Forum: Feedback pentru magazinul tau Jurnale/Agende handmade

  • SkooBookS
    SkooBookS

    Salutari tuturor si felicitari pentru migala si rabdarea de a confectiona produse handmade!

    Am poposit si noi pe breslo, in vara, cu agende/jurnale handmade, dar vanzarile pe Breslo nu prea au fost multe.
    Clientii nostri veneau ori de pe alte bloguri, ori de pe google, foarte putini de pe breslo si nici nu cumparau din magazin, ci ne trimiteau mail cu produsele dorite.

    Am dori si noi sa stim parerile si impresiile voastre si criticile constructive sunt binevenite!

    Ce modele ati dori sa vedeti in magazinul nostru?

    O zi frumoasa,
    SkooBooks

    05.03.2010, 13:05:40
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Mie imi place teribil ce faceti voi. Preferata mea e www.breslo.ro/Product/Medieval_129804

    Cred ca "problema" cu jurnalele hand-made e ca preturile sunt destul de ridicate (nu spun ca nu sunt si justificate) si cumparatorul roman inca are cumva senzatia ca ce e hand-made e asa un artizanat improvizat care nu ar trebui sa coste la fel de mult ca un produs "de firma". De fapt ar trebui sa fie taman pe dos.

    In legatura stricta cu magazinul, cred ca ar trebui sa puneti niste poze mai mari si mai clare. Am vrut sa vad cateva detalii la un produs, dar poza pe care ati uploadat-o e foarte mica, se vede usir pixelata si daca dau click pe ea nu pot sa o maresc sa vad mai bine detaliile. De asemenea, la un pridus de +50 lei e musai sa aveti mai multe poze cu produsul, nu cred ca va cumpara multa lume ceva asa de scump vazand doar o singura poza. Cred ca ar fi bine sa pozati si coperta din spate a jurnalelor, si paginile din interor (cum sunt? sunt veline? sunt liniate? le puteti face si dupa cum vrea clientul?).

    Poate ca daca ati pune o poza din procesul de "creeare" ar intelege lumea ca e destula munca si ar creste disponibilitatea de a plati mai mult (zic eu?). Plus ca e interesant, mie mi-ar placea sa vad!

    PS Va mai trebuie un banner dragut! Daca nu va priecepeti, face CasaCuCadouri aici niste Bannere personalizate.

    Succes!

    06.03.2010, 13:15:11
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    Si mie imi place genul asta de handmade.
    Produsele arata bine, pozele sunt decente- ar putea fi folosite perspective/unghiuri mai indraznete, cred eu, poate si un context mai interesant (nu neaparat ceva de epoca, ci poate fi modern, undeva in zona steampunk sugerez).
    Cu online brandingul va pot ajuta cu placere.

    Raluca
    proprietar Casa cu Cadouri

    06.03.2010, 23:56:50
  • Casacucadouri
    Casacucadouri

    ...iar despre preturi, cand ma uit prin librarii mai cu staif, care aduc produse de acest gen de la firme de renume, vad ca preturile sunt comparabile- dar cele din librarii nu sunt nici handmade, nici unicat :)
    Putina rabdarica, pana lumea va incepe sa aprecieze valoarea unui lucru facut manual si de calitate.

    06.03.2010, 23:58:35
  • SkooBookS
    SkooBookS

    Multumim mult pentru raspunsuri! Toate ideile si sugestiile voastre ne sunt de mare ajutor. Pentru ca multe produse s-au dat, nu le mai putem face poze, dar urmatoarele modele vor avea poze din toate unghiurile :)

    Am avut un banner, dar cred ca s-a pierdut in neant, o sa lucram si la asta, multumim pentru sugestie.

    Astept un feedback si cu modelele preferate sau idei de jurnale/albume foto.

    08.03.2010, 20:08:33
  • DomnisoaraBabacilu
    DomnisoaraBabacilu

    mie asta mi se pare incantator :D www.breslo.ro/Product/Old-School_129830 si are si un pret accesibil, zic eu :D

    adevarul e ca jurnale atat de frumoase merita banii si sunt o invetsitie buna, mai ales cand vine vorba de cadouri, dar ma gandesc ca ati putea sa variati, ati putea sa faceti si jurnale cu mai multe flori(cum am vazut unul in magazin) sau cu motive mai colorate si mai multe (multe cumparatoare, dupa cate mi-am dat eu seama, sunt ele insele foarte creative si dornice de lucruri colorate).


    aa, si mi-ar placea foarte tare sa stiu si cum sunt foile, cum sunt legate, o poza cu un jurnal deschis cred ca ar fi foarte utila :D Si eventual, la jurnale de tipul asta, daca mai faceti, cu vynil, ar fi dragut sa scrieti si ce vynil e, sau daca adaugati elemente vintage, daca as sti ca vynilul e ceva cu jazz sau ceva muzica de prin anii 30-40, aunci chiar ar fii mai mult decat irezistibil pentru mine.

    aaa, si inca ceva :D ati putea sa incercati si jurnale mai mici, eventual niste carnetele a6, cred ca ar avea mare cautare, pentru ca preturile ar putea fi putin mai mici si pentru ca multa lume ar prefera ceva mai usor, mai ales daca e vorba de un daily planner pe care sa-l aiba mereu in geanta.


    well, sper ca v-au fost de folos sugetsiile mele, se bazeaza pe ce-am observat din experienta mea de cumparator, si pe ce imi place mie :D

    10.03.2010, 09:43:43
  • SkooBookS
    SkooBookS

    Vynilurile se pot personaliza dupa bunul plac; daca cineva vrea sa aibe un jurnal Old School, interiorul vynilului se personalizeaza in functie de preferintele clientilor. Poate fi un vynil de jazz,folk,muzica populara, povesti de adormit copiii sau orice altceva.

    Pentru ca toata munca este manuala (cusut foile, taiat,lipit piele, modelele journalelor), pentru noi ar fi o munca in plus daca am face minijurnale (avem unele foarte dragute pe blog), pentru ca ne-ar lua si mult timp. Pentru un minijurnal, nu putem cere mai mult de 20-25 lei in functie de model, iar munca este de 3x mai multa decat pretul.

    Foile tututor jurnalelor sunt simple, veline, dar se pot personaliza dupa bunul plac. De asemenea, putem pune si foi dictando de matematica, muzica etc.


    Multumim pentru sfaturi si mai asteptam! :D

    10.03.2010, 23:57:37
  • filimon2
    filimon2

    Dap...arata foarte bine,imi plac..toate:)

    11.03.2010, 22:41:29
  • dodo
    dodo

    sunt lucrate cu bun gust.imi plac.

    12.03.2010, 08:37:20