Forum: Suport Breslo Intrebare comenzi

  • me.creating
    me.creating

    Buna ziua!
    Am si eu o nelamurire la care astept un raspuns. Care e faza cu comanda atunci cand vreau sa cumpar mai multe produse si difera vanzatorul? de exemplu am inceput comanda si am ajuns la concluzia ca am 22 de produse de la 17 vanzatori. ok, acum trebuie sa respect politica fiecarui vanzator in ce priveste plata si livrarea?? la fiecare din cei 17, chiar daca comanda e mica, de 5 lei sa zicem, aproape fiecare adauga aproximativ 10lei taxa?
    Sper din toata inima ca m-am facut inteleasa.
    Astept raspuns cu nerabdare!
    Va multumesc!

    01.03.2010, 10:24:01
  • GOT
    GOT

    Fiecare magazin are politica lui de livrare si plata. Daca ai comandat de la 17 vanzatori vei plati 17 taxe de livrare, asta in cazul in care iti accepta comanda ca multe au o comanda minima impusa(de exemplui au em 20 RON) si tu ai zis ca ai mai multe comenzi mici.

    01.03.2010, 10:54:05
  • alinapanait
    alinapanait

    da. trebuie sa platesti taxa de livrare pentru fiecare.

    avand in vedere ca fiecare vanzator atunci cand pune coletul la posta da o anumita suma (in jur de 7-8 ron) la care se adauga timpul pe care il pierde pe drum + ambalarea produsului (2-3 ron.) e normal sa platesti la fiecare. pentru ca breslo nu e un depozit cu produsele fiecaruia:P

    - sunt insa magazine la care taxa se reduce la jumatate daca platesti print transfer bancar (pentru ca in sistem ramburs coletul ne costa dublu, decat un colet normal)

    01.03.2010, 10:54:07
  • decoart1
    decoart1

    Da , fiecare magazin de pe breslo este cu politica proprie , de la fiecare iti vine comanda separat , si pentru fiecare se plateste taxa postei , care e intre 7 si 10 lei , pentru fiecare colet.E drept ca uneori taxa de livrare poate depasi valoarea produsului ,dar astea sunt tarifele postei si e cea mai ieftina modalitate de trimitere. Uneori cumparatoarele se mai grupeaza si comanda impreuna ca sa reduca aceste costuri suplimentare.Daca doresti totusi sa anulezi o comanda e corect sa trimiti vanzatorului un mesaj despre asta in timp util , ca sa nu plateasca dus-intors o expeditie , pierderea lui va fi mai mare.
    Sper ca te-am lamurit si iti doresc cumparaturi placute !

    01.03.2010, 10:54:48
  • me.creating
    me.creating

    am inteles perfect. mersi mult pt toti care v-ati facut timp sa-mi raspunda! bye bye

    01.03.2010, 17:25:07