Forum: Orice altceva magazin de ochelari pe breslo?

  • DENISE
    DENISE

    frumosi ochelarii din acest magazin....dar pe breslo?!aici e locul lor?

    10.04.2010, 22:35:46
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Acest care magazin? :)

    12.04.2010, 01:19:44
  • LaDemoiselle
    LaDemoiselle

    Cred ca de magazinul acesta e vorba:
    www.breslo.ro/Shop/Maruka

    12.04.2010, 11:38:40
  • anamanole
    anamanole

    am vazut si eu magazinul. ce pot sa zic?
    regulile sunt facute pentru a fi incalcate, nu? nashpa.

    12.04.2010, 12:31:32
  • DENISE
    DENISE

    da,acesta este magazinul pe care l-am vazut eu..

    12.04.2010, 12:33:00
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Nu stiu, se incadreaza la vintage? Nu ma pricep la ochelari...

    12.04.2010, 13:15:40
  • anamanole
    anamanole

    daca ochelarii sunt noi si sunt doar "stil vintage" , dupa cum sunt prezentati, cred ca nu se incadreaza nicaieri. poate sunt prea transanta, dar ajungem iar la chestiunea produselor luate din bazar si vandute pe breslo. se pare ca nu numai pe mine ma deranjeaza. cine are ochi de vazut, sa vada.

    12.04.2010, 13:23:03
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Ok, atunc pls raportati :)
    Dau si eu mai departe problema, poate se rezolva ceva.

    13.04.2010, 11:13:55
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    Mda, ochelarii "stil retro" sunt tot pe Breslo. Raportati, fetelor, cu incredere, ca oricum nu se intampla nimic. In pas usor, Breslo devine ".ro".

    18.04.2010, 22:10:47
  • artemiza.design
    artemiza.design

    ... de anunturi de prestari servicii gen "machiaj profesional" si servicii catering, aici, pe breslo, ce sa mai zic? cu poza tipei, machiata,...

    19.04.2010, 17:30:22
  • artemiza.design
    artemiza.design

    :)pretul este 1 leu si are 200 de produse in stoc. mai are in magazin produsul "organizari evenimente cumatrie". o bucata.

    19.04.2010, 17:37:46
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    Artemiza: imi trimti te rog linkul magazinului/magazinelor cu machiaj si catering?
    Merci!

    Stiu ca e frustrant sa tot raportezi si sa nu se intample nimic, dar pe termen lung e singurul lucru care ne ajuta sa identificam ofertele astea dubioase! Deci nu va descurajati si raportati!

    19.04.2010, 21:00:16
  • tonycat
    tonycat

    De curiozitate am cautat si eu si nu am vazut nimic dubios. Poate usor iesit din peisaj sa fie faptul ca pe langa faptul ca executa manual tot ce tine de buna desfasurare a unei nunti si machiaje. Poate machiajul sa fie o forma de exprimare artistica? Poate textul de prestari servicii nu a fost bine ales, nu stiu, parerea mea.

    19.04.2010, 21:28:55
  • artemiza.design
    artemiza.design

    tonycat, am vazut ca are lucrusoare handmade pentru nunti, chiar foarte dragute, nu ma leg de asta. poate mi s-a parut doar mie deplasat si totul e in regula. poate notiunea de "handmade" are in acceptiunea unora un sens mult mai larg. ma gandesc acum ca si o ciorbitza facuta acasa poate fi un produs handmade pana la urma, nu? :) asa ca nu insist pe tema. daca totul e ok,...ok.

    20.04.2010, 13:51:57
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    @artemiza: voi discuta cu Luigi cum sta treaba cu machiajul.
    In alta ordine de idei, sutn cativa care vand prajituri, sapunuri si vinuri handamde, asa ca ciorbita facuta acasa sigur e ok aici :))

    20.04.2010, 14:13:32
  • DENISE
    DENISE

    Si........vinurile unde sint?In ce sectiune?Vintage?E chiar amuzant ce se vinde pe breslo!

    20.04.2010, 14:42:23
  • AllThePrettyLittleThings
    AllThePrettyLittleThings

    hmmm... pai daca e facut in casa, presupun ca poate trece drept hand-made...

