Forum: Orice altceva La mulţi ani, Gabi-blanitza!

  • GradinaSecreta
    GradinaSecreta

    La mulţi ani, dragă Gabi, să-ţi fie acest prag aniversar trecerea către o nouă tinereţe şi să fii binecuvântată cu sănătate şi experienţe minunate pentru sufletul tău frumos!

    19.07.2014, 10:32:46
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Cu plecaciune....

    Andre Rieu - Triump Marsch


    Multa sanatate, fericire si cat mai multa dragoste in jurul tau!

    19.07.2014, 13:40:14
  • carmenn
    carmenn

    La multi ani!!!!!!! Sanatate si numai bucurii.:)

    19.07.2014, 14:31:32
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Este ziua dragei noasatre Blănitza-Gabitza!
    Să-i mulţumim pentru efortul ei temerar de a ţine unită această familie de pe Breslo. Si nu numai... N-a prea fost concurs organizat pe Forum şi ea să nu sponsorizeze ba vreo câştigătoare, ba vreo debutantă, pe care a şi susţinut-o mai apoi. Multe materiale au plecat din magazinul ei spre concurentele noastre dar şi spre moderatoarele concursurilor. Alteori, pur şi simplu, a simţit nevoia să facă din când în când, câte un cadou...

    A iniţiat şi gestionat concursul nostru, devenit de-acum atât de popular: "ANOTIMPURI" şi nu s-a dat înapoi în a inova modul de jurizare ( ea a introdus noţiunea de "juraţi") ridicând astfel importanţa şi valoarea concursurilor.

    Permanent alături de noi pe Forum, Gabitza-Blanita a rămas şi va rămâne în inimile noastre un adevărat "diriginte" şi un membru de marcă al familiei noastre, a breslaşilor.

    Acestui prieten de nădejde, nu avem cum să nu-i urăm multă sănătate şi încă mulţi ani, aici, lângă noi, pe Forum!

    19.07.2014, 15:02:58
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Din lucrarea lui Beethoven, "Tarpeja" ii dedic "Marsul triumfal":

    www.youtube.com/watch?v=qKndP3_f-XY

    19.07.2014, 15:14:26
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Fiind un devotat dascăl, ce iubeşte şcoala la fel ca pe sine insăşi, nu avem cum să nu-i cântăm Gaudeamus Igitur:


    www.youtube.com/watch?v=QZk6BlAjIBY

    19.07.2014, 15:24:00
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    Stiu că Blaniţei noastre ii place Beethoven.
    De ziua ei, ii dedic o piesă mai specială, într-o interrpretare mai specială: Corul şi Orchestra Simfonică din Wiena, sub bagheta marelui Leonard Bernstein.
    Dacă nu era aceasta piesă, azi nu mai aveam Oda Bucuriei!

    http://www.youtube.com/watch?v=sIGtWjlHemg

    19.07.2014, 16:28:51
  • Gheorghitza
    Gheorghitza

    De asemenea, îi dedic Blaniţei noastre, tot Beethoven, dar o lucrare mai puţin cunoscută:
    Triplu concert pentru Pian, Vioară şi Violoncel a lui Beethoven, într-o interpretare monumentală:
    Violoncel: Yo-Yo Ma (născut in 1955)
    Vioara: Itzak Perlman (născut in 1945)
    Pian si Dirijor: Daniel Barenbein (născut in 1942)

    In final, o altă versiune a Fanteziei pentru Pian, Cor şi Orchestră de Beethoven:

    www.youtube.com/watch?v=gLLNuP4fUUc

    19.07.2014, 16:58:02
  • aidaalex
    aidaalex

    La multi ani!

    19.07.2014, 18:05:44
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    La multi ani, Gabriela!!! Sa ramai mereu la fel de tanara si frumoasa!

    19.07.2014, 18:25:03
  • AtelierMikaela
    AtelierMikaela

    La Multi Ani fericiti! :)

    19.07.2014, 18:37:24
  • LuAndy
    LuAndy

    La multi ani fericiti, frumosi, luminosi si creativi!

    19.07.2014, 20:16:35
  • love4felt
    love4felt

    La multi ani sanatosi si fericiti! :)

    19.07.2014, 21:19:02
  • Jewelswithlove
    Jewelswithlove

    La multi ani,Gabitza!Sa fii sanatoasa,sa fii vesela,sa ai mereu puterea de a invinge greutatile si de a ramane cu zambetul pe buze.

    19.07.2014, 21:40:10
  • soso07
    soso07

    La multi ani, Gabitza, si din partea mea, cu sanatate si pace in suflet ! O imbratisare si un gand bun de la Bucuresti :)

    20.07.2014, 01:35:59
  • blanitza
    blanitza

    Oooooo, ce minunata bucurie si surpriza mi-ati facut toti, voi toti, OAMENI FRUMOSI CU SUFLETE FRUMOASE!!!!
    Nu pot, nu pot sa spun prin cuvinte, ele sunt atat de mici si slabe uneori, tocmai de aceea am inceput sa aleg alte variante decat cuvintele, ca sa-mi transmit gandurile si emotiile... Poate de asta am si intrat in vrajelnica lume handmade, care mi-a adus si-mi aduce bucurie in fiecare zi, iar venirea pe forumul Breslo mi-a imbogatit realmente viata prin fiecare dintre voi, VA MULTUMESC!!! Cat ma bucur ca va cunosc, cat de mult ne-am legat prin aceste sensibile si pline de frumusete evenimente - CONCURSURILE!!! Am venit mereu prin topicurile concursurilor, deseori am participat, ori am ales doar sa sponsorizez cu cat de putin sau mult am putut, si am realizat ca sufletul ti-e fericit atunci cand dai cu placere si bucurie, si va spun, din suflet va spun, se intoarce - da, si ti se va da, cred cu toata puterea!!! Am vazut asta, si sa ne tina Dumnezeu sanatosi pe toti, ca sa putem face si mai mult!!!
    Inca o data, va multumesc din inima pentru aceasta minunata comunitate ce s-a creat aici, nici nu stiu aproape cand, zi dupa zi, noapte dupa noapte, si iata-ne IMPREUNA, un spatiu viu si plin de inspiratie, prin fiecare!!

    20.07.2014, 17:36:55
  • kiti
    kiti

    Cu putina intarziere iti urez si eu La multi ani ! cu bucurii si mai ales multa sanatate pentru ca este cea mai importanta.

    21.07.2014, 12:31:37