Forum: Idei si sugestii Livrare, Confirmare, Plata

  • OanaDArt
    OanaDArt

    Nu ar trebui sa fie obligatoriu sa trimiti un mesaj pentru fiecare din etapele acestea pentru ca nu e intotdeauna necesar sa trimiti mesaj.
    De exemplu, eu astazi am dat o comanda in persoana. De ce as mai trimite mesaj ca am trimis coletul si alt mesaj ca am primit plata?
    Da, stiu ca pot modifica mesajele, dar nu am nevoie sa trimit aceste mesaje, vreau doar sa finalizez comanda.

    23.02.2015, 21:19:56
  • user114548
    user114548

    De acord, si mie mi se pare stupid sa fiu obilgata sa trimit acele mesaje. Adica e dragut ca pot fi predefinite insa ar fii si mai dragut daca ar exista optiunea sa trimiti acest mesaj doar cand vrei tu sa il trimiti.
    Fac livrari personal si dau o data mesaj ca am trimis coletul (persoana stie deja asta ca doar s-a intalnit cu mine si de acum e la ea coletul), si apoi inca un alt mesaj ca s-a facut plata (pe bune???!!!?? pai altfel cum ii dadeam produsul/coletul? pe caietel?)

    24.02.2015, 11:34:55
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Hei :)
    S-au mai facut cateva topik-uri pe tema asta iar raspunsul a fost cam asa:
    Notificarile obligatorii au fost introduse deoarece au existat muulte feedback-uri negative de la cumparatori catre Breslo, pentru ca faceau comenzi din magazine si nu primeau niciun raspuns, apoi se trezeau cu coletul la usa, ori, in cel mai rau caz, nu se trezeau cu el niciodata :))
    Asa ca, decat sa speriem potentialii clienti noi, s-a introdus aceasta modalitate de comunicare a statusului comenzii.
    Ca si sugestie, atunci cand trimiteti mesajul, spre ex. la persoane cu care v-ati vazut fata in fata, puteti sa scrieti in interiorul sau "Mesaj transmis automat prin platforma Breslo", ca un disclamer :)

    24.02.2015, 16:53:55
  • joulibiju
    joulibiju

    Si mie mi s-a parut ciudat sa trimit mesaj clientei care imi daduse banii personal in urma cu jumatate de ora "Am primit plata", dar n-am avut incotro, si mai jos am scris "Nota:acesta este un mesaj automat".

    24.02.2015, 18:04:19