    20.04.2010, 15:00:35
  • DENISE
    DENISE

    da..........dar daca e mai vechi de 20 de ani?
    ce este?

    20.04.2010, 15:16:34
  • artemiza.design
    artemiza.design

    ...este vintage, desigur.
    * cinnamon..., cand am scris de ciorbita, chiar m-am gandit si la cei cu prajiturile, mi-am amintit ca am vazut inainte de sarbatori un magazin, aici, pe Breslo. aratau tare bine.

    20.04.2010, 16:09:43
  • RuxishConcepts
    RuxishConcepts

    Au fost sterse listarile legate de machiaj.
    Va rog sa puneti si link atunci cand sesizati situatii asemanatoare.

    Raportarile sunt procesate din timp in timp (intervale fixe) si de aceea dureaza mai mult.
    Multumesc.

    20.04.2010, 16:26:01
  • lycurycy18
    lycurycy18

    www.breslo.ro/Product/COFEE-BREAK_153259. De cand se vand si lucruri noi pe breslo????

    21.04.2010, 19:47:04
  • tonycat
    tonycat

    nu cred ca asta e problema, daca e nou(adica nepurtat?) sau nu, ci termenul asta ma nedumireste REPRO ANII '70 care inseamna reproducere.....??
    nu ma pricep la vintage, e doar o intrebare

    21.04.2010, 20:36:39
  • VictorianaShop
    VictorianaShop

    da tonycat;inseamna ca acel produs este o reproducere dupa o pereche de sandale din anii 70.

    21.04.2010, 20:48:04
  • BohemianSin
    BohemianSin

    nu stiu cum sa o spun...ma deranjeaza vizual...nu vreau sa par o inchistata cu ochelari de cal si conceptii de maicuta..but ...ma deranjeaza pozele cu nuditate...ma simt ca pe pitipoanca.org!I mean, e f greu sa faci produsul, dar daca ai manechin de plastic de ce tb sa vedem .....¸¸...¸¸¸..u know what?

    21.04.2010, 22:21:18
  • gretysimonica
    gretysimonica

    Fac un apel la toate creatoarele care posteaza pe categoria "crosetat": voi nu ati observat ca avem postate goblenuri sau furnituri (dantele)pe paginile rezervate produselor crosetate? Abia postam 2-3 produse specifice si ne trezim impinse pe paginile urmatoare de postari care nu sunt de aici!Eu am raportat ,desi nu prea am timp,produs cu produs; faceti si voi la fel, trimiteti-le si mesaje (am trimis si eu) si daca nu se ia nici o masura si nici nu au bunul simt sa raspunda macar si sa-si ceara scuze, nu ne ramane decat sa ne repostam pozele iar pe prima pagina sa le dam pe ele la urma! problema e ca ne putem nedreptati intre noi fara sa vrem ca n-am putea pastra ordinea in care am intrat si nici asta nu e corect. Eu am trimis mail si la echipa breslo si tot mai astept raspuns. Trebuie sa va spuneti si voi parerea. Multumesc pt rabdare.

    21.04.2010, 22:30:10
  • gretysimonica
    gretysimonica

    Am primit mesaj de la cea care postase produsele incorect (goblenurile) si s-a rezolvat. si ca sa fiu corecta, si-a cerut scuze. Ramane cealalta; astept sa se intample la fel.

    22.04.2010, 21:59:29
  • croseta.fermecata
    croseta.fermecata

    Doamna Grety eu cand postez la crosetate nu sunt atenta la ce au postat ceilalti si rareori intru pe paginile respective.Va sustin totusi si ma bucur ca s-a rezolvat partial problema.

    23.04.2010, 11:26:03
  • gretysimonica
    gretysimonica

    Pt croseta fermecata, am inteles ca te chiama Oana: pe mine ma intriga faptul ca prea repede treceam pe paginile din spate. E adevarat ca prima si-a retras si repostat produsele si a cerut scuze, a doua insa ne-a gratulat pe toate cu calificativul de "vipere"...ce sa mai zic... Ba zic ceva: ai niste caciulite dragute si am inteles ca vii si la targ desi nu esti din Bucuresti. Si eu vin, ne vedem acolo; spor la lucru!

    25.04.2010, 21:53:12