Forum: Idei si sugestii Magazin in vacanta

  • best.offer
    best.offer

    Mi-am setat magazinul pe "vacanta" pentru 5 zile si ma asteptam la un mesaj, o avertizare pe pagina de deschidere, din partea breslo, ca sa stie clientii cum sta treaba, daca tot platim taxa aceasta atat de mare.
    Cand colo doar au disparut toate produsele...
    In plus magazinul a fost blocat inca de ieri, de cand am facut aceasta nefericita setare, desi "vacanta" era incepand cu data de azi!!!!!!
    Nu se poate pune alt mesaj de genul " Magazinul.... este in vacanta pana pe data...." in locul celui " best.offer nu are momentan niciun produs in magazin"????

    13.12.2011, 08:51:48
  • havin
    havin

    urat.....

    13.12.2011, 11:21:56
  • blanitza
    blanitza

    Cred ca trebuie sa anunti tu in portiunea de header statusul magazinului si perioada.
    O sugestie pentru echipa Breslo - cand magazinele isi seteaza aceasta optiune, poate ar trebui sa apara pe fotografia micuta de profil o eticheta, ceva, care sa indice faptul respectiv, cel putin asa am vazut pe , unde apare o eticheta oblica pe coltul din stanga sus.

    13.12.2011, 11:22:33
  • best.offer
    best.offer

    Acum e mult mai bine! Multumesc!

    13.12.2011, 13:19:38
  • havin
    havin

    da, mult mai profesional si cu mai multe date.... am si eu o intrebare legata strict de perioada de vacanta.... mai exact: de cand intra in moduld e vacanta magazinul? concret: ma intereseaza sambata si duminica sa-l pun in vacanta. cand ar trebui exact sa fac setarea pt a nu ma trezi ca se aplica chiar din momentul la care efectuez setarea, daca acesta nu coincide cu perioada setata? adica, daca eu fac setarea vineri la pranz..... el ar trebui sa intre, in logica mea, de sambata de la ora 1 am si sa se termine duminica dimineat ala 1....

    13.12.2011, 13:40:56
  • CinnamonCloves
    CinnamonCloves

    In anunt zice asa "Exista un minim de 5 zile pentru perioada de vacanta.

    Pe toata durata perioadei de vacanta:
    - produsele din magazin nu vor fi vizibile
    - accesul la sectiunea "Administrare Magazin" nu este posibila
    - magazinul NU va fi taxat

    Revenirea din perioada de vacanta se face automat, ceea ce inseamna ca NU veti putea face trecerea manual. De aceea va rugam sa folositi cu atentie aceasta optiune.

    Orice setare in magazin trebuie facuta inainte de a activa optiunea "In vacanta" pentru ca, o data activata nu veti mai avea acces in Administrare Magazin pana la terminarea perioadei de vacanta."

    Deci nu poti sa il pui in vancanta doar sambata si duminica, merge doar de sambata pana miercuri. Din cum inteleg eu modulul Finaciar, ca sa fii in vacanta 5 zile (sam, dum, luni, marti, miercuri) trebuie sa completezi "Magazinul este in vacanta timp de 5 zile, incepand cu "sambata" (adica de ex. 17.12). Ca si Publicitatea, cred ca modul de vacanta se numara din ziua x ora 00:00 pana in ziua x+n (n= nr de zile in vacanta) ora 23:59.

    13.12.2011, 14:34:06
  • havin
    havin

    da, perfect clar. multumesc mult, marturisesc ca n-am citit partea cu cele 5 zile.

    13.12.2011, 21:36:36
  • atelierbeatrix
    atelierbeatrix

    am magazinul in vacanta 15 incepand de astazi...toate bune si frumoase...este afisat mesajul standard Breslo, deci clientii *care ma cunoasc* daca intra in magazin sunt informati.

    problema este, ca magazinul Atelierbeatrix NU EXISTA daca este cautat in pagina principala Breslo, completand in casuta de sus...cautare dupa vanzatori (nu dupa produse, evident)...ori magazinul meu ar trebui sa rezulte la cautarea specifica dupa nume...sunt un magazin care exista, dar in vacanta

    se poate ajunge in magazin, ca sa se afle ca sunt in vacanta, doar daca cineva ma cauta prin lista lui de feedbackuri..e normal?

    21.12.2011, 10:27:40
  • Breslo
    Breslo

    E normal.

    In search nu apar decat magazinele care au produse active, pentru a pastra relevanta cautarii pentru utilizatori. Este si cazul magazinelor expirate. Nici ele nu apar in search.

    Ca sa ajunga in magazinul dumneavoastra cand sunteti in vacanta, pot scrie direct atelierbeatrix.breslo.ro

    21.12.2011, 12:02:06