al etichetelor si "salveaza" dupa fiecare adaugare
    - click pe pasul 4, "Verifica si salveaza"; aici verifici daca descrierea este buna, pretul, pozele sunt in ordinea dorita etc
    - click pe "salveaza"

    25.01.2010, 10:45:32
  • bilanka
    bilanka

    Multumesc frumos pentru raspuns..Pasii i-am urmat intocmai.Adica am vazut exact despre ce este vorba si m-am descurcat .Nu este prima oara ca fac acest lucru (nu aici este adevarat......).Numai ca:
    -trebuie sa platesc ca sa pot vinde?Daca da,nici o problema, fac plata.
    -cind doresc sa inserez a doua sau a treia poza imi spune ca e prea mare desi toate pozele sunt identice
    -desi salvez primul si al doilea pas nu ma lasa sa trec la nivelul urmator.Ma blochez la nivelul trei.Iar daca vreau sa aleg de ex."obiecte de lemn" dispare ce salvez eu si apare........ ..altceva.
    Nu stiu exact ce se intimpla dar perseverez.

    25.01.2010, 14:06:04
  • bilanka
    bilanka

    Va rog frumos .....se poate sa primesc si eu un raspuns la intrebarile mele?Multumesc.Vad ca mi se spune mai aveti.........n .......zile pina la expirare.Trebuie sau nu sa platesc inainte de a aseza pozele in magazin???
    Multumesc.

    26.01.2010, 08:10:21
  • cocky
    cocky

    pozele poti sa le pui oricand... nu trebuie sa platesti inainte... dar sa platesti taxa inainte de expirare...

    26.01.2010, 09:27:34
  • bilanka
    bilanka

    Hm.Foarte ciudat nu le pot pune de loc maopreste la categoria a treia nu mai pot inainta de loc si in afara de asta mai am o prietena care a incercat si pateste exact la fel.Nu stiu daca exista o explicatie viabila a ceea ce se intimpla dar.........zilele se scurg si eu as fi nevoita sa platesc pentru ceva de care nu beneficiez.Imi pare sincer foarte rau.

    27.01.2010, 15:56:36
  • ioncikdesign
    ioncikdesign

    draga bilanka, uita-te la fotografii la proprietati si vezi acolo dimensiunea lor. am patit si eu si acum, daca nu mi le ia, le micsorez in "paint", sau setezi de la inceput aparatul foto. ...

    27.01.2010, 22:50:05
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Bilanka, nu inteleg care este problema. Adaugatul de poze sau de categorii?

    Pozele trebuie sa fie sub 1 MB. Poti adauga maxim 4 poze. (daca nu poti adauga o poza, este *sigur* prea mare. trebuie sa o micsorezi). Odata ce ai terminat cu pozele, dai click pe "3. Categorii". Acolo selectezi categoriile potrivite si poti adauga etichete personalizate. Pasii pentru adaugarea categoriilor:
    1. Alege o categorie: Din lista drop-down alegi categoria care se potriveste produsului tau (de ex. bijuterii)
    2. Subcategorii: sub drop-down apare acum o lista cu subcategoriile din categoria "bijuterii". Dai click pe cuvantul ce descrie cel mai bine produsul tau, de ex. cercei.
    3. Adauga eticheta: dedesubt apare acum o lista care descrie diversele etichete pentru cercei. Dai click pe cuvantul ce descrie cel mai bine tipul tau de cercei, de ex. "din polimer".
    4. Daca ai urmat toti pasii, dedesubt ar trebui sa apara acum " Produsul are urmatoarele etichete: (click pentru a sterge) cercei: din polimer" (asta evident, daca ai selectat bijuterii/cercei/din polimer, pentru alte categorii apar alte etichete)
    5. Daca vrei, in campul din dreapta poti adauga etichete personalizate.

    Apoi dai click pe "4. Verifica si salveaza". Dupa ce revezi toate detaliile, dai un ultim click pe "Salveaza"

    Am refacut toti pasii descrisi mai sus si la mine merge.

    27.01.2010, 23:54:40
  • bilanka
    bilanka

    Probabil ca la altii merge.La mine NU.Sub nici o forma si nu stiu ce se intimpla.
    O poza nu are 1 Mb.Verificat !!!.Am miscorat si in paint si cu Irfan.Nu vrea si gata.Nu am ce face.
    Imi pare extrem de rau dar sunt nevoita sa renunt .O sa privesc de pe margine produsele realizate de voi.
    Am vrut sincer sa intru in aceasta comunitate dar cum nu imi pot arata produsele spre vinzare ............Chiar nu inteleg.Este prima oara cind mi se intimpla asa ceva.Dar.......probabil ca sa trebuie sa fie.
    Multumesc oricum de raspunsuri si amabilitate.
    Succes celorlalti.

    28.01.2010, 06:51:22
  • marami
    marami

    `neatza!
    Nu, nu merge nici la altii presupun, sau cel putin eu sunt in aceeasi situatie ca si tine. De la categoria a treia nu se mai intampla nimic, in plus fata de tine eu am putut incarca poza, mai mult de atat nu merge.

    28.01.2010, 08:35:10
  • marami
    marami

    tot eu, m-am luminat, merge. cand ajungi la categorii trebuie sa selectezi si sucategoria si apoi eticheta......sau ceva de genu`

    28.01.2010, 08:46:09
  • RuxishConcepts
    RuxishConcepts

    Bilanka, ti-am dat un mesaj in care ti-am lasat numarul meu de telefon. Poti sa ma suni si vom adauga impreuna un produs urmand toti pasii.

    28.01.2010, 11:13:15
  • bilanka
    bilanka

    Multumesc foarte mult,l-am vazut si am sunat dar nu aveati tel. in preajma cred.Revin.Sun de pe un mobil cu 0766.......Ma bucur ca primesc ajutor.

    28.01.2010, 18:15:30
  • RuxishConcepts
    RuxishConcepts

    Vazut, raspuns, rezolvat. Bilanka are acum produse in magazin.
    Spor.

    29.01.2010, 14:06:32
  • FineBoutique
    FineBoutique

    Am si eu mare nevoie de ajutor! sunt noua aici si am auzit ca pentru a adauga un produs, trebuie sa dau click pe un anume Magazin....in schimb, la mine in cont, nu apare asa ceva! ma puteti ajuta?!? multumesc anticipat

    29.01.2010, 18:48:39
  • bilanka
    bilanka

    Multumesc din inima pentru ajutor.

    29.01.2010, 19:02:38