Forum: Feedback pentru magazinul tau Intrebare: De ce produsele mele n-apar in galerii?!...

  • swarovskibijuterii1
    swarovskibijuterii1

    Nu inteleg de ce produsele din magazinul meu n-apar niciodata in galerii...eu le consider destul de frumoase...
    Astept parerile d-voastra!
    Denisa

    30.03.2013, 16:28:49
  • gemsgems
    gemsgems

    Pentru galerii nu conteaza doar produsul, ci mai ales prezentarea lui, fotografia. Fotografiile tale nu sunt incadrate bine, in thumbnail nu apare tot produsul. Nici o schimbare de fundal n-ar strica in unele cazuri.
    -------------------------------
    Zau ca trebuie un articol pe blog despre galerii. :P Il scriu eu sau are cineva mai mult timp? :D

    30.03.2013, 17:34:33
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    te rog, candva cand ai timp, ca tot esti autor ;)

    l-as scrie eu dar nush daca ma descurc :))))

    30.03.2013, 17:40:54
  • swarovskibijuterii1
    swarovskibijuterii1

    Si,... cum se face incadrarea corecta?!... Invatati-ma si pe mine, va rog!...

    30.03.2013, 18:09:18
  • gemsgems
    gemsgems

    Rezolutia trebuie sa fie de 16/13, format landscape. Pozele mele de exemplu, au 800/650 px. Sunt destul de mari sa se vada detaliile si sunt sub 1M.

    Poza trebuie fie sa arate produsul in intregime, fie un detaliu pozat artistic. Ceva trebuie sa iasa in evidenta, culoarea, forma, un detaliu semnificativ.

    Uita-te in galeriile de pe prima pagina si vezi cum arata pozele de acolo. Uita-te la toate galeriile: www.breslo.ro/Treasury . O sa vezi, daca te uiti la ele acolo unde au fost facute, ca au tematici, ca fiecare produs are un rost in lista. :)

    Spor!

    30.03.2013, 20:26:46
  • swarovskibijuterii1
    swarovskibijuterii1

    Multumesc din suflet pentru explicatiile detaliate, cat si pentru timpul acordat!!!... Problema e ca eu sunt noua pe-aici, sunt doar de-o luna pe Breslo,...si, din acest motiv, va mai deranjez cu cate o intrebare...

    Nu stiu daca are legatura cu ce-am postat aici, dar..tocmai ce-am vazut ca mi-a fost selectata o bratara intr-o galerie realizata de Love4felt!

    O seara placuta in continuare!

    Denisa

    30.03.2013, 21:03:42
  • gemsgems
    gemsgems

    Sunt sigura ca ai multe intrebari. :D Toti am avut cand am fost noi, unii inca mai avem si acum din cand in cand. :D

    Ca sa nu mai stai sa astepti sa ti se raspunda, iti sugerez sa te uiti prin ce s-a mai discutat inainte sa intrebi. S-ar putea sa-ti gasesti raspunsul mai repejor si s-ar putea sa gasesti si alte subiecte de discutie interesante. :D

    30.03.2013, 21:12:26