Forum: Idei si sugestii Liste de produse nou-listate

  • blanitza
    blanitza

    Sunt profund nemultumita de actualul format al listelor de produse nou-listate. Este simplist si total ineficient. Pt. magazinele de furnituri exista un singur sir, daca un magazin listeaza 10 produse unul dupa altul, ocupa toate pozitiile pt ca apar unul dupa altul produse din acelasi magazin, ce e aiureala asta, nu inteleg. Trebuie neaparat sa schimbati situatia, pentru ca-n stilul asta nu ai vizibilitate mai deloc. Faptul ca sunt fixe listele este neplacut, intai pentru ca nu se asigura promovare si celor care-au listat anterior si nu mai apar printre cele 10 produse, iar al doilea pentru ca situl arata MORT, intelegi asta, echipa Breslo??? Situl arata MORT, si va fi mort in curand, daca nu lucrezi la listele de produse nou-listate, pentru promovarea si incurajarea magazinelor sa listeze produse noi. Am listat un produs acum 3 ceasuri, si am 2 vizualizari, realizezi cum stau lucrurile, draga Breslo??? Fa ceva, ca altfel plecam in masa...Eu pot sa-mi deschid magazin de furnituri si pe Artfire, cu aceeasi taxa pe care ti-o dau tie, insa de acest loc sunt legata sentimental, pe 6 ianuarie as face 5 ani, mi-as dori sa mi-i serbez pe Breslo, dar daca e sa ne mearga in stilul asta, nu stiu, zau...

    13.12.2014, 02:24:23
  • bricotrico
    bricotrico

    sustin tot ce ai spus blantza .

    postarea nu dureaza mai mult 10 min , in functie de cati altii mai posteaza in banda fixa, fiecare trimitandu-te la pozitia urmatoare , Daca cineva posteaza 10 poze deja intr-un minut ai iesit . deci vizualizari 0 sau aproape de 0.
    in concluzie taxa pe care o platim este pentru cont si pagina/pagini expunere poze. In rest daca doresti promovare ai o oferta larga pentru care trebuie sa platesti alte sume. Cel putin eu asta inteleg.

    Cred ca este nevoie - si am cerut acest lucru aici pe breslo de mai multe ori fara raspuns -

    sa stim exact ce servicii primim pentru taxa care ni se solicita si o platim.

    Oricum tu , eu si altii mai vechi pe platforma stiu cum a functionat si ce a fost mai bun inainte. Cei noi intrati nu stiu , le vor lua ca atare si pana vor intelege cum functioneaza vor plati luni bune pentru ca in privinta promovarii produselor nou listate nu este nimic clar.
    Prin lipsa de reactie , probabil ca asta se doreste cum ai spus si tu , cei mai vechi pe platforma sa plece .

    13.12.2014, 12:40:48
  • bricotrico
    bricotrico

    de altfel , o alta colega a ridicat aceasta problema privind vizualizare produse/promovare si raspunsul breslo a fost -
    sa cream cat mai multe galerii - nu am cuvinte !

    13.12.2014, 12:53:05