Forum: Suport Breslo Livrare personala din Suceava in Bucuresti ??

  • YourShop
    YourShop

    Nu stiu ce se intampla dar in ultima luna am avut 3 comenzi de la persoane din Bucuresti care doreau livrare personala. Consider ca nu se vede suficient de clar localitatea de unde este magazinul.
    Mai sunt persoane care au patit acest lucru?

    05.01.2016, 12:07:27
  • Lona11
    Lona11

    Se vede foarte bine, doar că aveți ridicarea personală ca modalitate setată în politica magazinului, și chiar fără costuri de transport :).

    05.01.2016, 22:01:24
  • Ada.Boutique
    Ada.Boutique

    Buna,si eu am patit asa,in 30dec.am avut o comanda tot din Bucuresti cu livrare personala pe data de 4 ian,ceea ce bineinteles ca nu s-a putut face din Oradea...Eu cred ca s-ar putea sa nu se vada foarte bine orasul din care este magazinul,dar cred si ca atunci cand ceri livrare personala trebuie sa cauti atent aceasta informatie.

    06.01.2016, 08:36:36
  • YourShop
    YourShop

    Am setat ridicarea personala cu transport 0 pentru cei care sunt din Suceava - asa mi-a parut mie logic. Nici nu pot sa scot aceasta varianta deoarece am avut cliente din Suceava care au stiu sa dea comanda corect.
    Cred ca in momentul in care se selecteaza ridicarea personala ar trebui sa apara ceva de genul "ridicare personala din (si orasul din care este magazinul)", in cazul meu "ridicare personala din Suceava" ; astfel cred ca se va evita aceasta confuzie.

    06.01.2016, 11:25:48
  • EtnoWare
    EtnoWare

    Nu cred ca vizibilitatea orasului este problema..Noi pe site desi avem predefinite livrarile si specificam clar ca livrarea gratuita este pentru plata in avans (clientii chiar bifeaza asta), la modalitatea de plata ei aleg...ramburs :) Ori nu sunt ei foarte atenti, ori se gandesc ca nu suntem noi atat de atenti...

    06.01.2016, 12:47:02
  • FIMARC
    FIMARC

    Daca doriti sa nu mai aveti probleme va puteti scrie singuri la profilul de livrare orasul de unde sunteti.ex:''Ridicare personala in Suceava''

    06.01.2016, 16:20:33
  • YourShop
    YourShop

    Nu este vorba de plata in avans cu livrare gratuita; este vorba de clienti care selecteaza ridicare personala (toti din Bucuresti) care stiu foarte bine ce au selectat deoarece trimit si mesaj cu "unde ne intalnim?"
    Eu in continuare consider ca nu este suficient de vizibila localitatea din care este magazinul.
    Daca se mai intampla voi anunta pe forum.

    06.01.2016, 19:12:19
  • user77736
    user77736

    Si mie mi s-a intamplat; am avut in aceeasi zi 2 comenzi, una din Bucuresti si una din Alexandria, Teleorman; ambele cliente erau minore si nu citisera politica magazinului. Li s-a parut normal ca taxele postale sa fie 0 lei la niste comenzi de 20, respectiv 25 lei! Cand le-am sunat sa le spun ca posta costa 12 lei au cerul anularea comenzilor!

    02.03.2016, 13:22:34