Forum: Bug-uri link pe facebook nu afiseaza imaginea

  • DouaMainiDibace
    DouaMainiDibace

    Buna ziua, de mai demult observ ca daca vreau sa pun link pe facebook la un produs din magazin, la thumbnails se afiseaza doar imaginea avatarului nu a produsului.

    11.03.2013, 12:45:05
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Asa e, tocmai am testat.

    12.03.2013, 15:51:25
  • Lucretia
    Lucretia

    Am patit si eu la fel. Totusi uneori mergea, uneori nu, in ultimul timp nu mai merge deloc.

    15.03.2013, 09:20:38
  • miculHAOS
    miculHAOS

    Same here. Am observat de cateva săptămâni.

    15.03.2013, 15:33:37
  • raven
    raven

    Si la mine....Eu credeam ca fac eu ceva gresit ..se pare ca e aceeasi problema la mai multa lume...

    16.03.2013, 20:08:58
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Si eu am observat. Inainte afisa prima imagine a produsului, acum afiseaza doar imaginea de profil.
    Era mult mai bine cu prima imagine a produsului, evident. :)

    17.03.2013, 11:43:36
  • miculHAOS
    miculHAOS

    Buuun...am stabilit că nu merge. Pasul 1, done.
    Ce facem acum?
    Pentru că mi se pare destul de important, observ că la multe produse din magazinul meu a fost apăsat butonasul de like pe facebook, deci oamenii au vrut să recomande prietenilor lor, si ei cred că au si făcut asta! De fapt linkul nu afisaza nimic.
    Cât timp nu merge scoateți-l, vă rog. Sau lăsați-mă să-mi adaug eu linkul către produs pe pagina de fb a magazinului meu.

    22.03.2013, 00:05:29
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Ahh chiar....
    citind ce scrie miculHAOS am zis sa dau si eu like sa vad ce iese...

    si am dat like...si chiar ca nu afiseaza nimic...
    Pe pagina de fb... vad poza...de profil (deci neinteresant si total inutil)... vad un link...si...o mica parte din descriere... Dau si eu click pe link, ca omu' curios...si nu ma duce nicaieri... alb total... si asta pt ca ... e ceva in plus in cod...

    asta e link-ul generat pe FB:

    www.breslo.ro/Product/Adesina---She-opens-the-way---Colier-de-inspiratie-africana-colectia-Amira-Hasiina_871038?fb_action_ids=575282685823183&;fb_action_types=og.likes&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%22575282685823183%22%3A136808176499275%7D&action_type_map=%7B%22575282685823183%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

    deci...wtf? ca mi-am prins urechile! Si nu inteleg rostul acestui like...daca nu genereaza link...valabil!!

    22.03.2013, 00:33:21
  • Breslo
    Breslo

    Buna,

    Cei de la Facebook au facut niste modificari pe care trebuie sa le implementam si noi. Incercam sa facem asta cat mai rapid.

    Zi frumoasa!

    22.03.2013, 11:15:29
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    Am inteles. Asteptam.
    Daca nu venea vorba de asta -cu like-ul- nici nu verificam. Am mai dat like, dar n-am fost curioasa apoi sa vad ce iese.
    Am vrut sa mai scriu aseara ca pe FB link-ul e valabil doar pt cel care da like, in activity log - aici e link-ul corect, fara adaosuri.

    22.03.2013, 15:39:11
  • Breslo
    Breslo

    Intre timp, am facut si noi schimbarile necesare pentru a rezolva aceasta problema, dar am observat ca inca mai apar din cand in cand probleme, cu produsele mai vechi.

    Asta se intampla pentru ca Facebook acceseaza in continuare versiunile dinaintea schimbarii. In timp se vor actualiza toate, dar pana atunci, iata ce trebuie sa faceti ca sa apara pozele produselor:

    1. Copiati link-ul produsului in casuta de postare de pe Facebook.
    2. Daca nu va apare poza produsului, ci avatarul magazinului, stergeti link-ul si mai adaugati-l o data. A doua oara va aparea poza corecta.

    La produsele noi adaugate totul e ok, si facebook ia poza din prima.

    Multumim pentru intelegere, si spor la treaba!

    13.05.2013, 10:48:54
  • bijouxdemonange
    bijouxdemonange

    yuppiiii!!!
    Ce ma bucur ca apar!

    Si de astazi apar si imaginile in link-urile generate de rss grafiti, cel care preia update-urile din magazine si diverse site-uri bloguri importante! MINUNAT!! Arata muult mai bine si mai interesant si scopul pentru care l-am implementant pe pagini si in grupuri in sfarsit are un rost si o utilitate si este mult mai estetic!
    Si din cate am observat merge acum si like-ul, link-ul ce apare pe profilul FB la activitate este functional si duce pe pagina produsuluyi in cauza! :)

    Multumesc mult!!

    18.05.2013, 20:45:12
  • DouaMainiDibace
    DouaMainiDibace

    Super! : ))

    23.05.2013, 17:51:06