Forum: Locuri & Evenimente Jaya Winter Fest - Bucuresti

  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    ApPAC* si Jaya lanseaza invitatia Jaya Winter Fest, festivalul de cultura urbana cu targ de vintage & hand made.

    Brigada Arte Contemporane,

    Vine in inspectie.

    10 zile de cultura urbana,

    Concentrat la intersectie.

    Centrul Istoric Bucuresti (Str. Franceza 17)

    visual art projections & music
    Vintage & hand made fair
    interactive art workshop
    fashion expo
    designer bijoux
    tattoo demo
    tarot evening

    Program: 22 - 31 ianuarie, incepand cu ora 17:00 si pana seara tarziu, cand incep petrecerile traditionale Jaya.
    Pentru detalii si inscriere contact la arte.contemporane [at] gmail [punct] com sau la tel. 0720 192 661 / 0727 162 072


    PS: mi-au trimis si afis, daca intereseaza pe cineva.

    18.01.2010, 15:41:22
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    am primit si eu acelasi mail cu vreo 2 ore inaintea ta de la adresa originala si apoi altul de la o Cristina... fix in aceeasi secunda ca si tine :)) era mailul tau la adrese secundare.

    18.01.2010, 17:31:13
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Da, pe mail l-am primit si eu. Din motive evidente geolocative eu nu pot sa vin, dar recunosc ca suna interesat :)

    18.01.2010, 18:38:02
  • alinapanait
    alinapanait

    adica taman acum pe frigul asta sa stai in strada cu handmade stuff? :D mmmmmmm. nais!

    19.01.2010, 22:17:43
  • redbijoux
    redbijoux

    nu e in strada :)
    m-am interesat!

    19.01.2010, 23:16:06
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Cred ca e *in* cladirea celntrului istoric. Adica eu asa am presupus....

    20.01.2010, 13:55:36
  • redbijoux
    redbijoux

    Este in clubul Jaya, la intersectia dintre str. Franceza si str. Selari

    20.01.2010, 21:53:16
  • DreamerGirl
    DreamerGirl

    Scuze ca nu am mai avut timp sa dau scriu. Am cerut detalii si pe 18 le-am primit.
    Eu am decis sa nu particip din lipsa timpului.



    Conditii de participare

    - Taxa de participare pentru un artist hand-made/vintage la Jaya Winter Fair este de 100 de lei pentru intreaga perioada de desfasurare a targului.

    Artistii pot amplasa unul sau mai multe panouri expozitionale care nu pot depasi impreuna mai mult de 150 cm latime si 180 cm inaltime de la sol. Participantii isi vor aduce propriile masute pe care le pot pozitiona in dreptul panourilor. Organizatorii nu pot garanta punerea la dispozitie de masute pentru toti participantii. Scaune se vor gasi la locatie si nu e necesar sa fie aduse de participanti.

    Pozitia in cadrul targului va fi aleasa de fiecare participant in momentul achitarii taxei de participare pe sistemul “primul venit primul servit”.

    Artistii vor strange in fiecare seara marfa expusa cel mai tarziu cu o ora inainte de inchiderea programului de club si vor monta standurile incepand cu ora 16.00 in fiecare zi de participare.

    * Taxa de participare pentru un tattoo artist este de 100 de lei pentru un weekend in cadrul targului.



    Pachetul pentru tattoo include stand de prezentare a lucrarilor precedente, carti si cataloage, spatiu pentru desen si discutii cu potentialii clienti, posibilitatea de distributie de flyere.

    Artistilor tatuatori li se va permite sa isi aduca toate instrumentele de care au nevoie inclusiv masute si alte accesorii urmand sa fie instalate standuri pentru tatuaj. Daca clientii isi vor asuma raspunderea pentru conditiile de lucru si vor dori sa isi faca tatuaje la fata locului, artistilor li se va permite sa execute tatuaje in cadrul targului.

    23.01.2010, 10:34:34