Forum: Tehnici & Materiale lanturi cu aspect antichizat.

  • alinapanait
    alinapanait

    so... unde se gasesc la noi?

    in mod normal eu imi cumpar lanturile din afara, pentru ca ceea ce se gaseste la noi este fie prost (se rupe repede), fie extrem de urat si cu toate ca ma costa de 3 ori mai mult prefer sa arate bine, decat sa fie ieftine si in cantitati mari.

    acum am primit o comanda pentru niste coliere ,cu un deadline destul de strans si v-ar ruga daca stiti magazine virtuale din tara in care se gasesc astfel de lanturi , sa le postati aici. (eu am dat o comanda de lanturi in afara acum cateva saptamani, dar nu a ajuns nici acum, si ma gandesc ca fiind si zile de sarbatoare nu mai am nici o sansa sa o primesc la inceputul saptamanii viitoare cand am nevoie)

    sincer... nu am pretentia sa gasesc la noi lanturi foarte frumoase, dar macar decente as vrea sa fie . :)

    01.04.2010, 20:37:23
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Din cate am gasit eu, modelele sunt putine - ma rog, vreo 3, din care momentan vad ca unul nu e pe stoc :p
    Dar nu stiu cat de ajuta un magazin on-line, cu Pastele si cu 2-3 zile pentru procesarea comenzii, tot nu cred sa ajunga prea repede.

    Cred ca ar fi mai usor sa gasesti pe Breslo, vorbesti direct cu vanzatorul si se rezolva mai repede.

    Daca e graba mare, recomand CutiaCuAccesorii:
    www.breslo.ro/Product/Lant-alama-patinata-5-mm-x-4-mm--1-m_87854
    E exact acelasi pe care il gasesti si la simoshop sau margelesibijuterii, eu zic ca e destul de rezistent (ma chinui cu doi clesti sa-i desfac o za), si seamana foarte bine cu ce am vazut c-ai mai folosit la www.breslo.ro/Product/brosa-BCL_135390 . Iuliana e foarte draguta si prompta, va intalniti si nu mai astepti posta :)

    Iar la goodchoice mai este un model
    www.breslo.ro/Product/Lant-Bronze-Color-zale-3x4-mm1-metru_137625

    Hope this helps :) Spor la treaba!

    01.04.2010, 22:29:59
  • DENISE
    DENISE

    lant cum ai folosit la brosa am eu
    daca vrei...cu placere,nu plec din Bucuresti de Paste

    01.04.2010, 22:35:43
  • alinapanait
    alinapanait

    denise, lantul din magazinul tau este foarte gros. 3/6mm mie mi se pare mult.
    eu folosesc de 2/3 sau 3/4

    01.04.2010, 23:07:47
  • alinapanait
    alinapanait

    ... desi seamana destul de mult cu ce am eu.

    01.04.2010, 23:08:28
  • DENISE
    DENISE

    da,probabil folosesti ceva mai fin,nici eu nu-mi dau seama..am masurat iar lantul...cred ca e 3/5,sau depinde unde masori...eu masor la exterior

    01.04.2010, 23:24:32
  • Veronique
    Veronique

    si eu caut de vreo luna prin tara lant subtitre cu aspect antichizat si din pacate nu gasesc :( Am si eu mare nevoie deoarece mi-au sost niste bazesi vreau sa ma apuc de treaba. ma poate ajuta cineva? doresc sa aiba max 2 mm

    02.04.2010, 22:53:24
  • alinapanait
    alinapanait

    in cele din urma am cumparat de la maria shop (si comanda poate fi trimisa a doua zi , prin curier rapid - pentru urgente)
    www.mariashop.ro/lant-lanturi-lantisor-pentru-bijuterii/lant-bronz-pentru-bijuterii/lant-05-bzm
    -nu pot sa ma plang de lant, e decent - ba chiar mai ok decat ma asteptam (evident ca tot cele din afara sunt mai bune si mai frumoase, dar pentru o solutie urgenta este binevenit)

    08.04.2010, 10:04:50
  • Dora1
    Dora1

    Am comandat de la DENISE din toate accesoriile metalice antique, fara margelutele filigranate, dar ea a fost draguta si mi-a dat cadou 3 bilute , asa ca am toata colectia :).
    Aveam accesorii din toate cele argintate, nichelate, aurite, cuprate, innegrite si deloc antique, asa ca am dat iama in magazinul ei :D Daca aveai si crimp-uri iti luam si din acelea. A, iti mai trebuie cupa de nod.
    Asa, toate sunt foarte delicate si frumos brumate, ma rog, antichizate si au aceleasi nuante, putandu-se asorta impreuna.
    Am tras de lantul de 50 cm cu toata puterea, tinand de capete si nu s-a rupt defel. E foarte bun pentru bratari.

    15.04.2010, 17:56:11